Наші за кордоном – 11. Огляд виступів українців у закордонних чемпіонатах + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

Головною подією у наших північних сусідів став «Фінал чотирьох» Кубку Білорусі, який розігрувався в 27-й раз. Місцем проведення вирішальної стадії кубкового турніру був Гомель. Жодна з команд з цього міста до «Фіналу чотирьох» пробитися не змогла, тож всі команди були в рівних умовах.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Борісов-900» (Борісов) – 5:4 ОТ
Голи українців: Максим Лисенко-1, Сергій Якунін-1 – Олександр Хурсов-1

Справжній трилер розіграли суперники в першому півфіналі, в якому команда Серія Гупаленка не змогла вибороти путівку до фіналу. Поступаючись в першому таймі 0:1, борісовчани почали грати з п’ятим польовим гравцем, що й дозволило голкіперу «Дорожніка» Максимові Лисенку вразити порожні ворота, встановивши підсумок першого тайму 2:0. Але «Борісов-900» і по перерві грав з п’ятим, і зміг не тільки зрівняти рахунок, а й вийти вперед, причому Євген Рогачов та Олександр Хурсов по разу виступили в якості асистента. Проте втримати перевагу підопічні Гупаленка не зуміли, пропустивши третій м’яч за 1.44 до закінчення основного часу.

В першому овертаймі Сергій Якунін двічі підходив до 10-тиметрової позначки, але вразити ворота «Борісова-900» зміг лише з другої спроби. За хвилину до закінчення овертайму Олександр Хурсов влучно пробив з середньої дистанції, причому борісовчани і в цей час грали з п’ятим гравцем. Розв’язка ж цього емоційного матчу відбулась за 39 секунд до кінця овертайму, коли «Дорожнік» результативно розіграв аут. Йому й дісталася путівка до вирішального матчу.

Відеоогляд матчу

«ВітЕн» (Орша) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 1:2
Другий півфінал помітно поступився першому за кількістю забитих м’ячів. Їх було лише три, і тільки в одному був задіяний один з п’яти українців, які приймали участь в грі у складах обох команд. Максим Воронін на 36-й хвилині зробив з кутового передачу в штрафний майданчик, що й дозволило «Лідсельмашу» забити переможний м’яч. Окрім того, Воронін отримав попередження за неспортивну поведінку – це було в другому таймі, а в першому таке ж покарання було винесене Дмитрові Камеку за неправильну заміну.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 5:4
Голи українців: Дмитро Клочко-2

Столичний «Дорожнік», який очолює найтитулованіший білоруський тренер Валерій Досько, всьоме виграв Кубок Білорусі, а разом з ним вперше і два українця, які захищають кольори мінського клубу – це голкіпер Максим Лисенко та Сергій Якунін.

Мінчани невдало розпочали гру, впродовж трьох хвилин двічі пропустивши після ударів колишнього гравця харківського «Локомотиву» та збірної України Дмитра Клочка. Проте швидко зібралися, і вже на 15-й хвилині були попереду 3:2, причому третій м’яч був забитий після передачі Сергія Якуніна. І все ж перші 20 хвилин сильнішого не виявили – 3:3. Але по перерві влучнішими були гравці «Дорожніка», а остаточній рахунок 5:4, як виявилося, був встановлений в середині другого тайму. Останні хвилини «Лідсельмаш» багато грав з Дмитром Клочком в якості польового голкіпера, але врятувалися так і не зміг.

За підсумками всього кубкового турніру Максим Лисенко був визнаний кращим голкіпером, а Дмитро Клочко – кращим захисником.

Польща

В футзальній Екстракласі відбулися матчі 14-го туру, які не змінили статус-кво між двома лідерами – і «Рекорд», і «Гатта Актив» грали з аутсайдерами, тож втрачати очки не мали права.

«Клірекс» (Хожув) – «AZS US» (Катовіце) – 1:4 (0:3)
Українець Олександр Шамотій нарешті повернувся до гри, повністю відновившись після травми. І хоча сам вихованець одеського футзалу не зміг відмітитись забитим м’ячем, але

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «Ред Девілс» (Хойніце) – 7:0 (4:0)
Голи українців:
Роман Вахула-2

Лідер Екстракласи на рідному майданчику здобув легку перемогу над аутсайдером ліги. Минулого тижня за домовленістю сторін посаду головного тренера «дияволів» залишив український тренер Олег Зозуля, але це ніяким чином не знайшло відображення на грі команди з Хойніц. «Рекордисти» мали значну перевагу на протязі всієї гри, яку довели до розгромної перемоги. Колишній гравець львівського «ТВД» за збірної України Роман Вахула двічі вразив ворота гостей у другому таймі – перший м’яч став підсумком швидкої контратаки, а другий – майстерності українця при виконанні дабл-пенальті.

«Погонь 04» (Щецин) – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 2:2 (1:0)
Господарі, кольори яких захищає вихованець одеського футзалу Олександр Шамотій, не втримали перемогу, пропустивши другий м’яч за 15 секунд до фінальної сирени.

«Євромастер» (Глогув) – «Пяст» (Глівіце) – 2:5 (2:2)
Максим Паутяк-1

Гравець молодіжної збірної України Максим Паутяк встановив остаточний рахунок в матчі, а виїзна перемога його команди підняла «Пяст» на третю сходинку турнірної таблиці.