Наші за кордоном - 3. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня в чемпіонаті Білорусі був зіграний 5-й тур.

«Сталіца» (Мінськ) – «Граніт» (Мікашевічі) – 4:2 (1:1)
Гол українців:
у гостей Володимир Бобильов-1

Одразу п’ять українців виходили на майданчик в грі, в якій чемпіон Білорусі здобув непросту перемогу. Але поповнити свій гольовий реєстр зміг лише гравець «Граніту» Володимир Бобильов, коли в другому таймі зрівняв рахунок – 2:2. За три хвилини до цього Микола Грицина асистував ветерану білоруського футзалу Олександрові Черніку, який вивів господарів вперед.

Відеоогляд матчу

«Дорожнік» (Мінськ) – «Вітен» (Орша) – 4:4 (1:2)
Гол українців: у гостей Олександр Вершинін-1

Оршанські «енергетики» змогли вивезти зі столиці Білорусі нічию завдяки вагомій допомозі квартету українських легіонерів. На їхньому рахунку лише один м’яч – Олександр Вершинін вивів гостей вперед перед самою перервою. Але серед зірок матчу Андрій Чернієнко, який зробив три результативних передачі, а ще один асист у гостей в активі Дмитра Клочка, який грав у другій четвірці разом з Романом Кордобою

«БЧ» (Гомель) – «Борісов-900» (Борісов) – 2:4 (1:0)
Голи українців:
у гостей Олександр Хурсов-1, Євген Юнаков-1

Граючий головний тренер «Борісова-900» Олександр Хурсов та Євген Юнаков вирішили долю матчу в Гомелі. Спочатку на 33-й хвилині Хурсов з передачі Юнакова вивів гостей вперед 3:2, а вже на останній хвилині Юнаков, якому асистував Хурсов, вразив порожні ворота «залізничників» та встановив остаточний рахунок.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 0:2 (0:1)

Денис Мазний у складі господарів відіграв весь матч.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Динамо-БНТУ» (Мінськ) – 6:3 (3:1)
у господарів Максим Воронін-1

Максим Воронін на 37-й хвилині встановив остаточний рахунок після передач Артема Рося, в активі якого загалом два асисти.

«Форте» (Могильов) – «Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – 4:4 (3:2)
у господарів: Дмитро Іванов-2

Несподіванка туру була зафіксована в Могильові – команда Сергія Задорожного втратила перші очки в грі з аутсайдером Вищої ліги. Дмитро Іванов двічі в першому таймі виводив «Форте» вперед, коли на 7-й хвилині відкрив рахунок, а перед самою перервою оформив дубль – 3:2. А вже в кінці матчу гольова передача Іванова дозволила господарям уникнути поразки.

«Щучин» (Щучин) – «ВРЗ» (Гомель) – 3:11 (2:4)
у гостей Євген Рогачов-3, Дмитро Шамлі-3, Євген Клочко-1

Найбільш українська команда чемпіонату Білорусі, а в складі гомельчан грає одразу 6 наших співвітчизників (правда, не всі з них вважаються легіонерами), без проблем розібралася з новачком Вищої ліги. Вражаюча результативність дозволяє «ВРЗ» випереджати за різницею забитих та пропущених м’ячів конкурентів зі «Сталіци» та «Лідсельмашу», у яких також по 15 очок.

Хет-трик Дмитра Шамлі суттєво підняв його в списку голеадорів. Разом з Дмитром Івановим та білорусом Русланом Лазюком він поділяє 2-4 місця – у кожного з них по 7 м’ячів.

Чехія

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Нейжбах» (Високе Мито) – 4:1 (2:0)

Чемпіон Чехії в грі 4-го туру здобув чергову перемогу, цього разу у східно-чеському дербі над «Нейжбахом». Дмитро Литвиненко провів на майданчику 30 хвилин, і був замінений незадовго до цього пропустивши єдиний м’яч господарів. В цій грі відбувся дебют в чеському чемпіонаті Олександра Сорокіна, який епізодично виходив на майданчик в кінці першого тайму та в першій половині другого тайму.

