Наші за кордоном-32. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі відбулися перші чвертьфінальні матчі плей-офф.

«ВРЗ» (Гомель) – «Граніт» (Мікашевичі) – 3:0 (2:0)
Голи українців:
Євген Клочко-1, В’ячеслав Григор’єв-1, Євген Рогачов-1

За тиждень до початку плей-офф команди грали у Мікашевичах, і у тій зустрічі «вагоноремонтники» розтрощили суперника – 10:3. Але матчі плей-офф – це зовсім інша справа, у чому «Граніт» прагнув переконати переможця регулярного чемпіонату. Однак, майстерність українців «ВРЗ» зробила свою справу. Євген Клочко та Євген Рогачов до забитих м’ячів додали ще і по одній результативній передачі.

Відеоогляд матчу

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Дорожник» (Мінськ) – 6:3 (2:1, 3:3) ОТ
Гол українців: у гостей Денис Гуменюк-1

Лідівці лише в додатковий час дотиснули «шляховиків». На рахунку українців лише один забитий м’яч, однак, чимала кількість результативних передач. По одній у Вороніна («Лідсельмаш») та Лисенка («Дорожник»), дві – у Юнакова («Дорожник») і три асисти у Рося («Лідсельмаш»).

«Вітен» (Орша) – «Форте» (Могильов) – 3:3 (1:0, 3:3). Пенальті – 1:3
Голи українців: у господарів Роман Кордоба-1, Дмитро Клочко-1

За участі українців були забиті всі три голи господарів. Роман Кордоба відкрив рахунок на 7-й хвилині, а на початку другого тайму після пасу Дмитра Клочка «енергетики» подвоїли свою перевагу. Коли гості відігралися, Ярослав Лебідь асистував Клочку, і «Вітен» знову вийшов вперед, але на останній хвилині основного часу втратив перевагу. У серії пенальті вирішальним став удар Дмитра Клочка у стійку, в той час як підопічні Сергія Задорожного реалізували всі три свої спроби.

«Сталіца» (Мінськ) – «БЧ» (Гомель) – 2:1 (1:1)
Гол українців:
у господарів Михайло Грицина-1

Брати Грицини внесли вагомий внесок в перемогу діючого чемпіона Білорусі. Микола Грицина виступив в якості асистента в обох голах «столичних», а м’яч Михайла Грицини, забитий на 22-й хвилині, у підсумку став переможним.

Росія

У чемпіонаті Росії минулого тижня відбулися матчі 22-го туру, який підсумував регулярний чемпіонат.

КПРФ – «Нова генерація» – 5:1 (4:0)

Команда Володимира Разуванова перемогою завершила першу частину чемпіонату, але у москвичів попереду дуже важкий чвертьфінал з «Сінарою».

«Прогрес» – «Сінара» – 2:11 (0:5)

Денис Овсянніков після тривалої перерви нарешті отримав можливість взяти участь у матчі, який став жахом для «прогресівців». У плей-офф українця та його партнерів по «Прогресу» чекає серйозне випробування протистояннями з «Тюменню».

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 23-го та 24-го туру, які проводилися вже у рамках другого етапу чемпіонату.

23 тур

Перша шістка

«Торунь» – «Клірекс» (Хожув) – 2:2 (1:1)
у гостей Вадим Іванов-1

М’яч, забитий киянином Вадимом Івановим на 38-й хвилині, дозволив гостям уникнути поразки в дуже важливому матчу прямих конкурентів на один з комплектів медалей.

«Рекорд» (Бєльско-Бяла) – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 9:2 (2:1)

Візит Романа Вахули до Бєльська, де ще минулого року він разом з «Рекордом» став чемпіоном Польщі, не приніс позитивних емоцій йому та його партнерам-«червоним драконам». До перерви гості ще чинили опір «рекордистам», але у другому таймі перевага господарів була беззаперечною.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «Пяст» (Глівіце) – 4:2 (2:1)

На другому етапі «Гатта Актив» з українцями Віталієм Халюковим та Максимом Паутяком змагається за срібні медалі – на більше сподіватися марно, відставання від «Рекорду» дуже велике.

Друга шістка

«Погонь 04» (Щецин) – «МКФ Сольне Място» (Величка) – 3:2 (3:0)

Роман Смирнов нарешті здобув свою першу перемогу на чолі клубу зі Щецина.

24 тур

«Торунь» – «Рекорд» (Бєльско-Бяла) – 2:2 (1:1)
у гостей Олександр Бондар-1

На позначці у 23 матчі зупинилася переможна хода «Рекорда», в якого після матчу в Торуні зірвалася можливість встановити досягнення, яке б неможливо було перевершити – перемоги в усіх матчах чемпіонату. Олександр Бондар свій м’яч забив у першому таймі. Попри цю втрату очок, чемпіонство «Рекорду» – це лише справа часу. Можливо, навіть вже у наступному турі.

«Клірекс» (Хожув) – «Пяст» (Глівіце) – 3:2 (2:0)
у господарів Вадим Іванов-1

Вадим Іванов відкрив рахунок в грі, в якій «Клірекс» взяв три очки та наздогнав в турнірній таблиці «Торунь». Боротьба цих двох команд за бронзові медалі є однією з цікавинок останніх трьох турів.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 3:2 (2:1)

Обидва українських легіонера «Гатти» Віталій Халюков та Максим Паутяк брали участь у зустрічі. Після цієї перемоги шанси «Гатти Актив» на другий поспіль комплект срібних медалей найбільш вагомі.

«AZS UG» (Гданськ) – «МОКС» (Білосток) – 4:2 (3:0)
Голи українців: у гостей Віталій Лісниченко-2

Дубль Віталія Лісниченка не допоміг його команди взяти очки у Гданську. Попри те, що «МОКС» очолює другу шістку, небезпека потрапити у перехідні матчі для команди з Білостоку вельми реальна.

«AZS US» (Катовіце) – «МКФ Сольне Място» (Величка) – 3:2 (1:1)

Після поразки у Катовіцах команда Молодіжного клубу футзалу з Велички за яку грає Володимир Данилюк втратила всі шанси на збереження прописки в Екстракласі.