Наші за кордоном-10. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі був зіграний 12-й тур.

«Щучин» – «Дорожнік» (Мінськ) – 2:7 (1:5)

Голкіпер «Дорожніка» Максим Лисенко в цій грі залишився на лаві запасних.

«Форте» (Могильов) – «Сталіца» (Мінськ) – 2:2 (1:1)
Гол українців: у господарів Максим Аветисян-1

В центральному матчі туру дві команди з першої трійки не визначили переможця. Команда Сергія Задорожного двічі поступалася в рахунку, та обидва рази змогла поновити рівновагу. Микола Грицина взяв участь в гольовій комбінації «столичних», коли вони повели в рахунку, а Максим Аветисян відіграв цей м’яч на 20-й хвилині.

Відеоогляд матчу

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Вітен» (Орша) – 2:2 (0:0)

Обидва свої м’ячі «енергетики» забили після гольових передач українців – Андрія Чернієнка та Романа Кордоби.

«Світлогорськ» – «Граніт» (Мікашевічі) – 4:7 (3:4)
Голи українців: у гостей Володимир Бобильов-2, Віталій Багряк-1

Свій перший м’яч Володимир Бобильов забив наприкінці першого тайму, що і дозволило «Граніту» піти на перерву з перевагою в один м’яч. Після його ж дублю рахунок став вже 5:3. А Віталій Багряк встановив остаточний рахунок, коли на 39-й хвилині вразив порожні ворота господарів

«ВРЗ» (Гомель) – «Борісов-900» (Борісов) – 4:2 (1:0)
Голи українців:
у господарів Євген Клочко-1, Євген Рогачов-1, Дмитро Шамлі-1 – у гостей Олександр Хурсов-1, Анатолій Доманський-1

Одразу 10 (!) українців брали участь у цій грі, тож не дивно, що левова частка забитих м’ячів саме в їхньому активі. Після цієї поразки команда Олександра Хурсова знову залишилася поза зоною плей-офф.

«Аматар» (Брест) – «БЧ» (Гомель) – 0:5 (0:0)

Голкіпер гостей Ігор Байдак у цій грі залишився на лаві запасних

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 4:4 (2:2)
у господарів Денис Мазний-1

М’яч, забитий Денисом Мазним на 33-й хвилині, став останнім у грі і дозволив господарям уникнути поразки. Окрім того, Мазний зробив у першому таймі дві результативні передачі. З українців «Лідсельмашу» на майданчик виходили Максим Воронін та Артем Рось, а Денис Гуменюк слідкував за грою з лави запасних.

Росія

У чемпіонаті Росії позаду залишився 8-й тур.

КПРФ – «Норільський нікель» – 2:4 (1:3)

Микола Білоцерківець не був включений до заявки «Норільського нікеля» на цю гру.

«Сібіряк» – «Прогрес» – 4:4 (1:2)
Гол українців:
Денис Овсянніков-1

Денис Овсянніков відкрив рахунок на 4-й хвилині, і гості можуть бути незадоволеною нічиєю з одним з лідерів Суперліги. За дві хвилини до фінальної сирени «Прогрес» був попереду 4:2, але господарів зуміли врятуватися. Також у складі гостей грав Ярослав Лебідь.

«Автодор» – «Діна» – 4:3 (1:2)

«Діні» не вдалося взяти на виїзді у дебютанта Суперліги бодай одне очко – переможний м’яч господарі, яких очолює колишній гравець збірної України Олексій Кудлай, забили на 47-й хвилині. Євгена Іваняка в заявці «Діни» на цей матч не було, проте Володимир Разуванов відіграв усю гру.

Чехія

Минулого тижня у чемпіонаті Чехії відбулися матчі 10-го туру, в якому центральною була гра між командами, які посідали два перші місця, маючи однакову кількість очок. Але «ЕРА-ПАК» не дав жодного шансу своєму супернику.

«Спарта» (Прага) – «ЕРА-ПАК» (Хрудім) – 2:7 (0:2)

Дмитро Литвиненко видав блискавичний матч, а Олександр Сорокін плідно працював заради перемоги своєї команди до 25-ї хвилини. Поступаючись 0:3, «Спарта» вже за 15 хвилин до кінця матчу почала грати з п’ятим польовим гравцем, і головний тренер гостей Філіпе Конде тримав Олександра на лаві запасних, випустивши його тільки на останній хвилині.

Польща

У чемпіонаті Польщі минулого тижня відбулися матчі 8-го туру.

«AZS UG» (Гданськ) – «Лех Канцелярія» (Сломники) – 3:4 (1:0)

З двох українців «Лех Канцелярії», Сергія Коваля та Романа Вахули, лише останній брав учать у грі, в якій гостям вдався чудовий камбек. За 5 хвилин до фінальної сирени новачок Екстракласи поступався 0:3, але встиг не тільки зрівняти рахунок, а й вирвати перемогу. Причому, всі 4 м’ячі забивав лише один гравець – Себастьян Лешчак.

«МОКС» (Білосток) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 2:9 (0:5)
Голи українців: у гостей Олександр Бондар-2

«Рекорд» продовжує свою переможну ходу по футзальним майданчикам Польщі. Черговою жертвою команди Анджея Шлапи став дебютант Екстракласи, який вже досить непогано зарекомендував на вищому рівні. Олександр Бондар свої м’ячі забив у кожному з таймів, і тепер на його рахунку 5 влучних ударів. За господарів весь матч провів Віталій Лісниченко.

«Гатта Актів» (Здуньська-Воля) – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 6:1 (2:0)

Максим Паутяк стабільно грає у складі «Гатти Актив», але відзначитися забитим м’ячем йому поки що ніяк не вдається.

«Торунь» – «Клирекс» (Хожув) – 2:3 (0:3)
у гостей Вадим Іванов-1

Після тієї смуги невдач, яка була у «Клірекса» на початку сезону, перемогу команди з Хожува над «Торуню» можна вважати за сенсацію. До неї долучився і Вадим Іванов, коли відкрив рахунок на 3-й хвилині. До перерви гості забили ще двічі, і цього вистачило, щоб здобути другу перемогу в сезоні.