Наші за кордоном – 12. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув. Майже по всій Європі в чемпіонатах були перерви для офіційних та товариських матчів збірних, і лише в Білорусі учасники чемпіонату Вищої ліги поновили баталії в регулярному чемпіонаті, зігравши матчі першого в 2017 році туру.

Білорусь

На період паузи в чемпіонаті між першим та другим колом припало трансферне вікно, яке в Білорусі виявилося вкрай насиченим. В ньому були активно задіяні українські легіонери, і деяким довелося або змінити кольори клубу, або від’їхати додому до України. Про них – по мірі висвітлення подій в матчах 16-го туру.

«Граніт» (Мікашевічі) – МАПІД (Мінськ) – 4:4 (2:1)
Гол українців: у господарів – Володимир Бобильов-1

Одразу для трьох українців залишився позаду їхній етап «гранітівської» кар’єри: Юрій Когут, Тарас Рудавець та Віталій Танський покинули Мікашевічі. Проти туди під’їхав колишній гравець «Кардиналу» Юрій Сондак. Ввесь матч він провів в одній четвірці з Володимиром Бобильовим, який на 37-й хвилині за рахунку 3:3 вивів господарів вперед. Проте втримати цього перевагу гравці «Граніту» не змогли.

Склад «Граніту» має поповнити ще один українець – Антон Клушин, як грав в Німеччині в команді «Грюн-Вайс Зімероде», проте на нього ще не прийшов трансферний сертифікат.

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «ВітЕн» (Орша) – 1:5 (0:1)
Єдиний українець, який приймав участь в цій грі, це Андрій Чернієнко. На його рахунку результативна передача в другому таймі, після якої гості довели свою перевагу до 3:0.

«ВРЗ» (Гомель) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 6:4 (1:1)
Голи українців:
у господарів Дмитро Шамлі-1, Євген Клочко-2 – у гостей Денис Мазний-1

Плідно попрацював заради перемоги гомельчан український десант «вагоноремонтників». Після того, як Денис Мазний вивів гостей вперед 4:3, невдовзі Дмитро Шамлі поновив рівновагу, а дубль Євгена Клочка приніс лідеру чемпіонату Білорусі чергові три очки. До того ж, ще в першому таймі Євген Клочко отримав жовту картку за неспортивну поведінку.

На жаль, в кінці гри головний голеадор білоруської Вищої ліги Євген Клочко зазнав травми, і вибув з гри на невизначений термін.

Команду з Гродно в січні залишив українець Віталій Лісніченко.

«ЦКК» (Світлогорськ) – «БЧ» (Гомель) – 2:4 (0:2)
у гостей Микита Можейко-1, Артем Золотухін-1

Обидва голи українських легіонерів «залізничників» припали на другий тайм. Спочатку Микита Можейко вразив ворота господарів після передачі Артема Золотухіна, у якого це був вже другий асист. А на останній хвилині вже сам Золотухін відправив м’яча у порожні ворота. «БЧ» закріпився на сьомій сходинці турнірної таблиці.

«Форте» (Могильов) – «Сталіца» (Мінськ) – 1:1
Клуб з Могильова в січні залишили Олег Мирошник та Денис Гуменюк, проте, до «Форте» прийшли одразу чотири гравці, які мають досвід ігор в російській Суперлізі. Тож, значно оновлена команда змогла відібрати очки в одного з фаворитів білоруського чемпіонату. Зазначимо, що в гостей в першому таймі результативно спрацювала зв’язка колишніх «ураганівців» – Тарас Королишин віддавав, а Сергій Крикун забивав.

«Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – «Борісов-900» (Борісов) – 2:4 (1:2)
Олег Мирошник-1, Євген Рогачов-2

Колишній гравець донецького «Шахтаря», та того ж «Форте»  Олег Мирошник відзначився вже в першому матчі за свій новий клуб, переправивши м’яча до сітки після передачі Олександра Хурсова. Євген Рогачов двічі продемонстрував свої бомбардирські якості, вразивши ворота господарів в кожному з таймів.

За набраними очками команда Сергія Гупаленка наздогнала «УВС-Динамо», але знаходиться за межами зони плей-офф через додаткові показники.

Відеоогляд матчу

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Дорожнік» (Мінськ) – 2:0 (0:0)
Гол українців:
Дмитро Клочко-1

В центральному матчі туру «Лідсельмаш» взяв реванш у столичної команди за поразку тижневої давнини у фіналі Кубку Білорусі. Перший м’яч господарі забили на 34-й хвилині після передачі Дмитра Іванова, а вже за дві хвилини Дмитро Клочко встановив остаточний результат.