Наші за кордоном-28. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі відбулися матчі 27-го туру.

«Дорожник» (Мінськ) – «Щучин» – 8:1 (4:0)
Голи українців:
у господарів Євген Юнаков-2, Денис Гуменюк-1

Євген Юнаков свої обидва м’ячі забив до перерви, а Денис Гуменюк на 37-й хвилині встановив остаточний рахунок. Окрім Юнакова та Гуменюка, за столичну команду весь матч відіграв голкіпер Максим Лисенко.

«БЧ» (Гомель) – «Аматар» (Брест) – 5:1 (2:0)

«Залізничник» Максим Литвинов став співавтором першого м’яча своєї команди, який був забитий на 5-й хвилині.

Відеоогляд матчу

«Борисов-900» (Борисов) – «ВРЗ» (Гомель) – 2:6 (1:4)
Голи українців: у гостей Євген Клочко-2, Євген Рогачов-2

До своїх дублів Євген Клочко та Євген Рогачов додали ще і по результативній передачі.

«Сталіца» (Мінськ) – «Форте» (Могильов) – 6:3 (3:2)
у господарів Микола Грицина-1 – у гостей Дмитро Іванов-1

З трьох «столичних» українців участь в грі брав участь лише Микола Грицина. Тарас Королишин досі травмований, а Михайло Грицина не потрапив до заявки через ліміт легіонерів. Дмитро Іванов відзначився в середині першого тайму, зробивши рахунок нічийним – 1:1. А м’яч Миколи Грицини за хвилину до фінальної сирени остаточно зафіксував перемогу чемпіонів Білорусі над командою українського тренера Сергія Задорожного.

«Граніт» (Мікашевичі) – «Світлогорськ» – 9:6 (6:2)
у господарів Володимир Бобильов-2

Як і зазвичай, матч у Мікашевичах видався результативним, і Володимир Бобильов до перемоги своєї команди, окрім дублю, також долучився і результативною передачею. Ще один асист у господарів в активі Дмитра Ситника.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 8:1 (4:1)
у господарів Артем Рось-3

Корисний матч для своєї команди провів Артем Рось, який забив перший, третій та сьомий м’ячі «Лідсельмашу». Олександр Хурсов та Максим Воронін зробили по результативній передачі.

«Вітен» (Орша) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 5:1 (4:0)
у господарів Ярослав Лебідь-2, Дмитро Клочко-1

Одразу п’ять українців виходили на майданчик у складі «енергетиків». У першій четвірці грали Дмитро Клочко, Ярослав Лебідь та Роман Кордоба. Двоє останніх і зробили перший м’яч господарів: після передачі Кордоби відзначився Лебідь. За дві хвилини до перерви Лебідь влучним ударом підбив підсумок першого тайму. Дмитро Клочко своїм голом на 27-й хвилині встановив остаточний рахунок. У «Вітена» у другій четвірці грали Андрій Чернієнко та Олександр Вершинін.

Росія

У чемпіонаті Росії минулого тижня відбулися матчі 18-го туру.

«Норільський нікель» – «Прогрес» – 5:2 (2:0)

«Прогрес» Дениса Овсяннікова поступився своєму сусіду по турнірній таблиці, втративши можливість наблизитися до норільчан. Тож, можна казати, що за підсумком регулярного чемпіонату «Прогрес» фінішуватиме на сьомому місці.

КПРФ – «Політех» – 6:0 (2:0)

Команда Володимира Разуванова здобула чергову перемогу і продовжує гонитву за якомога вищою позицією в турнірній таблиці перед плей-офф.

Чехія

У чемпіонаті Чехії триває півфінальна стадія плей-офф, але «ЕРА-ПАК» Дмитра Литвиненка та Олександра Сорокін цю стадію вже пройшов, і у третьому матчі здобувши перемогу над «Гарденлайном».

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Гарденлайн» (Литомержице) – 3:1 (2:1)

Як і в усіх матчах півфінальної серії, лише Дмитро Литвиненко потрапив до заявки чемпіона Чехії, відігравши від початку і до завершення. Олександр Сорокін через ліміт легіонерів головним тренером «ЕРА-ПАКу» Філіпе Конде до гри не залучався.

Суперник «ЕРА-ПАКа» за фінальною серією визначиться не раніше 16 квітня.

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 20-го туру.

«Погонь 04» (Щецин) – «Клірекс» (Хожув) – 1:3 (0:0)

Одесит Роман Смирнов у своєму першому матчі на чолі «Погоні 04» зазнав поразки. В останніх двох зустрічах першої частини чемпіонату, а пізніше у матчах другої шістки перед українським тренером буде стояти завдання не потрапити у перехідні матчі, тобто, не посісти 11-те або 10-те місце.

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «Пяст» (Глівіце) – 4:3 (2:2)
Гол українців:
у господарів Роман Вахула-1

«Дракони», виявивши неабиякі вольові якості, здобули вдома надважливу перемогу. Господарі по ходу матчу тричі поступалися «Пясту» у рахунку, а переможний м’яч забили за 8 секунд до фінальної сирени в порожні ворота, коли гості вирішили ризикнути і грали з п’ятим польовим гравцем.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «Рекорд» (Бєльско-Бяла) – 2:3 (0:1)

У центральному матчі туру «Гатта Актив» та «Рекорд» видали яскраве видовище. Господарі дуже прагнули відібрати у «Рекорда» перші очки, але чемпіони Польщі, навпаки, дуже не хотіли їх втрачали. «Рекорд» вів протягом матчу 1:0 та 2:1, але «Гатта Актив» двічі відігравалася. Однак, коли на 39-й хвилині «рекордисти» забили втретє, всі намагання господарів врятувати гру виявилися марними.

«AZS US» (Катовіце) – «МКФ Сольне Място» (Величка) – 1:1 (0:1)

Гості, за яких весь матч відіграв Володимир Данилюк, випустили з рук перемогу за 30 секунд до кінця поєдинки. Обидві команди залишилися на своїх місцях в зоні перехідних матчів.

«Торунь» – «AZS UG» (Гданськ) – 4:3 (1:2)

«Торунь», за яку грав Микола Морозов, вирвала перемогу за 3 секунди до фінальної сирени. Завдяки трьом очкам торуняни наблизились до «Гатти Актив»  на відстань всього одного залікового пункту, тож в подальшому можуть розраховувати на те, щоб до своїх бронзових медалей минулого сезону додати срібло сезону-17/18.