Наші за кордоном – 16. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі відбувся 20-й тур, який через участь «Сталіци» в «Кубку Єременка» календарно був розтягнутий на чотири доби.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Дорожнік» (Мінськ) – 2:5 (1:2)

В мінському дербі, яке відкривало 20-й тур, сильнішим був володар Кубку Білорусі, в складі якого весь матч провели харків’яни голкіпер Максим Лисенко та Сергій Якунін.

«ВітЕн» (Орша) – «БЧ» (Гомель) – 3:2 (2:0)
Гол українців:
у господарів Андрій Чернієнко-1

Один зі своїх найкращих матчів за господарів провів Андрій Чернієнко, за участю якого «енергетики» в першому таймі забили обидва свої м’ячі. На 11-й хвилині колишній «кардиналівець» відкрив рахунок, а перед перервою після передачі Чернієнка господарі подвоїли свою перевагу. Тож, природньо, що українець був серед трьох кращих гравців, яких після кожного матчу визначають білоруські журналісти.

Відеоогляд матчу

«Граніт» (Мікашевічі) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 4:9 (1:3)
Голи українців:
у господарів Володимир Бобильов-1 – у гостей Дмитро Клочко-1, Максим Воронін-1.

Надрезультативні матчі в досить специфічному за своїми розмірами залі в Мікашевічах – звична справа. Але і в таких умовах перемагає той, у кого вища майстерність. Самою помітною персоною матчу став харків’янин Максим Воронін. В його доробку: 1 забитий м’яч, 4 результативні передачі та жовта картка на останній хвилині за неспортивну поведінку. Окрім авторів голів, у грі приймали участь ще Антон Клушин («Граніт») та Дмитро Камеко («Лідсельмаш»), а ось лідівець Дмитро Іванов залишився в запасі.

«Форте» (Могильов) – «МАПІД» (Мінськ) – 0:0

Команда Сергія Задорожного змогла створити невеличку сенсацію туру, відібравши очки в одного з провідних футзальних клубів Білорусі. Проте, суттєвих дивідендів ця нічия не принесла – «Форте» посідає 11-те місце в турнірній таблиці з відставанням від восьмого в 13 очок, тож шанси пробитися в плей-офф лише суто теоретичні.

Коментар до матчу Сергія Задорожного

«ВРЗ» (Гомель) – «Борісов-900» (Борісов) – 1:2 (1:1)
у гостей Олег Мирошник-2

Героєм матчу в Гомелі став ветеран українського футзалу, колишній гравець «Шахтаря», Олег Мирошник, який в кожному з таймів забив по м’ячу. Причому другий з них з передачі Євгена Рогачова, і в цей момент, в середині другого тайму, гості грали з п’ятим польовим гравцем. Команда Сергія Гупаленка в 2017 році почала набирати оберти, і чергові три очки дозволили їй піднятися на сьоме місце.

А от «вагоноремонтники» почали пробуксовувати – відсутність Євгена Клочка, який після операції рухається за допомогою милиць, коштує команді дуже дорого, і її не можуть знівелювати ані дії голкіпера Юрія Дегтяренка, ані гомельська атака на чолі з Дмитром Шамлі.

«Сталіца» (Мінськ) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 6:1 (3:0)

В заключному матчі туру, який грався вже цього тижня, «Сталіца» впевнено здобула перемогу над «УВС-Динамо» і вийшла в одноособові лідери Вищої ліги. Один з м’ячів на рахунку колишнього «ураганівця», вихованця горлівського футзалу Сергія Крикуна, який прийняв рішення виступати за національну збірну Білорусі.

Росія

Минулого тижня в чемпіонаті Росії була перерва, підчас якої Володимир Разуванов та його «Прогрес» провели пропущений матч з 12-го туру. В суперниках була «Нова генерація», яка вже не вирішує серйозних турнірних завдань. Проте, «Прогрес» дуже відповідально підійшов до гри, і вже після першого тайму не було жодних сумнівів стосовно результату. Володимир Разуванов за рахунок одного влучного удару збільшив свій особистий доробок до 14-ти м’ячів.

«Прогрес» – «Нова генерація» – 6:0 (5:0)

Перерва ж у чемпіонаті була пов’язана з проведенням четвертого «Кубка Єрьоменка», в якому брала участь і московська «Діна». В підсумку команда Євгена Іваняка посіла в ньому четверте місце, проте головний тренер «Діни» Бесо Зоїдзе не прагнув виграти турнір будь-якою ціною. Голкіпер збірної України з чотирьох матчів, які «Діна» провела в «Кубку Єрьоменка», лише один відіграв повністю, і в ньому лідер чемпіонату Росії поступився «Сібіряку» 2:3. В матчі ж проти «Кайрату» на груповому етапі Іваняк вийшов на майданчик лише в другому таймі.

Польща

В футзальній Екстракласі знову була перерва, пов’язана з проведенням матчів 1/8 фіналу Кубку Польщі.

З команд, в яких грають українські легіонери, зійшла з дистанції «Погонь 04» (Щецин). Команда Олександра Шамотія грала в Торуні і поступилася місцевому клубу 3:4. Тож, гонитву за Кубком продовжують та ж «Торунь» з Миколою Морозовим, «Рекорд» з Романом Вахулою та Олександром Бондарем, «Клірекс» з Вадимом Івановим та «Ред Девилс» з Віталієм Колесником.

Жеребкування чвертьфінальних пар Кубку Польщі пройде найближчими днями, а команди, які зіграють у «Фіналі чотирьох», визначаться 8-го березня.

Казахстан

Сусіди по турнірній таблиці «Актобе» та «Аят» минулого тижня провели між собою пропущені раніше два матчі із 6-го туру, і в них команда Заслуженого тренера України Олега Солодовника не змогла сповна скористатися перевагою свого майданчика, поділивши перемоги.

Сербія

Два місяці тривала перерва в чемпіонаті Сербії з футзалу. Поновився він матчами 12-го та 13-го турів, які змінили лідера Першої сербської ліги.

«Летечі Холанданін» – «Економац» – 2:4 (0:3)

В 12-му турі «Економац» завдяки покеру Дениса Раміча на виїзді здолав одного з аутсайдерів ліги. В цьому ж турі «Євро Мотус», який був лідером після першого кола, втратив два очки, зігравши 7:7 у Белграді з «ФОНом». Тож, на матч наступного туру команда, кольори якої продовжує захищати Євген Валенко, вийшла, посідаючи перше місце.

«Економац» – «Нові Пазар» – 6:3 (5:2)

Суперником «Економацу» був клуб «Нові Пазар» з однойменного міста. Господарі пропустили швидкий м’яч, проте вже до середини тайму Євген Валенко дві вразив ворота «Нові Пазару». До перерви чемпіон Сербії збільшив свою перевагу до трьох м’ячів, яка збереглася до фінальної сирені.

З урахуванням двох м’ячів Євген Валенко в цьому сезоні вже 8 разів вражав ворота суперників, і це п’ятий показник у команді.