Наші за кордоном - 14. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «БЧ» (Гомель) – 2:3 (1:0)

Лише один українець виходив на майданчик столичного спорткомплексу «МАПІД» у грі, яка відкривала програму 18-го тура. Це колишній гравець «Єнакієвця» Артем Золотухін, але він відіграв важливу роль в перемозі команди Олександра Даниленка. На 35-й хвилині Золотухін зробив результативну передачу, яка і принесла гомельським «залізничникам» другу перемогу в сезоні над мінським клубом, причому з тим же самим рахунком.

Відеоогляд матчу

«Граніт» (Мікашевічі) – «Борісов-900» (Борісов) – 5:6 (3:5)
Голи українців:
у гостей Євген Рогачов-3, Олег Мирошник-1, Олександр Хурсов-2

В досить специфічному залі Мікашевічей команда Сергія Гупаленка здобула вкрай важливу перемогу, яку забезпечили українські легіонери «Борісова-900». Євген Рогачов, Олег Мирошник та Олександр Хурсов протягом всієї гри провели левову її частку на майданчику, і діяли злагоджено та результативно. А от два українці в складі «Граніту» Володимир Бобильов та Антон Клушин (колишній гравець «Привату» дебютував в чемпіонаті Білорусі) нічим не допомогли господарям майданчика.

Три очки, які «Борісов-900» вивіз з Мікашевічів, дозволили йому піднятися до зони плей-офф.

Коментар Сергія Гупаленка до гри

«ЦКК» (Світлогорськ) – «Дорожнік» (Мінськ) – 0:9 (0:6)

Володарі Кубку Білорусі дуже впевнено на виїзді розібралися з аутсайдером Вищої ліги, проте Сергій Якунін, який відіграв за гостей весь матч, так і не зміг бодай раз розписатися у воротах господарів.

«Форте» (Могильов) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 2:2 (1:0)
Гол українців: у гостей Денис Мазний-1

Українець Денис Мазний врятував для «динамівців» одне очко, зрівнявши рахунок за 4 секунди до фінальної сирени. Але ця втрата очок призвела до того, що гродненці вибули з першої вісімки, пропустивши поперед себе «Борісов-900».

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «Сталіца» (Мінськ) – 0:9 (0:4)

Справжнім майстром гольового пасу в матчі з земляками «динамівцями» виявив себе Тарас Королишин. Чотири м’ячі забили «столичні» у ворота господарів в перші 20 хвилин, і три з них – після результативних передач колишнього «ураганівця». Цей факт не пройшов повз уваги білоруських ЗМІ, які визнали Тараса Королишина одним з трьох кращих гравців матчу.

«ВітЕн» (Орша) – «Аматар» (Брест) – 3:2 (1:1)

Новачок Вищої ліги виявився для «енергетиків» міцним горішком, і господарям, за яких цю гру відіграли Андрій Чернієнко (мав невеличке пошкодження) та Олександр Вершинін (вийшов на майданчик після тривалої перерви, пов’язаною з травмою), потрібно було докласти чималих зусиль, щоб втримати перемогу. Головний тренер «ВітЕну» Олександр Савінцев вирішив не задіювати обох українців в повному обсязі через їхню неоптимальну готовність до гри.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – 4:2 (2:1)
Голи українців: у господарів Дмитро Клочко-2

Головний тренер «Лідсельмашу» Віктор Тарчило розбив українських легіонерів по різних четвірках. Тож, Максим Воронін та Дмитро Іванов грали в першому квартеті, а Дмитро Камеко та Дмитро Клочко – у другому. Останній по разу в кожному з таймів вражав ворота гостей, а другий м’яч Клочка, забитий прямим ударом зі штрафного, виявився для лідівців переможним.

«ВРЗ» (Гомель) – МАПІД (Мінськ) – 4:4 (3:1)
Голи українців: у господарів В’ячеслав Григор’єв-2

За відсутності травмованого Євгена Клочка тягар голеадора у господарів на себе взяв В’ячеслав Григор’єв, який в першому таймі двічі вразив ворота столичних «будівельників». Але втримати перемогу в центральному матчі туру «вагоноремонтники» не змогли, дозволивши супернику зрівняти рахунок на останній хвилині гри.

КПРФ – «Прогрес» – 2:2 (0:0)

В чемпіонаті Росії позаду залишився 15-й тур, в якому команди Суперліги грали по одній грі, а вільною в турі була команда Євгена Іваняка. Але запас міцності у «Діни» такий, що і за цієї обставини у її переслідувачів не було змоги похитнути лідируючі позиції «пушкарів».

Тим часом, Володимир Разуванов та його «Прогрес» вкотре підтвердили свій статус миролюбнішої команди в лізі. Нічия з КПРФ стала для «Прогресу» вже восьмою в сезоні. Цей результат був досягнутий за безпосередньої участі гравця збірної України. На 47-й хвилині після кутового Разуванов злету пробив по воротах, а коли голкіпер відбив цей удар, «прогресивці» досягли успіху на добиванні. Рахунок став 2:1 на користь гостей, але втримати перевагу «Прогрес» не зміг, пропустивши на останній хвилині.

Команда Володимира Разуванова залишається в турнірній таблиці восьмою, маючи перевагу над найближчим переслідувачем в 4 очки, але й зігравши на гру більше.