Наші за кордоном - 13. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

Чемпіонат Білорусі був одним з небагатьох, в якому не було перерви підчас офіційного вікна УЄФА для матчів національних збірних. Керівництво білоруського футзалу домовилось провести два матчі зі збірною Казахстану 6-7 лютого, тож останню перевірку перед вильотом до Алмати кандидати до збірної пройшли в матчах 17-го туру.

«Сталіца» (Мінськ) – «ВітЕн» (Орша) – 6:4 (5:1)
Гол українців: у гостей – Андрій Чернієнко-1

По одному українцю виходили на майданчик в кожній із команд в матчі, який відкривав 17-й тур. Гості повністю провалили перший тайм, і гол Андрія Чернієнка на 18-й хвилині дозволив їм лише розмочити «сухий» рахунок 0:4, де один з м’ячів у ворота «енергетиків» влетів після передачі Тараса Королишина. До свого активу один асист записав і Чернієнко – це вже було за кілька секунд до фінальної сирени, коли й був установлений остаточний рахунок.

«БЧ» (Гомель) – «ВРЗ» (Гомель) – 0:3 (0:1)
Голи українців:
Дмитро Шамлі-2

Понад 600 глядачів прийшло подивитися на гомельське дербі, в якому підсумкова перемога дісталась лідеру Вищої ліги. За відсутності травмованого Євгена Клочка тягар лідера у «вагоноремонтників» взяв на себе Дмитро Шамлі. Вихованець харківського футзалу по разу розписався в воротах номінальних господарів перед самою перервою та одразу після неї. За «ВРЗ» видав «сухий» матч голкіпер Юрій Дегтяренко, а ось ще три українці – Григор’єв («ВРЗ»), Золотухін та Можейко (обидва «БЧ») – отримали по жовтій картці, причому останній, знаходячись на лаві запасних за неспортивну поведінку.

Відеоогляд матчу

«Борісов-900» (Борісов) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 2:4 (0:0)
у гостей Дмитро Камеко-2

В складному кадровому становищу перед грою з чемпіоном Білорусі опинився головний тренер господарів Сергій Гупаленко. Через травми та хвороби гравців він реально в грі міг задіяти лише 7 футболістів, а згодом перейти на більш обмежений склад. Тож фізично витримати тиск гостей «борісовчанам» було складно, що й дало взнаки в кінці гри. Господарі завдяки асисту Олега Мирошника відкрили рахунок на 26-й хвилині, проте Дмитро Камеко цей м’яч відіграв дуже швидко. Через 10 хвилин Камеко зробив результативну передачу, після якої гості вийшли вперед. Свій другий гольовий пас Мирошник зробив, коли господарі грали з п’ятим польовим гравцем, що дозволило скоротити рахунок – 2:3. І все ж Дмитро Камеко голом в порожні ворота остаточно зняв всі питання, принісши важливі три очки «Лідсельмашу».

Після цієї поразки «Борісов-900» залишився на дев’ятому місці, відстаючи від зони плей-офф на одне очко.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Граніт» (Мікашевічі) – 3:4 (2:0)

Дещо несподівано закінчився матч, в якому володар Кубку Білорусі поступився команді, яка замикає десятку в турнірній таблиці. Сергій Якунін у господарів, а Юрій Сондак та Володимир Бобильов у гостей відіграли всю гру, проте в забитих м’ячах участі не приймали.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 5:5 (3:2)
у господарів Денис Мазний-2

Результативне «динамівське» дербі в Гродно сильнішого не виявило. Єдиний українець, який приймав участі грі, Денис Мазний, непогано попрацював заради успіху гродненців, проте його зусиль було замало. В середині першого тайму Мазний вивів «УВС-Динамо» вперед 3:2, а на 30-й хвилині збільшив перевагу своєї команди до трьох м’ячів – 5:2. Здавалося б – це вже солідно, але гості відіграли це відставання впродовж лише чотирьох хвилин.