Екстра-ліга. Огляд матчів першого туру

Сьогодні матчем між «Енергією» та «Кардиналом-Рівне» стартував перший тур Екстра-ліги. Сценарій поєдинку був доволі схожим на протистояння у рамках «бронзової» зустрічі на «LVIV OPEN CUP».

Львів’яни знову відзначилися швидким голом. М’яч у свої ворота зрізав Віктор Кравцов. Надалі матч тривав на обопільно гострих курсах. Втім, як і у серпневій зустрічі другий тайм був саме за гостями.

На 28-ій хвилині за рівнян відзначився Максим Мануйленко. Вирівнявши рахунок, підопічні Станіслава Гончаренка продовжували атакувати, втім, і господарі, навчені гірким досвідом цьогорічних протистоянь з «кардиналівцями», воліли повернути собі перевагу на табло.

Однак, цього не сталося. Новачок команди з Рівного Ігор Салтанов вивів свій колектив вперед на 34-ій хвилині. Після цього забивали лише гості, довівши свою перевагу до чотирьох м’ячів, завдяки зусиллям ще двох новачків – Поночовного, Сіріцького та другого голу Салтанова.

Як підсумок, 5:1 на користь «Кардинала-Рівне», який стає одноосібним лідером чемпіонату.

«Енергія» - «Кардинал-Рівне» - 1:5 (1:0)
Кравцов (5, АГ), Мануйленко (28), Салтанов (34, 39), Поночовний (37), Сіріцький (40)

Після не надто вдалого попереднього регулярного чемпіонату «ураганівці» розпочали сезон 2018/2019 з домашньої перемоги над командою з Покровського. Втім, як і у матчі, який відбувався у четвер, звітна зустріч так само зобов'язувала команду-переможницю проявити свої вольові якості та відіграватися у рахунку.

На 7-ій хвилині Єрьоміну вдався просто-таки більярдний удар у кут воріт Кардаша. Таким чином колектив з Дніпропетровщини вийшов вперед. Впродовж тривалого часу колектив Павла Пічкурова зберігав перевагу на табло. Втім, і господарі створили низку небезпечних моментів. На 27-ій хвилині лише за допомогою польового гравця «Титан» зумів відбитися. Однак, вже за декілька миттєвостей Роман Кордоба зробив рахунок рівним. Ще за хвилину «Ураган» вийшов вперед. Другим м'ячем у складі команди Павленка відзначився Когут.

Вирішального удару володінням суперника завдав Фаренюк, зумівши перервати серію невдач між цими у минулому сезоні Екстра-ліги. Тож, 3:1. Вольовий тріумф «Урагана».

«Ураган» - «Титан» - 3:1 (0:1)
Кордоба (28), Когут (29), Фаренюк (36) - Єрьомін (7)
Жовті картки: Когут (2) - Ященко (25)

«АРПИ Запоріжжя» - «ХІТ» - 2:4 (1:3)
Голи: Моспан (19), Огністий (29), - Борсук (2, 23), Боргун (8), Педяш (11)
Жовті картки: Ессаргіні (25) - Тменов (14)
Нереалізований дабл-пенальті: Дзюба (18), «ХІТ»

На відміну від Суперкубка України, в Екстра-лізі «Продексім» стартував впевненою перемогою над останньою командою попереднього чемпіонату - «Епіцентром К Авангард». Ключовими моментами зустрічі стали голи Фетька та Шотурми. Олексію вдалося повернути перевагу своїй команді після взяття воріт від Костянтина Бондаренка. Натомість, Петро зумів перед перервою подарувати херсонцям серйозніший гандикап.

У другому таймі підопічні Карлоса Барбози зуміли забити ще один гол зусиллями Скорого та доєдналися до когорти лідерів.

«Продексім» - «Епіцентр К Авангард» - 4:1 (3:1)
Голи: Корсун (2), Фетько (9), Шотурма (20), Скорий (28) - К. Бондаренко (8)
Жовті картки: Фетько (9) - Теряєв (10)

Заключний матч туру відбувався у Житомирі. В останньому очному протистоянні між цими колективами підопічні Романа Ковальчика зазнали поразки - 2:3. Однак, цього разу хмельничанам вдалося взяти більш ніж переконливий реванш. 6:0 за підсумками першої половини не залишили шансів cвоїм опонентам.

Після перерви господарі зуміли забити всього одного разу, зусиллями новачка - Євгена Смоловика. Втім, на більше об'єднаної команди з Житомира та Києва. Як підсумок, «Сокіл» стає першим завдяки найкращій різниці забитих та пропущених.

«ІнБев/НПУ» - «Сокіл» - 1:6 (0:6)
Голи: Смоловик (28) - Подлюк (6), Сорока (7, 15), Щербань (12), Хамдамов (14), Шеремета (17)
Жовті картки: Яблонько (9), Литвиновський (21), Лясковський (28) - Вербовий (16), Подлюк (28)
Червона картка: Яблонько (32, друга жк)