У Будинку футболу відбулася нарада представників клубів Екстра-ліги + ФОТО

У суботу, 19 листопада, в футзальній Екстра-лізі пройдуть матчі 9 туру, а це рівно половина дистанції регулярного чемпіонату. Його проміжним підсумкам було присвячено нараду представників клубів, що 17 листопада відбулася в Києві в Будинку футболу.

Його організатором виступила Асоціація футзалу України, яка внесла до порядку денного цікаві і важливі для всіх питання, але не пов'язані безпосередньо з поточним положенням справ в Екстра-лізі.

На нараду, яку проводив президент Асоціації футзалу України Сергій Владико, прибули представники 6-ти з 10-ти клубів Екстра-ліги:

- Денис Гончаренко, генеральний директор ФК «Юні-Ламан» (Чорноморськ)
- Олександр Стефанків, президент СК «Енергія» (Львів)
- Володимир Фелишин, віце-президент СК «Енергія» (Львів)
- Володимир Котляр, президент ФК «ХІТ» (Київ)
- Павло Некрасов, віце-президент МФК «Локомотив» (Харків)
- Олег Ковальський, виконавчий директор НФК «Ураган» (Івано-Франківськ)
- Володимир Валявка, президент МФК «Кардинал-Рівне» (Рівне).

 

 

 

 

Запрошені особи:

Віктор Дердо, представник ФФУ
Юрій Веремчук, голова Комітету арбітрів АФУ
Володимир Гримайло, віце-президент АФУ
Олександр Косенко, головний тренер збірної України
Валентин Вакула, спортивний директор АФУ
Сергій Кравцов, член Комітету арбітрів АФУ
Дмитро Копій, керівник з інформаційної політики АФУ.

 

 

На порядку денному стояли наступні питання:

1. Підсумки восьми турів чемпіонату України «Екстра-ліга» в сезоні 2016/2017 років.
2. Виступ головного тренера національної збірної України щодо участі в чемпіонаті світу в Колумбії.
3. Медіа складова чемпіонату. Організація і покращення якості трансляцій матчів чемпіонату.
4. Арбітраж чемпіонату.

Відкрив нараду спортивний директор АФУ Валентин Вакула, який в рамках першого питання порядку денного відзначив наступні моменти:

- в ході чемпіонату оперативно вирішувалися питання, пов'язані зі статистикою зіграних матчів, освітлення ігор чемпіонату на сайті АФУ, де про результати ігор можна дізнаватися в режимі онлайн; 

- по відеотрансляціях матчів в інтернеті є проблеми з клубами «Титан-Зоря» і «Продексім», але АФУ знаходиться в постійному контакті з клубами, надаючи всебічну підтримку, в тому числі і в технічних питаннях. Ця робота вже дала перші результати – останній домашній матч «Титан-Зорі» вже транслювався в інтернеті;

- АФУ укладено договір з телевізійних трансляцій матчів на телеканалах «XSPORT» і «Sport1/Sport2». Раніше на цих телеканалах транслювали матчі з Харкова та Івано-Франківська, але вже в найближчому турі пройде трансляція матчу з Житомира, у якому господарями майданчика буде команда «ЛТК/ІнБев/НПУ». Є проблема з розведенням матчів за часом, що було б в інтересах любителів футзалу, але вона пов'язана з тим, що всі спортивні арени, на яких проводяться матчі Екстра-ліги, не належать клубам;

- почалися вже четверті курси АФУ з підготовки тренерів на категорію «С», і найближчим часом стартують спеціалізовані курси для лікарів і масажистів.

Особливе обговорення отримала не найприємніша тема, яка виникла в нашому футзалі зовсім нещодавно – це використання забороненої символіки на матчах Екстра-ліги і скандування гасел, які мають націоналістичний характер. Ця проблема мала місце на матчах «Локомотив» – «Сокіл» і «Сокіл» – «Титан-Зоря», і на підставі рапортів директорів матчів і вивчення всіх матеріалів КДК ФФУ прийняв рішення про те, що хмельницька команда «Сокіл» ряд матчів змушена буде провести без глядачів. Поки воно не набуло чинності, керівництво «Сокола» має право подати апеляцію, і тільки після її розгляду буде ухвалено остаточне рішення. 

