Наші за кордоном-26. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня в чемпіонаті Білорусі відбулися матчі 25 туру.

«БЧ» (Гомель) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 2:1 (2:0)

Українець Микита Можейко у складі «залізничників» виходив на майданчик у першій четвірці.

«Сталіца» (Мінськ) – «Щучин» – 10:3 (4:1)
Гол українців:
у господарів Микола Грицина-1

Очікуване повернення після травми Тараса Королишина поки що відклалося. Серед братів Грицин вдалося відзначитися лише Миколі, який забив свій 15-й м’яч у сезоні.

Відеоогляд матчу

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Аматар» (Брест) – 10:0 (3:0)
Голи українців:
у господарів Артем Рось-1, Олександр Хурсов-2

Непоганий матч проти брестських «аматорів» провели Олександр Хурсов та Артем Рось, який до забитого м’яча додав ще й дві результативні передачі.

«Дорожник» (Мінськ) – «ВРЗ» (Гомель) – 3:6 (2:3)
Голи українців: у гостей В’ячеслав Григор’єв-2, Євген Клочко-2

Одразу 8 українців вийшли на майданчик в цій грі, але забивали лише двоє «вагоноремонтників» – В’ячеслав Григор’єв та Євген Клочко, які оформили по дублю, тож природно, що обидва увійшли до трійки найкращих гравців матчу.

«Форте» (Могильов) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 7:2 (3:0)
у господарів Дмитро Іванов-2 – у гостей Денис Мазний-1

У переможному для команди Сергія Задорожного матчі Дмитро Іванов по разу відзначився в кожному з таймів. А Денис Мазний свій м’яч забив, коли справи гостей були вже безнадійними, бо рахунок на табло був 0:7.

«Граніт» (Мікашевичі) – «Вітен» (Орша) – 8:3 (3:2)
у господарів Володимир Бобильов-2, Віталій Багряк-1

Оршанські «енергетики» не змогли проявити свої найкращі якості в умовах специфічного майданчика в Мікашевичах і зазнали поразки з великим рахунком. З чотирьох українців «Вітену» лише Роман Кордоба був серед авторів забитих м’ячів, але це був гол у власні ворота. Проте українські легіонери «Граніта» відчували себе дуже комфортно, і до дублю Віталій Багряк додав ще і результативну передачу. Загалом же, Багряк є найрезультативнішим серед всіх українців, що грають у Білорусі: на його рахунку 18 м’ячів, і це четвертий результат у лізі.

Росія

У чемпіонаті Росії минулого тижня відбулася друга частина матчів 16-го туру.

«Сінара» – КПРФ – 5:2 (3:1)

«Сінара» – КПРФ – 2:6 (2:4)

Володимир Разуванов брав участь в обох матчах КПРФ, в яких його команда в Єкатеринбурзі обмінялась перемогами зі своїм сусідом по турнірній таблиці. Тож статус-кво між ними залишився незмінним.

Чехія

У чемпіонаті Чехії триває стадія плей-офф, в якій були зіграні всі чвертьфінальні матчі, які визначили пари півфіналістів.

«Хелас» (Брно) – «ЕРА-ПАК» (Хрудім) – 1:5 (1:2)

У виїзній грі брали участь обидва українські легіонери чемпіона Чехії – Дмитро Литвиненко та Олександр Сорокін. Лише у першому таймі «Хелас» чинив гідний опір, і навіть спромігся в середині тайму вразити ворота «ЕРА-ПАКа», які захищав Литвиненко. Але після перерви хрудімці впевнено довели гру до перемоги, яка дозволила їм повести у серії 2:0.

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Хелас» (Брно) – 4:0 (1:0)

У третьому матчі серії головний тренер «ЕРА-ПАКа» Філіпе Конде з українців задіяв лише Олександра Сорокіна, а Дмитро Литвиненко залишився поза складом. Але і його дублер Якуб Жданські надійно відіграв весь матч, залишивши свої ворота «сухими». І у цій зустрічі у «Хеласа» вистачило сил, щоб на рівних грати з чеським грандом тільки один тайм.

Тож, у півфінальній серії до трьох перемог «ЕРА-ПАК» зіграє з командою «Гарденлайн», яка у регулярному чемпіонаті стала четвертою, а в одному з двох матчів зіграла з чемпіоном Чехії внічию.

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 19-го туру.

«Клірекс» (Хожув) – «Торунь» – 5:3 (2:1)
у господарів Вадим Іванов-1

Вадим Іванов свій м’яч забив у середині другого тайму, а «Клірекс» цією важливою перемогою над третьою командою Екстракласи показав, що на другому етапі чемпіонату готовий кинули «Торуні» виклик у боротьбі за бронзові медалі.

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – 5:2 (0:0)
у гостей Роман Вахула-1

Після перемоги над віце-чемпіоном Польщі, до якої долучився результативним ударом Роман Вахула, «дракони» де-факто забезпечили собі місце у першій шістці на другому етапі чемпіонату. Для «де-юре» залишилося взяти три очки, і це за умови, що найближчий переслідувач – «МОКС», переможе в усіх матчах, що залишилися.

«Рекорд» (Бєльско-Бяла) – «МОКС» (Білосток) – 8:3 (3:2)
Гол українців: у господарів Олександр Бондар-1

Коли «Рекорд» виходив на майданчик на гру з «МОКСом», вже було відомо, що «Гатта Актив» втратила очки, поступившись у Пнєвах. Тож підопічні Анджея Шлапи не змарнували нагоду збільшити свій відрив від другої команди ліги до 16-ти очок. Якщо так піде далі, то «Рекорд» достроково стане чемпіоном Польщі ще до початку другого етапу, в якому перша шістка зіграє між собою в одне коло.