Наші за кордоном - 4

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі 26-27 листопада був зіграний 13 тур.

«Борісов-900» (Борісов) – МАПІД (Мінськ) – 4:4
Голи українців: Євген Рогачов-2, Олександр Хурсов-1

Команда Сергія Гупаленка провела проти одного з провідних клубів білоруського футзалу надвидовищний матч, проте в ньому не змогла втримати переможний результат. У другому таймі господарям довелося наздоганяти суперника, і голи Євгена Рогачова та Олександра Хурсова (після передачі Рогачова) дозволили зробити це – 3:3. За рівного рахунку МАПІД вирішив ризикнути і вирвати перемогу, граючи з п’ятим гравцем, але гості припустилися помилки, і борісовчани вразили порожні ворота. Однак саме з п’ятим гравцем столична команда відновила рахунок за кілька секунд до фінальної сирени.

Після цієї нічиєї команда Сергія Гупаленка посідає 9 місце, на 2 очки відстаючи від зони плей-офф.

Відеоогляд матчу:

«Лідсельмаш» (Ліда) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 8:0
Голи українців: Дмитро Камеко-1, Дмитро Іванов-2, Дмитро Клочко-1

Чемпіони Білорусі у себе вдома розтрощили команду Університету внутрішніх справ, і рівно половина забитих м’ячів на рахунку українців. Дмитро Камеко розпочав розгром гостей, Дмитро Іванов обидва свої м’ячі забив після перерви, причому один з них з 10-тиметрового. Ще один дабл-пенальті у ворота гостей реалізував Дмитро Клочко. Капітан «Лідсельмашу» Михайло Воронін зробив одну результативну передачу.

«Лідсельмаш» посідає 4 місце, а гродненці з українцями Віталієм Лісніченком та Денисом Мазним – восьме.

«Граніт» (Мікашевічі) – «Аматар» (Брест) – 8:2
Голи українців: Юрій Когут-3, Володимир Бобильов-1, Тарас Рудавець-1

Номінально другий квартет господарів Юрій Когут-Віталій Танський-Володимир Бобильов-Тарас Рудавець фактично зробив результат матчу, в якому господарі переграли новачка Вищої ліги.

Ця перемога дозволила «Граніту», який наразі 10, наблизитись до зони плей-офф, проте до неї ще 5 очок.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Форте» (Могильов) – 4:0

Команда Сергія Задорожного всуху поступилася в столиці Білорусі, в кожному з таймів пропустивши по два м’ячі, а сам граючий наставник гостей в першому таймі отримав попередження. Ця поразка залишила «Форте» на 11-му рядку турнірної таблиці.

«ВРЗ» (Гомель) – «ВітЕн» (Орша) – 9:5
Голи українців:
Євген Клочко-4, В’ячеслав Григор’єв-1 – Андрій Чернієнко-2, Олександр Вершинін-1

Надрезультативним став матч лідера чемпіонату Білорусі проти оршанських «енергетиків». Суперники не особливо переймалися грою в захисті, а ще одна з причин великої кількості голів це те, що гості, намагаючись відігратися, багато грали з п’ятим гравцем, причому ще з першого тайму.

Після покеру в цій грі Євген Клочко у списку голеадоров Вищої ліги суттєво відірвався від переслідувачів. У колишнього гравця харківського «Локомотиву» 22 влучних удари, а у білоруса Антона Гусакова, який йде другим, лише 13.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Динамо-БНТУ» (Мінськ) – 5:3

Сергій Якунін в мінському дербі відіграв за господарів всю гру, проте жодним чином в грі не відзначився.

«Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – «БЧ» (Гомель) – 0:3
Голи українців: Артем Золотухін-1

Влучний удар Артема Золотухіна на 16-й хвилині встановив остаточний рахунок в матчі, після якого команда українського тренера Олександра Даниленка закріпилась в зоні плей-офф на 7-му місці.

Польща

Головною подією 9 туру чемпіона Польщі, та й, мабуть, всього першого кола був матч в Бєльсько-Бялій, де лідер чемпіонату Екстракласи, місцевий «Рекорд», приймав чемпіона країни «Гатту Актив» (Здуньська-Воля).

«Рекорд» (Бєльско-Бяла) – «Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – 5:2
Голи українців: Олександр Бондар-2

Господарі паркету потужною грою довели, що втрата очок минулого туру в Гданську була лише прикрим випадком, проте, і гості гідно виглядали, тому матч став справжньою окрасою чемпіонату. Олександр Бондар свої обидва м’ячі забив до перерви, і його другий гол був надважливий – на 14-й хвилині українець реалізував пенальті, чим збільшив перевагу своєї команди до двох м’ячів – 3:1. На початку другого тайму «Гатта Актив» скоротила рахунок, але останнє слово в матчі було за «рекордистами», у яких два м’ячі забив Лукаш Бель, який і став одним з героїв матчу, оформивши хет-тик.

Чергова результативна гра дозволила Олександру Бондару збільшити свій гольовий доробок до 15-т м’ячів, і він в списку бомбардирів вже на 5 м’ячів випереджає свого одноклубника Міхала Марека.

«Торунь» – «Ред Девілс» (Хойніце) – 5:1

В виїзному матчі в Торуні команда Олега Зозулі зазнала в чемпіонаті восьмої поразки, тож  «червоні дияволи» так і продовжують замикати турнірну таблицю Екстракласи.

«Клірекс» (Хожув) – «Пяст» (Глівіце) – 2:4

Тарас Тарасович та Максим Паутяк в складі «Пясту» провели в Хожуві весь матч, проте в протоколі гри нічим не відмітились. Тим не менш, команда з Глівіце за рахунок вже третьої перемоги поспіль впритул наблизилась до «Гатти Актив», поступаючись їй лише двома очками.

«Погонь 04» (Щецин) – «AZS UG» (Гданськ) – 7:4

Вихованець одеського футзалу, гравець «Погоні 04», Олександр Шамотій не вражає на протязі сезону своєю результативністю, маючи в активі лише один забитий м’яч. Не вдалося Шамотію відзначитись і в переможному матчі щецинців, в якому вони здолали команду Гданського університету. Друга перемога поспіль та чергові три очки дозволили «Погоні 04» зберегти п’яте місце – 15 очок.