Наші за кордоном-34. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі відбулися матчі півфінальної стадії плей-офф.

«ВРЗ» (Гомель) – «Вітен» (Орша) – 4:1 (3:1)
Голи українців:
у господарів Євген Клочко-2

Одразу восьмеро українців брали участь у звітній зустрічі, якій особливого присмаку надавало протистояння по різні боки майданчику братів Клочків. Молодший з них, Євген, і став головним героєм матчу. До перерви він після передачі Євгена Рогачова зробив рахунок 3:1, а у другому таймі після асисту Артема Золотухіна закріпив перевагу «вагоноремонтників».

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Сталіца» (Мінськ) – 2:2 (0:2, 2:2). Після с.п. – 2:0
Гол українців: у гостей Микола Грицина-1

«Лідсельмаш» у чвертьфіналі за підсумками овертаймів двічі був сильнішим за мінський «Дорожник». От і у півфінальному протистоянні вже з іншою столичною командою лідівцям для виявлення переможця не вистачило як основного часу, так і додаткових десяти хвилин.

Микола Грицина відкрив рахунок у поєдинку, а перед  перервою відомий в Україні бразилець Бето подвоїв перевагу чемпіона Білорусі. Впродовж другого тайму господарі відігралися, а в овертаймі рахунок не змінився.

Серію пенальті влучним ударом відкрив Олександр Хурсов, а от удар Миколи Грицини відбила стійка. Далі господарі забили вдруге, а негаразди «столичних» продовжилися – легенда білоруського футзалу Олександр Чернік пробив вище воріт.

Відеоогляд матчу

«Вітен» (Орша) – «ВРЗ» (Гомель) – 3:4 (1:1)
у господарів Дмитро Клочко-1 – у гостей Євген Рогачов-1, Євген Клочко-1

У надскладному матчі гомельчани здобули перемогу і стали першими фіналістами плей-офф. Кінцівка матчу виявилася драматичною. За рахунку 3:4 на передостанній хвилині «енергетики» отримали право на пенальті, але не реалізували його. А за кілька секунд до сирени Євген Рогачов мав змогу оформити дубль, проте з дабл-пенальті пробив повз ворота.

Брати Клочки, окрім забитих м’ячів, відмзначилися жовтими картками. Дмитро – за затримку суперника руками, а Євген – за систематичні порушення правил. Андрій Чернієнко та Дмитро Клочко у господарів до свого активу додали по результативній передачі, у гостей по одному асисту у Артема Золотухіна, Євгена Клочка та Євгена Рогачова.

«Сталіца» (Мінськ) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 4:1 (1:1)
Голи українців: у господарів Михайло Грицина-2

Брати Грицини зіграли ключову роль у реванші чемпіонів Білорусі у другому матчі. Микола Грицина виступив в якості асистента, коли господарі на 6-й хвилині відкрили рахунок. А вже після перерви у середині другого тайму Михайло Грицина протягом двох хвилин двічі вразив ворота «Лідсельмаша», після чого рахунок став 3:1. Варто додати, що Микола и Михайло отримали ще і по жовтій картці, кожна з яких була показана за неспортивну поведінку.

Післяматчевий коментар Михайла Грицини

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Сталіца» (Мінськ) – 2:1 (0:0)
Голи українців: у господарів Артем Рось-1 – у гостей Микола Грицина-1

Зазнавши поразки у третій зустрічі, «Сталіца» склала свої повноваження чемпіона Білорусі. Основні події у поєдинку розгорнулися після перерви. У середині другого тайму в контратаці лідівці відкрили рахунок, після чого «столичні» одразу почали грати з п’ятим польовим гравцем. Одна з помилок призвела до вилучення гравця гостей, який рукою вибив м’яч, що летів у порожні ворота, та призначення пенальті. Його чітко реалізував Артем Рось. «Сталіца» продовжила грати з п’ятим, і незадовго до сирени Микола Грицина один м’яч відіграв. Не більше у гостей часу не вистачило.

Тож, за титул чемпіона Білорусі боротимуться «ВРЗ» та «Лідсельмаш», а «Сталіца» та «Вітен» визначать володаря бронзових медалей.

Росія

У чемпіонаті Росії минулого тижня завершилась чвертьфінальна стадія плей-офф.

«Сінара» – «КПРФ» – 4:4 (1:2, 4:4). Після с.п. – 5:4

Команда Володимира Разуванова припинила участь у боротьбі за титул чемпіона Росії на стадії чвертьфіналу. Мосвичі і у третьому поєдинку поступилися «Сінарі». Цього разу у серії пенальті. Гравець збірної України брав участь у цьому поєдинку, але забитими м’ячами не відзначився і не пробивав післяматчеві пенальті.

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 26-го туру.

Перша шістка

«Торунь» – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 5:1 (3:0)

«Торунь» за участі Миколи Морозова у поєдинку здобула впевнену перемогу над «червоними драконами», після якої вперше у сезоні піднялася на другу сходинку турнірної таблиці. Але, чи надовго, це залежало від підсумку матчу «Гатти Актив» у Хожуві, який за календарем відбувся за дві доби.

«Пяст» (Глівіце) – «Рекорд» (Бєльско-Бяла) – 2:8 (1:4)
Гол українців: у гостей Олександр Бондар-1

Після домашньої поразки у минулому турі чемпіони Польщі відповідально поставилися до зустрічі у Глівіці, і впевнено розтрощили «Пяст». Олександр Бондар свій м’яч забив на 29-й хвилині, зробивши рахунок 5:2.

«Клірекс» (Хожув) – «Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – 0:2 (0:1)

У центральному матчі туру «Гатта Актив» втретє в сезоні здолала «Клірекс» і повернулася на друге місце. Тож, киянин Вадим Іванов та його партнери по клубу з Хожува визначилися зі своїм остаточним місцем у цьому чемпіонаті – воно буде четвертим. А от срібні та бронзові нагороди своїх власників отримають в заключному турі. У ньому «Гатта Актив» та два її українця Максим Паутяк та Віталій Ханюков, зіграють на виїзді проти «Рекорда», а у «Торуні» у Глівіці протистоятиме «Пясту».

Друга шістка

«AZS US» (Катовіце) – «Погонь 04» (Щецин) – 4:0 (0:0)

Команда Романа Смирнова провалила другий тайм, а разом з ним і весь матч проти команди Сілезького університету з Катовіц. Зважаючи на те, що студентська команда у заключному турі автоматично отримає три очки, вона зберегла прописку в Екстракласі. А от «Погонь 04» за тиждень свою долю буде вирішувати у Білостоці у протистоянні з «МОКСом».

«МКФ Сольне Място» (Величка) – «МОКС» (Білосток) – 1:7 (0:4)
Голи українців: у гостей Віталій Лісниченко-2

Віталій Лісниченко двома влучними ударами зробив свій внесок у розгром команди Молодіжного клубу футзалу з Велички. Ці три очки дозволили «МОКСу» уникнути нервування, пов’язаного з участю у перехідних матчах з суперником із Першої ліги, яким стала «Гвязда» (Руда-Сльонска).