Наші за кордоном-35. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі розпочалися фінальна серія плей-офф (до трьох перемог) та серія плей-офф за бронзові медалі (до двох перемог).

«Сталіца» (Мінськ) – «Вітен» (Орша) – 6:3 (3:1)
Голи українців: у господарів Михайло Грицина-1 – у гостей Дмитро Клочко-1, Ярослав Лебідь-1, Роман Кордоба-1

Екс-чемпіони Білорусі повели у «втішній» серії після домашнього матчу. «Столичні» дуже потужно розпочали матч, і вже на 6-й хвилині після голу, який був забитий з передачі Михайла Грицини, повели 3:0. У першому таймі Дмитро Клочко з пасу Романа Кордоби, а вже після перерви Ярослав Лебідь з передачі Андрія Чернієнка скоротив відставання «енергетиків» до мінімуму. Однак, невдовзі «Сталіца» забила ще тричі, і останній м’яч був в активі Михайла Грицини. На передостанній хвилині Роман Кордоба скористався передачею Дмитра Клочка і встановив остаточний рахунок.

Відеоогляд матчу

Післяматчевий коментар Дмитра Клочка

«Вітен» (Орша)– «Сталіца» (Мінськ) – 2:3 (0:2)

Голи українців: у господарів Михайло Грицина-3

Неймовірна результативність українця принесла бронзові нагороди команді з Мінська у серії до двох перемог. Відзначимо, що один зі своїх голів Михайло Грицина забив з результативної передачі свого брата – Миколи, а за підсумками зустрічі був визнаний найкращим гравцем.

«ВРЗ» (Гомель) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 1:3 (0:2)
Голи українців:
у гостей Артем Рось-2, Максим Воронін-1

Переможці регулярного чемпіонату, господарі майданчика розпочали фінальну серію з поразки. Пропустивши у середині першого тайму протягом трьох хвилин два м’ячі від Артема Рося, «вагоноремонтники» нічого не змогли вдіяти з захистом «Лідсельмаша» на чолі з голкіпером Євгеном Змислею, вихованцем сумського футзалу, який нині очікує на отримання білоруського громадянства. За 4 хвилини до завершення другого тайму гомельчани задіяли Євгена Клочка в якості п’ятого польового гравця, але на останній хвилині отримали м’яч у порожні ворота від Максима Вороніна. І лише за 4 секунди до фінальної сирени господарям вдалося забити м’яч престижу.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «ВРЗ» (Гомель) – 3:1 (3:0)

Вдруге поспіль команда з Ліди долає свого суперника з результатом 3:1 і робить вагомий крок щодо тріумфу у серії.  До голів у цьому матчі долучився і українець Артем Рось, який відзначився одним асистом. Наступний матч серії відбудеться 2 червня у Гомелі і у разі перемоги «Лідсельмаш» зможе вибороти звання чемпіона на паркеті суперника.

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 27-го туру, який став заключним.

Перша шістка

«Рекорд» (Бєльско-Бяла) – «Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – 3:2 (3:1)

У разі нічиєї «Гатта Актив», за яку у цій зустрічі були заявлені Максим Паутяк та Віталій Ханюков, гарантувала собі срібні медалі. Але у «Рекорда» після матчу було заплановане урочисте святкування другого поспіль чемпіонства, тож Олександр Бондар та його партнери по «Рекорду» доклали всіх зусиль, щоб перемогою завершити тріумфальний сезон, в якому були здобуті Суперкубок, Кубок та золоті медалі.

Інтрига тривала до останніх секунд – «Гатта Актив» за рахунок гри з п’ятим польовим гравцем прагнула здобути нічию. При грі «5 на 4» у гостей на майданчику був Максим Паутяк, а у господарів – Олександр Бондар, і хоча «Гатта Актив» була дуже близькою до бажаного результату, забити рятівний м’яч їй не вдалося.

«Пяст» (Глівіце) – «Торунь» – 3:0 (1:0)

Які тільки амбіційні заяви перед грою в Глівіцах не робили гравці «Торуні», але виграти у «Пяста» та здобути срібні медалі торунянам, за яких протягом сезону грав вихованець запорізького футзалу Микола Морозов, не вдалося.

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «Клірекс» (Хожув) – 3:4 (1:2)
Гол українців: у гостей Роман Вахула-1

«Червоні дракони» з Романом Вахулою у складі так і не спромоглися на другому етапі набрати бодай одне очко. Навіть в останньому матчі сезону, який вже нічого не вирішував для обох команд, «Ред Дрегонс» не змогли здобути нічию, а м’яч Романа Вахули на 37-й хвилині лише встановив остаточний рахунок.

Друга шістка

«МКФ Сольне Място» (Величка) – «AZS UG» (Гданськ) – 6:4 (0:1)

Господарі, за яких в цій грі грав Володимир Данилюк, у нічого не значимому для себе матчі переграли студентську команду з Гданська та відправили її до перехідних матчів за право наступного сезону грати в Екстракласі. А от сама команда з Велички місце в Екстракласі втратила вже давно, і у сезоні 2018/2019 гратиме в Першій лізі.

«МОКС» (Білосток) – «Погонь 04» (Щецин) – 2:3 (0:2)

Одесит Роман Смирнов виконав головне завдання, котре було поставлене перед ним як головним тренером: зберегти для «Погоні 04» місце в Екстракласі. Більш того, завдяки перемозі у Білостоці команда зі Щецина стала переможцем турніру у другій шістці.