Наші за кордоном - 14. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі був зіграний 15-й тур.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Світлогорськ» – 8:2 (2:1)
Голи українців:
у господарів Денис Гуменюк-2, Максим Воронін-2

З прикрості розпочалась гра для господарів паркету – Максим Воронін на 6-й хвилині вразив власні ворота. Невдовзі Денис Гуменюк зрівняв рахунок, а перед перервою Воронін виправився за свій автогол. В другому таймі Гуменюк та Воронін відзначилися ще по разу, причому кожного разу в них асистентами були співвітчизники. У Гуменюка голкіпер Євген Змисля, а у Вороніна – Артем Рось, який, до того ж, на передостанній хвилині додав до свого активу ще один асист.

«Вітен» (Орша) – «Щучин» – 8:2 (3:1)
у господарів Роман Кордоба-1, Андрій Чернієнко-1

«Енергетики» не мали великих проблем в грі з дебютантом Вищої ліги. Роман Кордоба на 3-й хвилині забив «швидкий» гол, а Андрій Чернієнко підбив підсумок першої половини гри.

«ВРЗ» (Гомель) – «Граніт» (Мікашевічі) – 6:3 (2:1)
Голи українців: у господарів Євген Рогачов-2, Артем Золотухін-1, Дмитро Шамлі-1 – у гостей Володимир Бобильов-1

Надефективно заради перемоги своєї команди попрацював український легіон гомельчан. Але особливо треба відзначити Дмитра Шамлі – окрім забитого м’яча, він тричі асистував партнерам, коли господарі забивали свої перші три м’ячі. Один зі своїх м’ячів Євген Рогачов відправив до порожніх воріт гостей на останній хвилині гри.

Відеоогляд матчу

«БЧ» (Гомель) – «Форте» (Могильов) – 3:2 (1:1)
Голи українців: у господарів Микита Можейко-2

Микита Можейко відкрив рахунок в грі, він же його і закрив, вразивши на останній хвилині порожні ворота команди Сергія Задорожного. Голкіпер «БЧ» Ігор Байдак вийшов на заміну в середині першого тайму ще за рахунку 0:0, і саме з його передачі Можейко забив переможний м’яч.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Сталіца» (Мінськ) – 1:5 (0:1)
Гол українців:
у гостей Микола Грицина-1

Перший тайм мінського дербі залишився за номінальними гостями, які відкрили рахунок після передачі Тараса Королишина. Але у другому таймі Тарас не впорався з емоціями і був вилучений з майданчика за неспортивні поведінку. Однак, «столичні» з цього винайшли зиск, і Микола Грицина відзначився в меншості. Так гравець збірної України зробив рахунок 1:4, а невдовзі після його передачі «Сталіца» остаточно закрила гру.

«Борісов-900» (Борісов) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 2:4 (1:0)
у господарів Олександр Хурсов-1 – у гостей Денис Мазний-1

Обидва м’ячі українців були забиті в останні хвилини гри. Господарі поступалися 1:2, почали грати з п’ятим польовим гравцем, але пропустили втретє. Граючий тренер «Борісова-900» Олександр Хурсов дальнім влучним ударом зміг дещо відновити інтригу, але гол Дениса Мазного перекреслив надії господарів на порятунок. Головною причиною поразки своєї команди Олександр Хурсов назвав відсутність у гравців «вогню в очах».

Росія

У чемпіонаті Росії після великої перерви відбувся 9-й тур, який був спареним. І під час цієї паузи кількість українців у Суперлізі поменшала. Євген Іваняк припинив свої виступи за «Діну» через невиконання клубом фінансових зобов’язань, а «Прогрес» та Євген Сірий припинили співпрацю за обопільною згодою.

«Діна» – «Сінара» – 2:7 (1:2)
у господарів Володимир Разуванов-1

«Діна» – «Сінара» – 1:8 (0:3)

В своєму нинішньому стані «Діна» не в змозі чинити опір одному з провідних клубів Росії. У другому матчі Володимир Разуванов участі не брав, а без нього господарі вийшли на гру, маючи в заявці лише одного воротаря та п’ять (!) польових гравців.

«Газпром-Югра» – «Прогрес» – 8:1 (2:0)

«Газпром-Югра» – «Прогрес» – 4:3 (1:0)

У першій грі з двох українців «Прогресу» у заявці був лише Ярослав Лебідь, який отримав жовту картку. У другій грі його вже не було, проте Денис Овсянніков вивів гостей на майданчик з капітанською пов’язкою. І «Прогрес» був дуже близьким, щоб взяти у лідера Суперліги одне очко, але за 9 секунд до фінальної сирени «газпромівці» вирвали перемогу, випустивши п’ятого польового гравця.

«Норільський нікель» – «Сібіряк» – 1:1 (1:0)
«Норільський нікель» – «Сібіряк» – 0:3 (0:0)

Микола Білоцерківець був у заявці «Норільського нікеля» тільки на другу гру, але на майданчику так і не з’являвся.

Чехія

Минулого тижня у чемпіонаті Чехії були зіграні матчі 13-го туру.

«Гамаспол» (Єсенік) – «ЕРА-ПАК» (Хрудім) – 3:7 (1:3)

Після короткострокового перебування в Україні Дмитро Литвиненко та Олександр Сорокін повернулися до Чехії і допомогли своїй команді здобути чергову перемогу. Литвиненко займав свої місце на останньому рубежі, а Сорокін виходив на майданчик у другій четвірці.

Польща

У чемпіонаті Польщі минулого тижня відбулись два матчі 7-го туру, які були не зіграні свого часу в листопаді.

«Лех Канцелярія» (Сломники) – «Торунь» – 3:6 (2:1)
Гол українців: Роман Вахула-1

«Лех Канцелярія» зазнала прикрої поразки на своєму майданчику у грі проти прямого конкурента на третє місце. Ще на 29-й хвилині господарі були попереду 3:1, але невдовзі протягом трьох хвилин пропустили тричі, а наприкінці матчу - ще два м’ячі.

Але не ця поразка є найбільшою проблемою для «Лех Канцелярії». Днями клуб залишився без головного спонсора, тож справа настільки серйозна, що під питанням стоїть участь команди в подальших матчах чемпіонату Екстракласи.

«МКФ Сольне Място» (Величка) – «Клірекс» (Хожув) – 3:3 (0:1)

«Клірекс» з Вадимом Івановим у складі зустрів на виїзді жорсткий опір з боку аутсайдера Екстракласи. Гості протягом 30-ти хвилин гри двічі були попереду, але з 36-ї хвилини довелося думати вже про те, як врятуватися. Це вдалось лише за 10 секунд до фінальної сирени. Після нічиєї в Величці у «Клірекса» обірвалася серія з чотирьох перемог поспіль.