Наші за кордоном – 1. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України поновлює огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі грає 28 наших співвітчизників, але 9 з них мешкають в Білорусі більше трьох років, мають вид на проживання, тому легіонерами не вважаються. Минулого тижня в чемпіонаті Білорусі був зіграний 3 тур.

«Форте» (Могильов) – «Динамо-БНТУ» (Мінськ) – 4:1 (1:0)
Голи українців: у господарів Максим Аветисян-1, Дмитро Іванов-2

Всі три свої м’ячі українці забили по перерві, а команда Сергія Задорожного дуже впевнено розпочала чемпіонат, вигравши третю гру поспіль.

Відеоогляд матчу

«ВРЗ» (Гомель) – «Світлогорськ» – 7:2 (4:0)
Голи українців:
у господарів Дмитро Шамлі-1, Євген Рогачов-1

Окрім голу з 10-метрового у другому таймі в активі Євгена Рогачова дві результативні передачі. Один асист і на рахунку голкіпера «ВРЗ» Юрія Дегтяренка (провів на майданчику 35 хвилин, після чого був замінений) – саме після нього відзначився Дмитро Шамлі.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Граніт» (Мікашевічі) – 5:1 (3:1)
у господарів Денис Мазний-1

Денис Мазний відкрив рахунок на 10-й хвилині, а за 4 хвилин зробив результативну передачу, після якої господарі вдруге вийшли вперед. Цікаво, що решту м’ячів «УВС-Динамо» забивав вже у порожні ворота гостей, в тому числі один з них на останній хвилині першого тайму. У гостей весь матч відіграли Віталій Багряк та Володимир Бобильов.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Борісов-900» (Борісов) – 3:2 (2:0)
у гостей Юрій Когут-2

Два голи Юрія Когута (один з них після передачі Євгена Юнакова) не допомогли команді Олександра Хурсова врятувати гру, в якій вона на 25-й хвилині поступалася лідівцям 0:3. Саме переможний м’яч «Лідсельмаш» забив за допомогою результативної передачі Артема Рося. Для «Борісова-900» ця поразка стала вже третьою в трьох матчах.

«Сталіца» (Мінськ) – «Вітен» (Орша) – 4:2 (2:1)
у господарів: Микола Грицина-1 – у гостей Олександр Вершинін-2

Олександр Вершинін двічі зрівнював рахунок підчас гри, а підсумок їй влучним ударом з сиреною підвів Микола Грицина.

Серед українців найкращий показник результативності мають Денис Мазний («УВС-Динамо») та Дмитро Шамлі («ВРЗ») – по 4 влучних удари.

Польща

Чемпіонат Польщі стартує за два тижні, а сезон відкрився матчем за Суперкубок.

«Клірекс» (Хожув) – «Рекорд» (Бєльско-Бяла) – 0:5 (0:3)

На майданчик в кожній з команд вийшли по одному українському легіонеру – Вадим Іванов у «Клірекса» та Олександр Бондар в «Рекорді». Саме після гольової передачі Бондаря «Рекорд» відкрив рахунок в середині першого тайму.

2 жовтня «Клірекс» та «Рекорд» знову зіграють один проти одного, але це буде вже в грі 1-го туру чемпіонату.

Росія

В чемпіонату Росії минулого тижня були зіграні матчі 3 туру

«Нова генерація» – «Прогрес» – 1:1 (0:0)

Впевнений старт в чемпіонаті «Прогресу» став головною несподіванкою початку сезону. Денис Овсянніков, Євген Сірий та Ярослав Лебідь брали участь у виїзній грі, в якій гостям вдалося уникнути поразки за 9 секунд до фінальної сирени, в той момент, коли  Євген Сірий грав п’ятим польовим гравцем, і він же став автором результативної передачі.

«Ухта» – «Норільський нікель» – 0:2 (0:1)

Гравець «Норільського нікеля» Микола Білоцерківець ще в першому турі зазнав травми, тому участі у виїзному матчі не брав.

«Діна» – «Тюмень» – 2:5 (0:5)

Євген Іваняк був вилучений в попередньому турі, тому участі у грі не брав. Володимир Разуванов у якості капітана «Діни» провів весь матч і зробив одну результативну передачу.