Наші за кордоном-30. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі відбулися матчі 29 туру, який визначив всіх учасників плей-офф.

«Граніт» (Мікашевичі)  – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 6:6 (4:3)
Голи українців:
у господарів Володимир Бобильов-1, Віталій Багряк-1, Дмитро Ситник-1

Своєрідний український хет-трик не допоміг «Граніту» здобути перемогу. Після м’ячів Віталія Багряка та Дмитра Ситника господарі вели в рахунку 5:3 та 6:3, але за другу половину другого тайму втратили свою перевагу. Але і одного очка «Граніту» вистачило для того, щоб забезпечити собі можливість зіграти в плей-офф. Теоретично «гранітівців» може наздогнати «УВС-Динамо», але команда з Мікашевичів має перевагу в особистих зустрічах (1:5 та 9:4).

«БЧ» (Гомель) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 4:3 (2:3)
у господарів Максим Литвинов-2 – у гостей Денис Мазний-2

Дубль Максима Літвінова вніс вирішальний внесок у загальну перемогу «залізничників». Після другого голу Дениса Мазного на 13-й хвилині гродненці повели 3:1, але Літвінов за хвилину скоротив відставання господарів. А вже після перерви на 34-й хвилині Літвінов оформив дубль та встановив остаточний рахунок. Ця перемога дозволила гомельчанам піднятися на п’яту сходинку турнірної таблиці.

Відеоогляд матчу

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «ВРЗ» (Гомель) – 0:3 (0:3)
Гол українців: у гостей Артем Золотухін-1

Лідер чемпіонату Білорусі за рахунок виїзної перемоги зберіг перше місце. Артем Золотухін свій м’яч забив на 18-й хвилині з передачі Євгена Клочка, і цей гол став останнім у зустрічі. Але питання хто стане переможцем регулярного чемпіонату відкрите. «Вагоноремонтників» ще може за очками наздогнати «Лідсельмаш», і в разі їхньої рівності лідівці будуть вище, маючи перевагу в особистих матчах.

«Вітен» (Орша) – «Аматар» (Брест) – 7:3 (5:3)
Голи українців: у господарів Дмитро Клочко-2, Ярослав Лебідь-1, Андрій Чернієнко-1

Дуже щедрим на голи став перший тайм матчу в Орші. Дмитро Клочко протягом першої 20-тихвилинки не тільки зробити дубль, але і встиг вразити власні ворота. Це сталося, коли господарі після м’ячів того ж Дмитра Клочка та Ярослава Лебедя повели 2:0. Андрій Чернієнко забив дуже важливий м’яч для «енергетиків» – одразу після перерви, збільшивши перевагу господарів – 6:3.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Сталіца» (Мінськ) – 2:1 (1:0)
у господарів Артем Рось-2 – у гостей Тарас Королишин-1

У центральному матчі туру «Лідсельмаш» завдав поразки чемпіону Білорусі, а всі м’ячі в грі були на рахунку українців. Артем Рось з передачі Максима Вороніна відкрив рахунок, а по перерві Тарас Королишин своє повернення на майданчик після травми та відновлення відзначив влучним ударом з 10-тиметрового. Але на останній хвилині вже «столичні» отримали у свої ворота дабл-пенальті, і Артем Рось його реалізував. В грі брали участь обидва брати Грицини, і Михайло ще в першому таймі отримав жовту картку.

«Лідсельмаш» ще має примарні шанси на перше місце в регулярному чемпіонаті, а от «Сталіца» у ньому фінішуватиме третьою.

«Дорожник» (Мінськ) – «Форте» (Могильов) – 4:2 (2:1)
у господарів Денис Гуменюк-1, Євген Юнаков-1 – у гостей Дмитро Іванов-2

Команда Сергія Задорожного після поразки у Мінську опустилася в турнірній таблиці з п’ятого місця на шосте. Гості поступалися у рахунку після пропущеного «швидкого» голу, але Дмитро Іванов поновив рівновагу. Після цього слово взяв Денис Гуменюк, і наприкінці тайму забезпечив перевагу «шляховикам». Євген Юнаков на 39-й хвилині вразив порожні ворота «Форте» – 4:1, а Дмитро Іванов за кілька секунд до сирени підвів підсумок поєдинку.