«Сварог» (Тепліце) – «Хелас» (Брно) – 8:2 (3:0)

Володимир Ємельянов у складі господарів посприяв перемозі своїй команді однією результативною передачею.

Польща

Минулого тижня в Польщі стартував черговий чемпіонат, і цього року українське представництво в Екстракласі скоротилося до п’яти футболістів.

«МОКС» (Білосток) – «Гатта Актів» (Здуньська-Воля) – 5:5 (4:3)

Колишній гравець рівненьского «Кардиналу», вихованець сумського футзалу,  Віталій Лісниченко в новому сезоні буде захищати кольори команди з Білостоку, але у грі, яка відкривала чемпіонат і в якій новачок Екстракласи здобув почесну нічию в суперництві з віце-чемпіоном Польщі, участі не брав. Господарі поки що не отримали трансфер Лісниченка з Білорусі, де українець грав у минулому сезоні, тож не встигли його внести до заявки.

«Лех Канцелярія» (Сломники) – «МКФ Сольна Място» (Величка) – 5:0 (1:0)
Гол українців: у господарів Сергій Коваль-1

Ще один новачок Екстракласи влітку провів потужну трансферну кампанію, залучивши до свого складу кількох провідних польських футзалістів, а також двох українців – Романа Вахулу та Сергія Коваля. Тому перед початком чемпіонату «Лех Канцелярія» серед тих команд, які вважаються фаворитами і претендентами на чемпіонство. Свій статус «Лех Канцелярія» підтвердила вже в першій грі, під нуль розібравшись з «МКФ Сольна Място», який тільки завдяки зняттю «Євромастера» продовжив свої виступи в Екстракласі. Один з п’яти м’ячів – на рахунку екс-«ураганівця» та гравця збірної України Сергія Коваля

«Клірекс» (Хожув) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 1:6 (0:3)
у господарів Вадим Іванов-1 – у гостей Олександр Бондар-1

Решта два українці приймали участь в грі, яка завершувала програму першого туру – Вадим Іванов продовжує свої виступи в «Клірексі», а Олександр Бондар ще на рік продовжив контракт з «Рекордом». Два тижні тому команди вже грали одна проти одної в грі за Суперкубок, де переміг «Рекорд» 5:0. Проте реваншу та боротьби в цій грі не вийшло. Вже в першому таймі гості забезпечили собі перевагу в три м’ячі, один з яких Олександр Бондар забив з пенальті. Вадим Іванов відзначився по перерві, але цей гол був слабою втіхою для «Клірекса», і став лише так званим «голом престижу».

Сербія

В останню п’ятницю вересня стартував чемпіонат Сербії.

«Економац» (Крагуєвац) – «Деус» (Сремська-Митровица) – 16:1 (7:1)
Гол українців: Дмитро Сорокін-1

Цього року у складі чемпіона країни «Економацу» грає харків’янин Дмитро Сорокін. Перший гол Дмитра в Сербії не забарився, і став одним з численних м’ячів, які команда Предрага Раїча відвантажила у ворота «Деуса».

Росія

В чемпіонаті Росії продовжується перерва, але минулого тижня вона була пов’язана с проведенням перших матчів 1/8 фіналу Кубку Росії.

«Нова генерація» – «Норільський нікель» – 3:5

Микола Білоцерківець через травму участі в грі не брав.

«БЛіК» – «Діна» – 3:4
Володимир Разуванов-1

«Діна», ворота якої захищав Євген Іваняк, не без труднощів подолала на виїзді аматорську команду з Нафтоюганська, що в Ханти-Мансійському автономному окрузі. Гол, який забив Володимир Разуванов, і став переможним у цій грі.

«Ухта» – «Прогрес» – 4:2 (2:2)
Гол українців: Денис Овсянніков-1

Не зважаючи на те, що Денис Овсянніков відкрив рахунок на 4-й хвилині, «Прогрес» зазнав поразки в першій грі. Тож, доля путівки до чвертьфіналу буде вирішуватися у матчі-відповіді, який, як і у всіх парах, пройде 27 жовтня.