Наші за кордоном – 6. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі був зіграний 8-й тур, а також мінська «Сталіца» провела перенесений матч 7-го туру.

«Сталіца» (Мінськ) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 3:2 (0:0)
Голи українців:
у господарів Тарас Королишин-1, Микола Грицина-1

З голу Тараса Королишина на 25-й хвилині з пенальті почався камбек господарів, які на той момент поступалися 0:2. А вже за хвилину Микола Грицина поновив рівновагу.

Відеоогляд матчу

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «Борісов-900» (Борісов) – 0:3(0:2)

Всі українці «Борісова-900» за рішенням граючого тренера гостей Олександра Хурсова були зведені до першої четвірки, яка виглядала так: Юнаков-Хурсов-Доманський-Когут. Але жоден з наших співвітчизників не зміг відзначитися забитими м’ячами.

«Світлогорськ» – «Вітен» (Орша) – 2:6 (0:4)
Гол українців: у гостей Роман Кордоба-1

«Енергетики» вже в першому таймі вирішили долю матчу. Їм дуже швидко вдалося відкрити рахунок після передачі Андрія Чернієнка. В середині тайму Роман Кордоба його подвоїв, а вже по перерві після його асисту гості забили свій шостий м’яч.

«БЧ» (Гомель) – «Граніт» (Мікашевічі) – 2:3 (1:0)

До 34-й хвилини «залізничники» були попереду 2:0, але потім з ними злий жарт зіграв перебір фолів. Голкіпер господарів Ігор Байдак не зміг відбити м’яч після двох 10-тиметрових, перший з яких був призначений за порушення на Володимирі Бобильові.

«Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – «Дорожнік» (Мінськ) – 0:5 (0:3)

Воротар гостей Максим Лисенко не тільки відстояв на нуль, але ще зумів зробити результативну передачу, після якої рахунок став 0:4.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 3:3 (1:2)

Лідівці втратили на виїзді два очки, а з двох українців гостей, Артема Рося та Максима Вороніна, ефективними діями відзначився лише останній, коли після його удару один з гравців мінчан зрізав м’яч у власні ворота.

«Щучин» – «УВС-Динамо» (Гродно) – 2:4 (2:2)
Гол українців: у гостей Денис Мазний-1

На рахунку Дениса Мазного м’яч, забитий у другому таймі, який і став переможним.

«ВРЗ» (Гомель) – «Сталіца» (Мінськ) – 1:1 (1:1)
Гол українців: у господарів Дмитро Шамлі-1

В центральному матчі туру віце-чемпіон та чемпіон Білорусі сильнішого не виявили, а обидва м’ячі були забиті до перерви. На 3-й хвилині Дмитро Шамлі відкрив рахунок після передачі Артема Золотухіна, а незадовго до завершення першої половини передача Миколи Грицини дозволила гостям відігратися. Той же Золотухін та Євген Рогачов отримали жовті картки за неспортивну поведінку.

«Аматар» (Брест) – «Форте» (Могильов) – 0:2 (0:1)

Команда Сергія Задорожного здобула важливу перемогу, яка дозволила «Форте» наздогнали «Сталіцу» та «Лідсельмаш», і в чемпіонаті Білорусі встановився тріумвірат лідерів.

Дмитро Шамлі та Денис Мазний, маючи в своєму активі по 9 м’ячів, в списку бомбардирів Вищої ліги посідають 2-3 позицію.

Чехія

Чеські команди, в яких грають українці, минулого тижня провели матчі 6 туру.

«Славія» (Прага) – «ЕРА-ПАК» (Хрудім) – 1:7 (0:4)
Гол українців: у гостей Дмитро Литвиненко-1

В протистоянні учасників минулорічної фінальної серії плей-оф команда Дмитра Литвиненка та Олександра Сорокіна була значно сильнішою від свого опонента, а голкіпер «ЕРА-ПАКу», вразивши порожні ворота, забив сьомий м’яч своєї команди.

«Сварог» (Теплице) – «Олімпік» (Мельник) – 6:4 (2:2)

Українець Володимир Ємельянов відіграв у складі господарів весь матч.

Польща

В чемпіонаті Польщі минулого тижня були зіграні матчі 4-го туру.

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 10:3 (6:1)

Олександр Бондар хоча і брав участь у переможній для господарів грі, але жодним влучним ударом так і не відзначився.

«Лех Канцелярія» (Сломники) – «AZS US» (Катовіце) – 4:1 (2:1)

Гол українців: у господарів Сергій Коваль-1

М’яч, який Сергій Коваль забив одразу по перерві, став для нього другим в сезоні. Стільки ж, до речі, і у його одноклубника Романа Вахули, який також брав участь у цій грі.

«Клірекс» (Хожув) –«МОКС» (Білосток) – 0:4 (0:1)

Вадим Іванов та його «Клірекс», який до початку чемпіонату вважався одним з фаворитів, примудрилися дома всуху програти новачку Екстракласи.

«МКФ Сольна Място» (Велічка) – «Гатта Актів» (Здуньська-Воля) – 4:5 (2:4)

«Гатта Актів», за яку з цього сезону грає Максим Паутяк, в середині першого тайму поступалася 0:2, але до перерви не тільки зрівняла рахунок, а й забезпечила собі перевагу у два м’ячі. Цей гандикап господарі по перерві так і не змогли відіграти.

«Нові Пазар» – «Смередево» – 12:1 (4:0)

Через травму, якої Дмитро Сорокін зазнав ще в матчі основного раунду Кубка УЕФА проти «Спортінга», участі в цій грі він не приймав.