Росія

У чемпіонаті Росії минулого тижня відбулися матчі 20-го туру.

«Прогрес» – Газпром-Югра» – 2:2 (1:1)

«Прогрес» досі не сплатив стартовий внесок, за що був покараний забороною кільком гравцям брати участь в матчах чемпіонату. До цього «чорного» списку потрапив і Денис Овсянніков, який не взяв участі вже у третьому  матчі команди поспіль. На диво, в обмеженому складі «Прогрес» спромігся здобути нічию у зустрічі з «Газпромом-Югра», якому загублені два очки коштували втрати першого місця.

КПРФ – «Ухта» – 7:0 (3:0)
Гол українців: у господарів Володимир Разуванов-1

Володимир Разуванов та його партнери по КПРФ не мали проблем у матчі з аутсайдером Суперліги. Гравець збірної України відзначився у другому таймі, оформивши рахунок 4:0.

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 22-го туру, заключного в першій частині чемпіонату.

«Торунь» – «МОКС» (Білосток) – 3:2 (2:2)

Вихованець запорізького футзалу Микола Морозов брав участь у матчі, в якому його команда здобула важку перемогу над «МОКСом», кольори якого захищає сумчанин Віталій Лісниченко. На другому етапі торуняни будуть прагнути вибороти срібний комплект нагород, а команда з Білостоку, яка цього сезону дебютувала в Екстракласі, зіграє у турнірі за 7-12 місця.

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «Клірекс» (Хожув) – 3:4 (2:3)

І у цьому матчі по різні боки майданчика вийшли два українці – Роман Вахула проти Вадима Іванова, який вже цього тижня подовжив контракт з «Клірексом» на 2 роки. Перемога була важливою для обох команд, бо вона надавала можливість на другому етапі втрутитися у боротьбу за один з комплектів медалей. Її вдалося вирвати «Клірексу», який після перерахунку очок у турнірній таблиці перебуває на відстані трьох очок від другого місця.

«Рекорд» (Бєльско-Бяла) – «МКФ Сольне Място» (Величка) – 5:1 (2:1)
Голи українців: у господарів Олександр Бондар-2

«Рекорд» таки зробив це! Чемпіони Польщі, здобувши перемогу над аутсайдером Екстракласи, до якої дублем долучився «Сашко», як в Польщі звуть Олександра Бондаря, перемогла в усіх 22 матчах першої частини чемпіонату. Це рекорд «Рекорду», який вже не можна перевершити. До речі, двома голами Бондар довів свій гольовий доробок в Екстракласі до 100 м’ячів.

На другому етапі перед «рекордистами» стоятимуть нові завдання. По-перше, здобути перемогу у чемпіонаті, а для цього після перерахування очок команді Анджея Шлапи потрібно у п’яти матчах набрати 7 пунктів. По-друге, за можливості, спробувати здобути перемоги в усіх 27-ми матчах чемпіонату.

«AZS US» (Катовіце) – «Погонь 04» (Щецин) – 5:0 (2:0)

«Чорна смуга» для одесита Романа Смирнова на чолі «Погоні 04» триває. Команда зі Щецина зазнала розгромної поразки від студентської команди Сілезького університету. На другому етапі чемпіонату підопічні Романа Смирнова будуть боротися за те, щоб не потрапити у зону перехідних матчів, тобто, не посісти 10-те або 11-те місце.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «AZS UG» (Гданськ) – 7:1 (3:0)

Українці Віталій Халюков та Максим Паутяк брали участь у зустрічі, в якій «Гатта Актив» розгромила команду Гданського університету. Попереду у «Гатти Актив» п’ять складних матчів, в яких їй доведеться витримати серйозну конкуренцію з боку «Торуні» та «Клірексу» у боротьбі за медалі.