Наші за кордоном-22. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня в чемпіонаті Білорусі був зіграний 20-й тур.

«Борісов-900» (Борісов) – «БЧ» (Гомель) – 1:3 (0:3)
Голи українців:
у господарів Микита Можейко-1, Максим Літвінов-1

Микита Можейко та Максим Літвінов забили перші два м’ячі своєї команди, а перемога у Борисові дозволила «залізничникам» піднятися на сьоме місце.

Відеоогляд матчу

«Граніт» (Мікашевічі) – «Сталіца» (Мінськ) – 6:5 (3:1)
у господарів Віталій Багряк-2, Дмитро Ситник-3 – у гостей Микола Грицина-3

У специфічному за розмірами залі в Мікашевічах чемпіони Білорусі зазнали другої поразки протягом сезону. Блискучий матч провели українські легіонери «Граніту» Віталій Багряк та Дмитро Ситник, на рахунку яких п’ять з шести м’ячів команди. І навіть автогол Ситника після перерви не завадив «Граніту» святкувати перемогу. Микола Грицина всі три свої м’яч забив у другому таймі. Не дивно, що автори хет-триків, Ситник та Микола Грицина, увійшли до трійки найкращих гравців матчу.

Поразка у Мікашевічах коштувала «столичним» лідерства в чемпіонаті Білорусі і відкинула одразу на третє місце.

«Вітен» (Орша) – «Дорожнік» (Мінськ) – 2:2 (1:0)

Вісім українців брали участь у цій грі, але лише Ярослав Лебідь взяв участь у забитих м’ячах. У першому таймі харків’янин асистував партнеру по команді, і «енергетики» відкрили рахунок. Бойова нічия не принесла зиску обом командам – господарі втратили одну позицію в турнірній таблиці, а гості продовжують залишатися за межами зони плей-оф.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 3:3 (0:1)

Денис Мазний виходив на майданчик у гостей у другій четвірці.

«ВРЗ» (Гомель) – «Щучин» – 7:0 (5:0)
Голи українців: Євген Клочко-1, Євген Рогачов-3, Артем Золотухін-1

Український легіон гомельських «вагоноремонтників» провів яскравий матч. Голкіпер Юрій Дегтяренко відіграв на нуль, а польові гравці до п’яти забитих м’ячів додали ще й п’ять результативних передач.

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 0:7 (0:4)

«Лідсельмаш» сповна скористався поразкою «Сталіци» і захопив лідерство у чемпіонаті Білорусі. У гостей на майданчик в цій грі виходили два українці Артем Рось та Олександр Хурсов, внеском яких в перемогу стали три результативні передачі.

Росія

В чемпіонаті Росії минулого тижня відбулися матчі 14-го туру, який був спареним.

Володимир Разуванов у своєму другому матчі за КПРФ забив свій перший м’яч у новій команді – його влучний удар на 15-й хвилині дозволив господарям зрівняти рахунок. Дві перемоги над «шляховиками» дозволили господарям піднятися на четверте місце.

КПРФ – «Автодор» – 5:1 (1:1)
Гол українців: у господарів Володимир Разуванов-1

КПРФ – «Автодор» – 10:2 (3:2)

Команда Дениса Овсяннікова проводила матчі зі своїм найближчим переслідувачем, і після двох перемог «Прогрес» фактично забезпечив собі місце за підсумком регулярного чемпіонату не нижче сьомого. У другій зустрічі м’яч Дениса став переможним.

«Прогрес» – «Нова генерація» – 3:1 (1:0)

«Прогрес» – «Нова генерація» – 3:2 (1:2)

Чехія

Минулого тижня в чемпіонаті Чехії відбувся 20-й тур.

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Демоні» (Чеська-Ліпа) – 11:0 (5:0)

Після своєї чергової, вже 19-ї перемоги «ЕРА-ПАК» достроково оформив перемогу в регулярному чемпіонаті. В грі проти команди «Демоні» з міста Чеська-Ліпа головний тренер чемпіона Чехії Філіпе Конде дав перепочити голкіперу Дмитру Литвиненку, який залишився на лаві запасних. Проте повний матч провів Олександр Сорокін, який зробив дві результативні передачі.

Польща

В чемпіонаті Польщі відбулися матчі 14-го туру, але через зміну розкладу проведення турів всі команди грали свої 15-ті матчі.

«Торунь» – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 3:2 (2:1)
Гол українців:
у гостей Роман Вахула-1

М’яч Романа Вахули, який в першому таймі дозволив гостям зробити рахунок 1:1, не допоміг «драконам» взяти на виїзді бодай одне очко. Як підсумок, за підсумками туру команда з Пнєв залишилась за межами першої шістки.

«МКФ Сольне Място» (Величка) – «МОКС» (Білосток) – 3:7 (1:3)
Голи українців: у гостей Віталій Лісниченко-3

Дуже корисно грає за команду з Білостоку вихованець сумського футзалу Віталій Лісниченко. Якщо минулого туру на його рахунку був дубль, то у Величці він відзначився вже тричі: два влучних удари до перерви, а третій його м’яч встановив остаточний рахунок.

«Пяст» (Глівіце) – «Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – 4:2 (0:1)

Одесит Максим Паутяк поновився після травми та повернувся до складу «Гатти Актив», але віце-чемпіони Польщі зазнали третьої поразки в сезоні. Тож, дистанція між «Гаттою» та «Рекордом» зросла до 13-ти очок – і це ще тільки екватор чемпіонату.

«AZS UG» (Гданськ) – «Клірекс» (Хожув) – 1:5 (1:1)

Вадим Іванов не відзначився у гданському матчі забитим м’ячем, але головним для нього було те, що «Клірекс» здобув у гостях важливу перемогу, яку дозволила зробити крок нагору – з п’ятого місця на четверте.

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «AZS UG» (Катовіце) – 7:3 (1:1)
Гол українців: у господарів Олександр Бондар-1

Зустріч між географічними сусідами закривала тур, і попри те, що команда Сілезького університету посідала лише 10 місце, маючи втричі менше очок, для «Рекорду» вона стала дуже складною. Результативна передача Олександра Бондара дозволила господарям відіграти м’яч, який вони пропустили на початку гри. У другому таймі Бондар «обрізався» в середині майданчика, і гості використали цю помилку. Сашко дуже хотів виправитися, і це йому вдалося, коли він, вже за рахунку 2:2, скористався передачею Павела Будняка. Тільки-но «AZS UG» змінив голкіпера на п’ятого гравця, як «Рекорд» забив ще два м’ячі, один з яких після передачі Бондара.