Наші за кордоном - 15. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня в чемпіонаті Білорусі була перерва, проте відбулися матчі 1/8 фіналу Кубку Білорусі.

«Сталіца» (Мінськ) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 2:2 (2:1). Пенальті 2:1
Гол українців: у господарів Микола Грицина-1
Обидва пенальті у господарів реалізували Тарас Королишин та Микола Грицина.

Сліпий жереб вже на ранній стадії звів до однієї пари двох лідерів чемпіонату Білорусі. Лідівці через травми підчас гри втратили кілька гравців, в тому числі і Артема Рося, завершували основний час в шість гравців, і незадовго до сирени не встояли проти п’ятьох польових гравців «Сталіци» – Микола Грицина на 38-й хвилині перевів гру в овертайм. Путівку ж до чвертьфіналу чемпіону Білорусі принесли два влучних удари з шести метрів українців Тараса Королишина та Миколи Грицини і два сейви голкіпера мінчан Дмитра Полякова.

«Вітен» (Орша) – «Аматар» (Брест) – 5:1 (2:0)
Гол українців: у господарів Роман Кордоба-1

М’яч, який на 27-й хвилині забив Роман Кордоба, довів рахунок до 4:0, після чого загальна перемога «енергетиків» вже не викликала сумнівів.

«ВРЗ» (Гомель) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 5:2 (2:1)
Голи українців: у господарів Євген Рогачов-2, Дмитро Шамлі-1, Євген Клочко-1 – у гостей Денис Мазний-1

Шестеро проти одного – таким було співвідношення українців в цій грі. Юрій Дегтяренко вдало захищав ворота господарів, тож лише гомельчанину Артему Золотухіну не вдалось відмітитись влучним ударом. Господарі, пропустивши на 16-й хвилині, миттєво, після м’ячів Рогачова та Шамлі, не тільки відігралися, але й повели в рахунку. Мазний на початку другого тайму поновив рівновагу, а переможним в цій грі став другий м’яч Рогачова. Решту голів господарів забили вже в порожні ворота гродненців.

«БЧ» (Гомель) – «БМЗ» (Жлобин) – 12:0 (3:0)

Микита Можейко брав участь у грі, в якій «залізничники» розтрощили суперника з першої ліги, але жодним влучним ударом не відзначився.

«Щучин» – «Дорожнік» (Мінськ) – 3:10 (2:2)

Ворота столичної команді в цій грі захищав український голкіпер Максим Лисенко.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Борісов-900» (Борісов) – 3:1 (0:0)
Гол українців: у гостей Юрій Когут-1

Команда Олександра Хурсова вибула з кубкового турніру. Єдиний м’яч гостей Юрій Когут забив на 36-й хвилині за рахунку 0:2, але за кілька секунд «Борісов-900» пропустив втретє.

Відеоогляд матчу

«Форте» (Могильов) – «Граніт» (Мікашевічі) – 2:2 (0:1, 2:2). Пенальті 5:6

Голи українців: у господарів Дмитро Іванов-1 – у гостей Віталій Багряк-1

Ще до однієї серії пенальті справа дійшла в Могильові. Дмитро Іванов в другому таймі відіграв м’яч, який підопічні Сергія Задорожного пропустили до перерви. Потім господарі вели в рахунку 2:1, але Віталій Багряк перевів гру в овертайм. В ньому голів не було, а післяматчева лотерея виявилася затяжною. Цікаво, що після трьох «обов’язкових» ударів була рівновага 1:1, і свої спроби змарнували і Іванов, і Багряк, і ще один український «гранітівець» Бобильов. Довелося бити до промаху, і загалом на 18-му (!) ударі фортуна посміхнулася «Граніту». Тож, і друга команда в Білорусі, яку очолює український тренер, припинила свою кубкову ходу.

Чвертьфінальна стадія Кубку Білорусі пройде вже з двох матчів. Перші відбудуться 29-30 грудня, матчі-відповіді 8 січня.

Росія

В чемпіонаті Росії після великої перерви відбувся 10-й тур.

«Газпром-Югра» – «Норільський нікель» – 3:1 (1:0)

Микола Білоцерківець потрапив до заявки гостей в матчі проти лідера Суперліги, який дотиснув норільчан у другому таймі. Проте позиції «Норільського нікеля» в зоні плей-офф дуже міцні.

«Автодор» – «Прогрес» – 2:4 (2:1)

За рахунок перемоги в Смоленську «Прогрес», за який повний матч провели Денис Овсянніков та Ярослав Лебідь, обійшли норільчан в турнірній таблиці.

«Політех» – «Діна» – гра не відбулася.
Гравці «Діни», в тому числі і Володимир Разуванов, не прибули до місця збору команди для виїзду до Санкт-Петербургу.

Чехія

Минулого тижня хрудімський «ЕРА-ПАК» провів два матчі.

Кубок Чехії. Фінал

«Спарта» (Прага) – «ЕРА-ПАК» (Хрудім) – 1:2 (1:1)

Дмитро Литвиненко блискавично провів фінальний матч, не врятувавши свою команду лише єдиного разу, у випадку, коли м’яч відбити було неможливо. Багато роботи у нашого голкіпера було в кінці гри, коли «Спарта» грала з п’ятим польовим гравцем, але всі спроби пражан врятуватися були марними. Олександр Сорокін протягом всього матчу виходив у «ЕРА-ПАКу» в другій четвірці.

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Хелас» (Брно) – 3:0 (2:0)

У гравців «ЕРА-ПАКу» було небагато часу для святкування, і за три дні на своєму майданчику вони провели гру проти «Хеласа». Олександр Сорокін розпочав гру з перших хвилин, в той час як Дмитро Литвиненко залишився на лаві запасних. На майданчику голкіпер збірної України з’явився одразу по перерві, і другий тайм відіграв на нуль.