Віталій Олійник – про роботу арбітрів

Київська школа арбітрів здавна славиться своїми традиціями. Саме столиця дала суддівському корпусу України таких майстрів свистка і картки як Володимир Фролов, Василь Кузьменко, Валерій Михальський, Віталій Олійник, Сергій Гроховецький, Руслан Хоботов, Сергій Кравцов. Київ також може похизуватися вихованням трьох арбітрів ФІФА, що є своєрідним рекордом для нашої країни – Сергія Лісенчука, В’ячеслава Дарагана і Геннадія Гори. Двоє останніх продовжують свою успішну міжнародну кар’єру. На рахунку Дарагана І Гори чимало міжнародних матчів, серед яких відбір до чемпіонатів Європи і світу, Кубок УЄФА. Крім того, Геннадій Гора також обслуговував жіночий чемпіонат світу 2013 року. Як ви розумієте, на такий рівень аби кого не запрошують.

Минулий сезон вкотре довів високу кваліфікацію столичного суддівського корпусу про що свідчить простий факт: у кожному матчі фінальної серії плей-оф Екстра-ліги у бригаді арбітрів був один представник Києва, а фінальну гру судив столичний дует Руслан Лутій/Максим Чубінський.

Першість Екстра-ліги у сезоні 2015/16 обслуговували такі представники столичної Феміди: В’ячеслав Дараган, Геннадій Гора, Максим Чубінський, Руслан Лутій, Леонід Жиронкін і В’ячеслав Скоропад. У Першій лізі чітко відпрацювали Юрій Кондратьєв, Євген Лебідь, Олексій Січкар, Дмитро Каркаєв, Максим Кравченко, Олег Омельченко, Олександр Червінко і все той же В’ячеслав Скоропад. Як бачимо, представництво більш ніж вагоме, але за цим всім стоїть щоденна важка праця Комісії арбітрів Федерації фут залу Києва, яка непомітна на перший погляд.

Іноді здається, що бути арбітром дуже просто: взяв свисток, картки, прочитав разок офіційні правила гри  і вперед. Однак мало хто замислюється, що люди в чорному витрачають на це свій вільний час і здоров’я.

Про деякі аспекти професії розповів голова Комісії арбітрів ФФзК Віталій Олійник:

- Коли критика справедлива, то звертаємо увагу, а коли команда програє 0:6 нібито через те, що аут не в той бік поставили, то це смішно.

- Я щотижня зустрічаюся з арбітрами в офісі федерації і ми розбираємо моменти минулих матчів. Дякуючи президенту ФФзК Павлу Присяжнюку ми маємо таку технічну можливість. Робота з підвищення кваліфікації не припиняється ані на мить.

- УЄФА зараз вимагає, щоб арбітри були молоді, добре знали англійську мову і гарно виглядали в кадрі у телетрансляціях. А як я можу знайти нових людей, які б підпадали під ці критерії, якщо за матч в Екстра-лізі платять лише 1000 грн? Це ж несерйозно, адже людині доводиться витрачати свій вільний час. Арбітражу треба присвячувати весь рік. Наприклад, влітку арбітри мають не на пляжі ніжитися, а кроси бігати. Зараз дуже важко знайти нових арбітрів, бо хто ж з молодих піде на такі гроші, присвячуючи цьому більшість свого часу? Як зацікавити нові кадри?

- Олег Іванов добре знає англійську мову і дуже комунікабельний, тому так довго перебуває в елітній групі арбітрів ФІФА.

- Що нового чекає на арбітрів? Ну от ФІФА нещодавно надіслала новий тест по фізпідготовці. Не впевнений, що всі арбітри зможуть його здати, але будемо готуватися.

Офіційний сайт Федерації футзалу Києва

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Команда І О
1 Ураган (Ів.-Франківськ) 8 17
2 Продексім (Херсон) 7 16
3 ХІТ (Київ) 6 14
4 Viva Cup (Харків) 6 10
5 Енергія (Львів) 7 9
6 Кардинал-Рівнестандарт (Рівне) 6 7
7 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 6 3
8 АФФК Суми (Суми) 6 3
9 Сокіл (Хмельницький) 6 2
Команда І О
1 Фінляндія (ж) 1 3
2 УКРАЇНА (ж) 1 3
3 Чехія (ж) 1 0
4 Бельгія (ж) 1 0

Технічний спонсор АФУ

Дитячо-юнацький футзал

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!