Наші за кордоном - 7. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі був зіграний 9-й тур.

«Сталіца» (Мінськ) – «Аматар» (Брест) – 7:0 (3:0)
Голи українців:
у господарів Михайло Грицина-2

Чемпіони Білорусі і лідери поточної першості впевнено поповнили свій багаж черговими трьома очками. Михайло Грицина двічі скористався ідеальними передачами своїх партнерів та оформив дубль. Микола Грицина в цій грі залишився в запасі, а Тарас Королишин був поза заявкою.

Відеоогляд матчу

«Борісов-900» (Борісов) – «Граніт» (Мікашевічі) – 1:0 (0:0)
Голи українців: у господарів Євген Юнаков-1

На передостанній хвилині Євген Юнаков після передачі граючого тренера «Борісова-900» Олександра Хурсова приніс мінімальну перемогу господарям, яка дозволила їм повернутися до зони плей-оф.

«Вітен» (Орша) – «Динамо-БНТУ» (Мінськ) – 8:3 (4:1)
Голи українців: у господарів Роман Кордоба-1, Андрій Чернієнко-2

Роман Кордоба на Андрій Чернієнко свої м’ячі забили до середини першого тайму, зробивши рахунок 3:0. До перерви Кордоба ще й зробив гольову передачу, Чернієнко ж у другому таймі двічі асистував своїм партнерам.

«БЧ» (Гомель) – «Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – 4:1 (2:1)

Український голкіпер «БЧ» Ігор Байдак був замінений вже на 1-й хвилині гри.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 2:1 (0:1)

Голкіпер «Дорожніка» Максим Лисенко провів на майданчику весь матч.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «ВРЗ» (Гомель) – 2:1 (1:0)
Голи українців: у гостей Дмитро Шамлі-1

У центральному матчі туру гол Дмитра Шамлі, забитий на 35-й хвилині за рахунку 0:1, не допоміг «ВРЗ» вивезти з Ліди бодай нічию – на передостанній хвилині «Лідсельмаш» вирвав перемогу. Капітан господарів Максим Воронін вже на 1-й хвилині отримав жовту картку за неспортивну поведінку, у Шамлі також в пасиві попередження за брудну гру.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Світлогорськ» – 6:1 (2:0)
Гол українців: у господарів Денис Мазний-1

Для Дениса Мазного цей м’яч став 10-м в сезоні, і він у списку бомбардирів поділяє друге місце разом з Дмитром Шамлі.

«Форте» (Могильов) – «Щучин» – 12:4 (7:2)
Гол українців: у господарів Дмитро Іванов-1

У надрезультативному матчі, в якому команда Сергія Задорожного суттєво покращила різницю забитих та пропущених м’ячів, що дозволило переміститися на друге місце, Дмитро Іванов, окрім голу, зробив ще й дві результативні передачі.

Росія

В чемпіонаті Росії минулого тижня була перерва, пов’язана з проведенням матчів-відповідей 1/8 фіналу Кубку Росії.

«Діна» – «БЛіК» – 5:3 (перша гра 4:3)

Євген Іваняк провів за господарів усю гру, а Володимир Разуванов був вилучений з майданчика.

«Норільський нікель» – «Нова генерація» – 5:2 (перша гра 5:3)

Микола Білоцерківець відіграв за господарів весь матч.

«Прогрес» – «Ухта» – 3:2 (перша гра 2:4)

Євген Сірий відновлюється після травми, а Денис Овсянніков та Ярослав Лебідь не допомогли «Прогресу» подолати у двоматчевому протистоянні аутсайдера Суперліги.

Чехія

У чемпіонаті Чехії минулого тижня були зіграні матчі 7 туру.

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Сварог» (Теплице) – 7:0 (3:0)

Дмитро Литвиненко знову провів блискучий матч, в якому у другому таймі зміг відбити пенальті. Олександр Сорокін у складі господарів провів весь матч. А от українець Володимир Ємельянов, який розпочав сезон у «Сварогу», через проблему з візою повернувся в Україну, але, за словами президента клубу Михайла Жака, з січня продовжить виступи в Чехії.

Польща

У чемпіонаті Польщі минулого тижня були зіграні матчі 5-го туру, але в середині тижня «Рекорд» дограв пропущений через Кубок УЄФА матч з 3-го туру.

«AZS US» (Катовіце) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 1:5 (0:1)
Гол українців: у гостей Олександр Бондар-1

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «Торунь» – 9:2 (5:1)
Гол українців: у гостей Олександр Бондар-2

«Рекорд» дуже потужно стартував в поточному сезоні, і в грі з бронзовим призером чемпіонату-16/17 не залишив тому жодного шансу. Олександр Бондар свої м’ячі забив у кожному з таймів.

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «Лех Канцелярія» (Сломники) – 2:3 (2:0)
Гол українців:
у гостей Сергій Коваль-1

З голу, який Сергій Коваль забив в середині другого тайму, розпочався камбек «Леха Канцелярії» в Пнєвах. На останній хвилині гості не тільки зрівняли рахунок, а й за 4 секунди до сирени забили переможний м’яч.

«МОКС» (Білосток) – «Погонь 04» (Щецин) – 1:3 (1:2)

Українець Віталій Лісниченко провів свій перший матч у складі «МОКСа» – новачка Екстракласи.

«Гатта Актів» (Здуньська-Воля) – «Клірекс» (Хожув) – 5:3 (1:0)

«Гатта Актів», за яку з цього сезону грає Максим Паутяк, ще незадовго до кінця матчу вигравала 5:1, але гості, які проводили матч без українця Вадима Іванова, встигли скоротити рахунок.