Наші за кордоном - 8. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі був зіграний 10-й тур.

«Щучин» – «Сталіца» (Мінськ) – 1:6 (0:1)
Гол українців:
у господарів Микола Грицина-1

Новачок Вищої ліги тільки у першому таймі зміг чинити гідний опір чемпіону Білорусі, а вже після перерви посипався. Микола Грицина своїм голом зробив рахунок 0:4.

Відеоогляд матчу

«Вітен» (Орша) – «Граніт» (Мікашевічі) – 5:1 (3:1)
Голи українців: у господарів Роман Кордоба-1, Дмитро Клочко-1 – у гостей Володимир Бобильов-1

Роман Кордоба та Дмитро Клочко до середини першого тайму забезпечили господарям перевагу у два м’ячі. «Гранітівець» Володимир Бобильов розмочив рахунок незадовго до перерви. «Енергетики» Чернієнко та Клочко отримали по жовтій картці за брудну гру.

«Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – «Борісов-900» (Борісов) – 0:7 (0:3)
у гостей Олександр Хурсов-1

Граючий головний тренер «Борісова-900» Олександр Хурсов своїм голом на 5-й хвилині розпочав розгром господарів. Ця перемога зміцнила позиції гостей у зоні плей-оф.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «БЧ» (Гомель) – 2:3 (2:1)

Голкіпер «БЧ» Ігор Байдак в цій грі залишився в запасі, проте весь матч відіграв Микита Можейко.

«Аматар» (Брест) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 3:1 (0:0)

Один з фаворитів чемпіонату на виїзді зазнав несподіваної поразки.

«ВРЗ» (Гомель) – «Дорожнік» (Мінськ) – 4:1 (2:0)
Голи українців: у господарів Артем Золотухін-1, Євген Рогачов-2

Одразу 6 українців брали участь у цій грі. Єдиний у складі гостей - Максим Лисенко - захищав ворота володарів Суперкубку Білорусі. Його візаві був Юрій Дегтяренко, який припустився тільки однієї помилки. Артем Золотухін після передачі В’ячеслава Григор’єва на 3-й хвилині відкрив рахунок, а невдовзі Євген Клочко асистував своєму партнеру, що змінив цифри на табло на 2:0. А вже по перерві дублем відзначився Євген Рогачов, і в одному з м’ячів йому асистував Артем Золотухін.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Форте» (Могильов) – 3:1 (1:0)

Команда Сергія Задорожного зазнала першої поразки в сезоні. У цій грі за господарів весь матч відіграв Денис Мазний, а за гостей Максим Аветисян та Дмитро Іванов.

Росія

У чемпіонаті Росії позаду залишився 6-й тур, в якому команди Суперліги проводили спарені матчі. Окрім того, «Діна» та «Нова генерація» провели перенесений матч з 12-го туру.

«Діна» з Євгеном Іваняком та Володимиром Разувановим за тиждень зазнала трьох поразок, і з кожним туром погіршує своє турнірне становище – команда відкотилася вже на 10-те місце. Найбільш прикрою була поразка від «Нової генерації», свого прямого конкурента, яка і витиснула «Діну» з зони плей-оф.

«Діна» – «Нова генерація» – 1:2 (0:2)
у господарів Володимир Разуванов-1

«Сібіряк» – «Діна» – 12:3 (6:2)

«Сібіряк» – «Діна» – 4:2 (3:1)
у гостей Володимир Разуванов-1

Микола Білоцерківець не кожного разу попадає до заявки «Норільського нікеля», і з двох матчів проти «Тюмені» брав участь тільки у другій грі, в якій господарі зазнали поразки.

«Норільський нікель» – «Тюмень» – 3:3 (1:1)

«Норільський нікель» – «Тюмень» – 2:4 (0:2)

Євген Сірий через травму не грає, а от Ярослав Лебідь та Денис Овсянніков стабільно виходять на майданчик. Не дивлячись на дві поразки від свого сусіда по турнірній таблиці, позиції «Прогресу» в зоні плей-офф дуже міцні.

Чехія

Минулого тижня в чемпіонаті Чехії була перерва, пов’язана з проведенням чвертьфінальних матчів Кубку Чехії.

«Банік» (Острава) – «ЕРА-ПАК» (Хрудім) – 3:5 (1:4)

Дмитро Литвиненко та Олександр Сорокін взяли участь в матчі, в якому чемпіон Чехії на виїзді здолав середняка Другої чеської ліги.

Польща

У чемпіонаті Польщі минулого тижня були зіграні матчі 6-го туру.

«AZS UG» (Катовіце) – «МОКС» (Білосток) – 3:6 (1:4)

Гол українців: у гостей Віталій Лісниченко-1

Віталій Лісниченко вперше відзначився за свою нову команду – його м’яч, забитий у другому таймі, став для «МОКСу» п’ятим у цій грі. Новачок Екстракласи за рахунок перемоги в Катовіцах вперше в сезоні опинився в чільній шістці, яка на другому етапі поведе боротьбу за медалі.

«Погонь 04» (Щецин) – «Гатта Актів» (Здуньська-Воля) – 5:2 (1:0)

Віце-чемпіон Польщі, а разом з ним і український легіонер Максим Паутяк, зазнали сенсаційної поразки в Щецині.

«Клірекс» (Хожув) – «Пяст» (Глівіце) – 1:3 (0:1)

Пропустивши попередню гру, Вадим Іванов вийшов у складі «Клірекса» на домашній матч проти «Пясту», проте господарі програли, і ця поразка стала вже третьою поспіль. Провальний старт «Клірекса», якого перед початком чемпіонату вважали одним з фаворитів, головна несподіванка перших турів чемпіонату Екстракласи.

«Лех Канцелярія» (Сломники) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 1:4 (0:3)

У центральному матчі туру лідер чемпіонату Польщі примусив скласти зброю міцного новачка Екстракласи. Принциповою гра була для колишнього «рекордиста» Романа Вахули, який зараз разом с Сергієм Ковалем захищає кольори «Лех Канцелярії», але ані їм, ані Олександру Бондару з «Рекорду» відзначитися забитими м’ячами не вдалося.