Наші за кордоном - 4. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі був зіграний 6-й тур.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Форте» (Могильов) – 0:2 (0:0)

Виїзна перемогла підняла команду Сергія Задорожного на третю сходинку турнірної таблиці.

Відеоогляд матчу

«Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – «Сталіца» (Мінськ) – 0:0

Напередодні домашнього Основного раунду Кубку УЄФА чемпіон Білорусі сенсаційно втратив два очки в грі з командою, яку можна вважати одним з аутсайдерів Вищої ліги. До того ж, «столичні» не змогли й жодного разу вразити ворота суперника. Михайло Грицина не був заявлений на цей матч, а Тарас Королишин та Микола Грицина грали в різних четвірках. Останній отримав у другому таймі жовту карту за брудну гру.

«Граніт» (Мікашевічі) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 4:4 (1:3)
Голи українців:
у господарів Володимир Бобильов-2

Володимир Бобильов став одним з героїв матчу. Незадовго до перерви господарів поступалися 0:3, але українець встиг забити м’яч «в роздягальню». А невдовзі після перерви скоротив відставання «Граніту» до мінімуму. Це так надихнуло господарів, що в другій половині другого тайму вони впродовж двох хвилин забили ще двічі, але все ж таки лідівці уникнули поразки.

«Світлогорськ» – «Борісов-900» (Борісов) – 5:1 (1:0)

Олександр Хурсов та його «Борісов-900» оконфузилися на виїзді в грі проти команди, яка до цього туру посідала передостаннє місце. І те, що три останні м’ячі гості отримали у свої порожні ворота, суттєво ситуацію не змінює.

«ВРЗ» (Гомель) – «УВС-Динамо» (Мінськ) – 2:4 (1:2)
у господарів Євген Клочко-1 – у гостей Денис Мазний-3

Матч у Гомелі став справжнім бенефісом Дениса Мазного. До перерви він відзначився дублем, причому другий м’яч забив, реалізувавши дабл-пенальті. За кілька секунд до фінальної сирени Мазний оформив хет-трик, і встановив остаточний рахунок в грі, в якій віце-чемпіони Білорусі зазнали своєї першої поразки в сезоні.

«Вітен» (Орша) – «БЧ» (Гомель) – 3:1 (1:1)

Роман Кордоба та Андрій Чернієнко долучилися до всіх трьох м’ячів «енергетиків». На рахунку Кордоби дві результативні передачі, а у Чернієнка – одна.

Чехія

«Олімпік» (Мельник) – «ЕРА-ПАК» (Хрудім) – 3:5 (1:3)

Складною виявилася перемога чемпіону Чехії виїзна гра 5-го туру. За рахунку 3:1 «ЕРА-ПАК» в другому таймі за хвилину пропустив два м’ячі. Але під завісу гру своє вирішальне слово сказав Роман Мареш, який спочатку забив після передачі свого брата Міхала, а потім, скориставшись пасом Дмитра Литвиненка. В цій грі Дмитро відіграв весь матч без заміни, також з’являвся на майданчику і Олександр Сорокін.

«Нейжбах» (Високе-Мито) – «Сварог» (Теплице) – 5:3 (0:0)

Гості, за яких грає українець Володимир Ємельянов, зазнали другої поразки в сезоні, та вибули з першої трійки.

Польща

У чемпіонаті Польщі минулого тижня були зіграні матчі 2 туру.

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «Погонь 04» (Щецин) – 13:1 (6:1)
Гол українців:
у господарів Олександр Бондар-1

Чемпіон Польщі був на голову сильніший за свого суперника, який минулого сезону фінішував у першій шістці.

«Пяст» (Глівіце) – «МОКС» (Білосток) – 4:0 (1:0)

Українець Віталій Лісніченко не був заявлений на цю гру в складі гостей.

«Клірекс» (Хожув) – «Лех Канцелярія» (Сломники) – 5:4 (2:0)
Голи українців:
у господарів Вадим Іванов-1 – у гостей Роман Вахула-2

Вадим Іванов відкрив рахунок на 9-й хвилині, а Роман Вахула відзначився вже по перерві, причому його перший м’яч, забитий за рахунку 0:4, розпочав гонитву гостей за надією врятувати гру. Але до нічиєї не вистачило лише одного голу.

2

Пяст (Глівіце)Гатта Актів (Здуньська-Воля)

У чемпіонаті Сербії відбувся 2-й тур.

«Нові Пазар» – «Економац» (Крагуєвац) – 2:7 (0:5)

Через ліміт легіонерів головний тренер «Економацу» Предраг Раїч українця Дмитра Сорокіна не включив до заявки на цю гру.

Росія

У чемпіонаті Росії позаду залишився 4-й тур, в якому команди Суперліги проводили спарені матчі.

З трьох українців «Прогресу» лише Денис Овсянніков грав в обох матчах, а Ярослав Лебідь та Євген Сірий виходили на майданчик у другій грі. А от обидва українці «Діни», Євген Іваняк та Володимир Разуванов, провели виїзні матчі повністю.

Володимир Разуванов свій м’яч забив у першому таймі з 10-тиметрового і зрівняв рахунок – 1:1, але «Діна» не втримала рівновагу до перерви. За рахунку 2:4 у гостей замість Іваняка вийшов п’ятий польовий гравець, що й привело до ще одного пропущеного м’яча. Загалом, обидві команди залишилися незадоволеними підсумками матчів. Гості тим, що не змогли виграти бодай одну гру, а «Прогрес» тим, що дома втратив очки з далеко зараз не такою грізною «Діною».

«Прогрес» – «Діна» – 5:2 (2:1)
у гостей Володимир Разуванов-1

«Прогрес» – «Діна» – 0:0

Зазнавши травми ще у першій грі чемпіонату, Микола Білоцерківець пропустив 5 календарних матчів, і тренери «Норільського нікеля» вирішили, що українець готовий до гри у другому спареному матчі. У ньому Микола і відкрив свій особистий рахунок м’ячам, забитим у російській Суперлізі.

«Нова генерація» – «Норільський нікель» – 2:2 (0:0)

«Нова генерація» – «Норільський нікель» – 2:10 (0:4)