Наші за кордоном - 19. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі відбувся 23-й тур.

«БЧ» (Гомель) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 2:1 (1:0)
Голи українців: у господарів Артем Золотухін-1 – у гостей Денис Мазний-1

Команда українського тренера Олександра Даниленка здобула вкрай важливу перемогу в боротьбі за місце в плей-офф. Перемога над своїм найближчим переслідувачем дозволила гомельським «залізничникам» закріпитися на восьмому місці та відірватися від гродненців вже на 5 очок. Артем Золотухін відкрив рахунок в середині першого тайму, а Денис Мазний відзначився на 34-й хвилині за рахунку 0:2.

Відеоогляд матчу

«Граніт» (Мікашевічі) – «ВРЗ» (Гомель) – 4:3 (4:2)
Голи українців:
у гостей Вячеслав Григор’єв-1, Дмитро Шамлі-1

Господарі на своєму специфічному нестандартному майданчику «спіймали» одного з лідерів Вищої ліги, заливши його у підсумку ні з чим. З двох українців у складі господарів в грі приймав участь лише Володимир Бобильов, а Антон Клушин залишився на лаві запасних. Гомельчани до сьомої хвилини пропустили двічі, причому рахунок був відкритий на 3-й хвилині після передачі Бобильова. Вячеслав Григор’єв та Дмитро Шамлі ці два м’ячі відіграли, проте до перерви, на останній хвилині, гості пропустили ще два м’ячі. За другий тайм «вагоноремонтникам» вдалося відіграли лише один м’яч, і поразка призвела до того, що «ВРЗ» знову відкотився на чисте друге місце.

«Борісов-900» (Борісов) – «ВітЕн» (Орша) – 2:2 (1:0)
Гол українців:
у гостей Андрій Чернієнко-1

Не зважаючи на невелику кількість м’ячів матч між двома командами з першої вісімки вийшов дуже видовищним. Український наставник господарів Сергій Гупаленко продовжує відчувати кадрові проблеми, і на гру навіть не було в заявці Олександра Хурсова. Загалом же матч проти «енергетиків» став для «Борісова-900» одним з нечисленних, в якому його українським легіонерам не вдалося забити жодного м’яча. Хоча можливість для цього була – вже за рахунку 2:2 Євген Рогачов з 10-тиметрової позначки влучив у стійку.

«Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – «Форте» (Могильов) – 1:6 (0:3)

Команда Сергія Задорожного продовжує стабільно набирати очки, в гостях легко здолавши суперника, який тільки цього сезону дебютував у Вищій лізі. Можна лише пожалкувати, що на старті сезону «Форте» втратив дуже багато, тож зараз ліквідувати 10-тиочкове відставання від зони плей-офф за 7 турів, що залишились, буде вкрай важко.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Сталіца» (Мінськ) – 1:5 (1:1)

В центральному матчі туру «Сталіца», попри швидко пропущений м’яч, здобула вольову перемогу, яка дозволила їй вийти в одноособові лідери. Тарас Королишин записав у свій актив одну гольову передачу – саме після неї «Сталіца» зрівняла рахунок.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 4:3 (1:2)
Голи українців: у господарів Дмитро Іванов-2, Дмитро Клочко-1

Два Дмитра – Іванов та Клочко – зробили переможний результат в матчі чемпіона Білорусі з командою, яка знаходиться у другій десятці. «Лідівці» на 4-й хвилині відкрили рахунок, і асистентом в цьому голі виступив Дмитро Іванов. А вже після перерви він же зрівняв рахунок, Клочко вивів господарів вперед, а Іванов довів перевагу «Лідсельмашу» до двох м’ячів – і все це протягом шести хвилин! Здобувши 16-ту перемогу в сезоні «Лідсельмаш» підібрався до другого місця на відстань одного залікового пункту.

Росія

19-й тур чемпіонату Росії другий тиждень поспіль був спареним, і його підсумки суттєво змінили верхню частину турнірної таблиці.

«Діна» – «Сінара» – 2:3 (0:3)

«Діна» – «Сінара» – 2:0 (1:0)

В першому з двох матчів проти «Сінари» «Діна» зазнала третьої поразки поспіль, і цього було достатньо, щоб команду Євгена Іваняка з першої сходинки потіснив володар Кубку УЄФА «Газпром-Югра». В цій грі «Діна» вкрай невдало провела кінцівку першого тайму, коли голкіперу збірної України довелося тричі витягувати м’яч зі своїх воріт. Після перерви господарі вже не пропускали, але відіграти змогли лише два м’ячі.

Наступного дня «Діна» взяла реванш, але в цій грі Євген Іваняк був в запасі.

Щодо команди Володимира Разуванова, то «Прогрес» тур пропускав, і це не позначилось на його місці в зоні плей-офф, де він посідає сьому позицію.

Польща

В футзальній Екстракласі відбулися матчі 19-го тура, які знову змінили відстань між двома лідерами Екстракласи.

«Клірекс» (Хожув) – «Гатта Актів» (Здуньська-Воля) – 5:1 (3:0)
Вадим Іванов-2

Справжнім кошмаром став виїзд до Хожува для чемпіона Польщі, а перші два удари по ньому завдав киянин Вадим Іванов, який продемонстрував неабиякі індивідуальні якості. Завдяки цій перемозі «Клірекс» вперше цього сезону піднявся до чільної шістки.

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «AZS UG» (Гданськ) – 11:1 (4:0)
Роман Вахула-1, Олександр Бондар-1

«Рекорд» сповна скористався осічкою конкурента, та жорстко помстився команді Гданського університету, яка в першому колі спромоглася відібрати у фаворита два очки. Роман Вахула та Олександр Бондар свої м’ячі забили в другому таймі, а особливо в ударі був колишній гравець «Урагану» Павел Будняк, який оформив покер, що дозволило йому стати другим бомбардиром команди – 15 м’ячів. Попереду ж Олександр Бондар, доробок якого складає 19 м’ячів.

«Погонь 04» (Щецин) – «Євромастер» (Глогув) – 4:3 (2:2)

Одесит Олександр Шамотій знову «на травмі», тож поки що за господарів не грає.

«МКФ Сольна Място» (Велічка) – «Ред Девілс» (Хойніце) – 4:3 (3:1)

В битві аутсайдерів гості, капітаном яких є сумчанин Віталій Колесник, зазнали поразки, чим остаточно оформили свій виліт до Першої ліги.

«Пяст» (Глівіце) – «AZS US» (Катовіце) – 1:1 (1:1)

Господарі так і не відійшли від поразки, якої вони минулого туру зазнали від «Рекорду», і втратили очки в другому домашньому матчі поспіль. З українців за «Пяст» грав лише Максим Паутяк, а от Тарас Тарасович через проблеми з візою змушений був тимчасово повернутися до України.

«Торунь» – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 5:1 (2:0)

Українець Микола Морозов виходив на майданчик вже в кінці гри лише на декілька секунд. Причина – в цій грі ворота господарів захищав голкіпер збірної Молдови Микола Нягу, а згідно регламенту Екстракласи на майданчику не можуть одночасно знаходитись два гравці з країн, які не входять до Європейського Союзу. Тож, в кінці матчу господарі вирішили пограти з п’ятим польовим гравцем, ним і виходив вихованець запорізького футзалу.

В переможній для господарів грі тричі забивав Марцин Миколаєвич, який з 22 голами очолює рейтинг бомбардирів Екстракласи