Наші за кордоном-19. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня в Кубку Білорусі відбулися перші півфінальні матчі.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Сталіца» (Мінськ) – 0:2 (0:0)

На цій стадії нацыонального кубка чемпіону Білорусі доведеться обходитись без своїх українських легіонерів братів Грицин і Тараса Королишина, які готуються до фінальної частини чемпіонату Європи. Але й без них «Сталіца» змогла здобути виїзну перемогу у мінському дербі над чинним володарем Кубку Білорусі. Український голкіпер «Дорожніка» Максим Лисенко протягом 35-ї хвилини двічі був змушений витягувати м’ячі із власних воріт – «Дорожнік» поступився, але казати, що для нього все втрачено, ще зарано.

«Вітен» (Орша) – «Граніт» (Мікашевічі) – 1:0 (0:0)

Лише мінімальну перевагу на своєму майданчику змогли здобути оршанські «енергетики», в яких Дмитро Клочко та Роман Кордоба грали у першій четвірці, а Андрій Чернієнко та Олександр Вершинін – у другій. Долю цього матчу вирішив м’яч, який «Граніт» пропустив в середині другого тайму, проте у команди з Мікашевічей, кольори якої захищає Віталій Багряк, перспективи на вихід до фіналу непогані.

Матчі-відповіді відбудуться 24 січня.

Росія

У чемпіонаті Росії минулого тижня відбулися матчі 12-го туру.

Микола Білоцерківець був у заявці норільчан на домашню гру проти уральців, але знов залишив майданчик без результативних дій.

«Норільський нікель» – «Сінара» – 2:5 (0:3)

Головний тренер «Прогресу» Євген Осінцев після матчу відмітив, що його команда провела найкращу гру цього сезону. Денис Овсянніков та Ярослав Лебідь не відзначилися в ній забитими м’ячами, однак, виходили на майданчик протягом всього матчу. Перемога дозволила «Прогресу» закріпитися на 7-му місці, помітно випереджаючи команду, яка йде дев’ятою. Цим клубом є саме «Політех» в якого 15 очок.

Чехія

Минулого тижня в чемпіонаті Чехії відбувся 17-й тур.

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Славія» (Прага) – 4:2 (2:0)

Хрудімський «ЕРА-ПАК» здобув чергову перемогу в регулярному чемпіонаті, але празька «Славія» змогла чинити гідний опір чемпіону Чехії. В цій грі брали участь обидва українці – Олександр Сорокін та Дмитро Литвиненко, і саме з його передачі на 14-й хвилині бразилець Макс відкрив рахунок. Вперше свою команду Литвиненко не зміг врятувати на початку другого тайму, а вже наприкінці матчу, за рахунку 4:1, господарі пропустили контратаку, і пражанці вдруге засмутили українського голкіпера.

Збірна Чехії, як відомо, до чемпіонату Європи не пробилася, тому загальної перерви для всіх команд не буде. Але через те, що в складі «ЕРА-ПАКу» чимало гравців збірної Чехії, хрудімці свій наступний матч в чемпіонаті проведуть 9 лютого. Чехів запросили до Бразилії, де 30 січня-3 лютого пройде «Гран-Прі Бразилії» за участю шести національних збірних.

Казахстан

У чемпіонаті Казахстану минулого тижня відбулися матчі 10-го спареного туру.

«Жетису» (Талдикорган) – «Кайрат» (Алмати) – 3:2 (1:0)
«Жетису» (Талдикорган) – «Кайрат» (Алмати) – 1:3 (0:1)

Команда Заслуженого тренера України Олега Солодовника невдало провела два виїзних поєдинки у Рудному. В першій грі гості мали велику перевагу в першому таймі, проте забити не змогли. А вже по перерві «Актобе» пропустив двічі, і відіграти вдалося на 38-й хвилині лише один м’яч.

Друга поразка на наступний день стала для гостей більш прикрою. До перерви «Актобе» пропустив лише раз з пенальті, але на 21-й хвилині Дмитро Бондар цей м’яч відіграв. На 34-й хвилині «Актобе» був попереду 4:1, а потім почалися дива і жах для гостей – протягом двох хвилин гості примудрилися пропустити тричі! В кінці матчу Олег Солодовник вирішив зіграти з п’ятим польовим гравцем, але «Актобе» не вдалося не лише вирвати перемогу, але навіть і втримати нічию – п’ятий м’яч влетів у порожні ворота.

«Аят» (Рудний) – «Актобе» (Актобе) – 2:1 (0:0)
«Аят» (Рудний) – «Актобе» (Актобе) – 5:4 (1:0)

Гол українців: у гостей Дмитро Бондар-1