З цієї злободенної для України теми, яка безперервно перебуває під контролем ФІФА, УЄФА та ФАРЕ і у великому футболі, пройшло обговорення. Віце-президент АФУ Володимир Гримайло дав юридичне роз'яснення щодо нюансів, що стосуються забороненої символіки.

Президент «Кардинала-Рівне» Володимир Валявка зазначив, що його клуб постійно працює з уболівальниками, і тримає ситуацію під контролем. Але, з іншого боку, озвучив побажання, щоб і АФУ з ФФУ вели постійну роз'яснювальну роботу з ФАРЕ щодо різних аспектів тих чи інших елементів символіки, пов'язаної з історією становлення української держави. 

Взаємопов'язаний з цією темою питання підняв і представник ФФУ Віктор Дердо – це безпека глядачів на матчах Екстра-ліги. Тут недоробки безумовно є, особливо в тих залах, які приймають кількість вболівальників, що перевищує допустимі можливості, що мало, наприклад, місце на матчі в Києві «ХІТ» – «Локомотив».

По другому питанню порядку денного виступив головний тренер збірної України Олександр Косенко. Відразу скажемо, що ця нарада не була уповноважена давати оцінку виступу збірної України в Колумбії, це прерогатива Виконкому АФУ. 

Олександр Косенко констатував, що результат виступу збірної Колумбії – найгірший за всю історію, але те, що ми вперше на стадії 1/8 фіналу плей-офф отримали в суперники команду топ-рівня – це очевидний факт. Як і те, що рівень суперників на чемпіонатах світу постійно і стрімко зростає. Основні тенденції розвитку футзалу – перевага у тих команд, які мають більш технічних футболістів, які вміють і не бояться обіграти суперника один в один, а також футболістів, які дуже швидко приймають рішення на майданчику. Поки що саме в цьому напрямку не буде йти підготовка футболістів у клубах, збірній України буде важко конкурувати з провідними футзальними командами світу.

Критичні стріли на адресу виступу збірної України в Колумбії прозвучали з вуст президента «Кардинала-Рівне» Володимира Валявки, який зазначив, що «команда не грала, просто мучилася на майданчику». На його думку, висновків на сьогоднішній день не зроблено, і тренерський штаб не знає, як рухатися далі. В цьому є і об'єктивні причини, пов'язані зі зниженням рівня чемпіонату, але були допущені і кадрові прорахунки.

Підсумував дискусію з цього питання президент АФУ Сергій Владико, зазначивши, що на чемпіонаті світу збірна України вище голови не стрибнула, але провалу збірної точно ніякого не було. Гра збірної будувалася з тих можливостей, в тому числі і технічних, які є у наших футболістів.

У роботі з національними командами упор буде робитися найближчим часом на молодіжні команди. Вже прийнято рішення зосередитися на збірній U-17, якій належить грати відбірковий турнір на Юнацькі Олімпійські ігри, які восени 2018 року пройдуть в Аргентині. Крім того, буде готуватися єдина молодіжна збірна команда, в якій будуть зібрані хлопці більш старшого віку. Робота в цьому напрямку жодним чином не заперечує того, що національна збірна України буде націлена на успішний виступ на чемпіонаті Європи 2018 року, де першочергове завдання – завоювання прямої путівки в Словенію.

По третьому питанню виступив керівник з інформаційної політики АФУ Дмитро Копій

Рупор Асоціації футзалу України, її офіційний сайт, останнім часом набирає максимальних інформаційних обертів. В його полі зору, як всі статистичні моменти чемпіонатів у всіх лігах серед чоловічих та жіночих команд, так і різні огляди міжнародного футзального життя, інтерв'ю з гравцями і представниками різних клубів. У максимальному обсязі на сайті АФУ можна отримати інформацію про те, коли й де дивитися ігри чемпіонатів. Серед новинок сайту – інтерактивна схема Кубка України, за якою можна відстежити всі етапи турніру.

Для підвищення якості і оперативності роботи сайту АФУ потрібно більш тісно співпрацювати з клубними прес-службами, від яких можна отримати найоперативнішу передматчеву інформацію.

Важливий момент у роботі прес-служби АФУ – це створення відеоканалу на YouTube. Тут зараз все наявне відео, та досвід щодо його створення цілком можуть використовувати та клубні прес-служби. Це і призвело до того, що кількість підписників відеоканалу за останній час зросла з 200 до 700.

Не залишається без уваги і якість контенту – всі відеоролики приведені до єдиного формату, у них єдині заставки, які дозволили органічно вписати в них і рекламу технічного спонсора АФУ Select.

Вся робота, яка виконується для розвитку медіа ресурсу, це не самоціль, а етап у напрямку залучення в майбутньому потенційних спонсорів. Якраз про це у своєму резюме говорив президент АФУ Сергій Владико. За його словами, при існуючому положенні справ навіть немає необхідності щось пропонувати потенційним спонсорам. Потрібно виключати збої з онлайн-трансляції, і поки цілісного інформаційного продукту немає, рекламодавцю не цікаві обсяги в 3 тисячі відвідувань на сайті в день або 800 глядачів на трибунах в залі. Лише три зали є в Україні, які готові до якісних телетрансляцій – це Харків, Івано-Франківськ і Львів. Тим не менше, гра не повинна бути заради гри, а результат заради результату, а до того, щоб футзал став продуктом, цікавим для інвесторів, потрібно зробити цілісний продукт.

По заключному питанню виступив голова Комітету арбітрів АФУ Юрій Веремчук

Ще на етапі підготовки до сезону велася кропітка робота з арбітрами, і 9 арбітрам із 26 довелося перескладати тести з фізичної готовності. У цьому сезоні Комітетом арбітрів всі футзальні рефері розділені на 4 групи. В першу увійшли 14 арбітрів Екстра-ліги, у другій об'єднані арбітри, які працюють в Першій лізі, з кількома арбітрами, обслуговуючими Екстра-лігу – це 16 осіб. У третій групі – молоді перспективні арбітри, в кількості 15 чоловік, і всі вони до 30 років. За ними закріплені спостерігачі арбітражу і досвідчені арбітри, які будуть відслідковувати їх роботу. У четвертій групі – 45 арбітрів, які будуть проводити матчі і жіночих команд, і матчі Другої ліги, матчі регіонального рівня.

На даний момент максимальне завантаження арбітрів Екстра-ліги – до 5 матчів, а за своїм рівнем арбітраж відповідає рівню майстерності команд. За пройдений відрізок сезону 7 арбітрів отримали так звані «спеціальні» оцінки, це означає, що була допущена серйозна помилка при призначенні чи при непризначення пенальті. Крім того, було 7 оцінок 8,2 і нижче, що теж вважається низькою оцінкою. Після таких оцінок арбітри змушені пропускати призначення на найближчі матчі.

На закінчення для учасників наради по відеофрагментах були розібрані різні найбільш резонансні і спірні ігрові моменти, які відбулися у проведених матчах, за яких будь-хто з присутніх міг висловити свою думку і отримати компетентну відповідь від Віктора Дердо, Юрія Веремчука і Сергія Кравцова. 

Підсумок всій нараді підбив президент АФУ Сергій Владико, який відзначив важливість обміну думками з усіх актуальних питань. 

Наступне зібрання представників клубів відбудеться вже в наступному році незадовго до завершення регулярного чемпіонату.

За матеріалами Sport.ua
Фото Sport.ua

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Команда І О
1 Продексім (Херсон) 18 44
2 Ураган (Ів.-Франківськ) 18 42
3 ХІТ (Київ) 17 38
4 Viva Cup (Харків) 18 23
5 Кардинал-Рівнестандарт (Рівне) 17 23
6 Енергія (Львів) 18 19
7 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 18 14
8 АФФК Суми (Суми) 18 14
9 Сокіл (Хмельницький) 18 10
Команда I O
1 SkyUp (Київ) 8 19
2 ЗАПОРІЖПРОМГРУП (Запоріжжя) 10 17
3 Черкасиобленерго (Черкаси) 10 17
4 Comfort Life (Буча) 10 16
5 Рятувальник (Ромни) 9 11
6 Автомобіліст-Бульвар (Житомир) 9 0
Команда I O
1 Славута (Славута) 11 20
2 Ураган-2-КФВ (Ів.-Франківськ) 10 20
3 Любарт (Луцьк) 11 18
4 In.IT (Львів) 11 15
5 КІВС Енергія-2 (Львів) 10 9
6 Кардинал-Рівнестандарт-2-ДЮСШ №4 (Рівне) 11 6

Технічний спонсор АФУ

Дитячо-юнацький футзал

Титульний партнер

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!