Наші за кордоном - 20. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі відбувся 24-й тур, всі матчі якого були зіграні в один день, 25 березня.

«Сталіца» (Мінськ) – «Борісов-900» (Борісов) – 3:2 (2:2)
Голи українців: у господарів Тарас Королишин-1 – у гостей Олег Мирошник-1

За часом відкрився тур матчем між «Сталіцею» та «Борісовим-900», який можна вважати центральним – лише в цій єдиній парі між собою грали дві команди, які обидві входять до зони плей-офф. Тож не дивно, що гра мала напружений характер, і приємно, що українці були в ній на провідних ролях.

Початок гри був за господарями, які вже на 6-й хвилині повели 2:0, і другий м’яч став наслідком взаємодії колишніх «ураганівців» Тараса Королишина та Сергія Крикуна – перший асистував, а другий забивав. Проте підопічні Сергія Гупаленка до перерви ліквідували цей гандикап, а рівним рахунок став після влучного удару Олега Мирошника після передачі Олександра Хурсова, який повернувся до гри після хвороби. І все ж останнє слово в грі залишилось за лідером Вищої ліги, а три очки йому на 37-й хвилині приніс Королишин. Не зважаючи на те, що Євгенові Рогачову не вдалося відмітитись в цьому поєдинку результативними діями, він був у гостей серед кращих, за думкою білоруських ЗМІ.

Попри поразку, команді Сергія Гупаленка вдалося втриматися в першій вісімці, але її перевага над дев’ятим місцем незначна – всього два очки.

Відеоогляд матчу

«Аматар» (Брест) – «Дорожнік» (Мінськ) – 2:3 (0:2)
Гол українців:
у гостей Сергій Якунін-1

Не так часто вражає ворота суперників Сергій Якунін, проте в грі в Бресті проти команди, яка посідає третє місці з кінця, колишньому гравцеві збірної України вдалось поповнити свій особистий доробок. Це сталося на 6-й хвилині, коли Якунін прямим ударом зі штрафного покарав господарів за порушення правил.

«ВітЕн» (Орша) – «Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – 9:0 (5:0)
Голи українців:
Андрій Чернієнко-4

Оршанські «енергетики» на своєму паркеті розтрощили команду, у якої на меті лише збереження прописки в Вищій лізі. А особливо лютував колишній «кардиналівець» Андрій Чернієнко, який до перерви відзначився лише раз, а вже у другому таймі – ще тричі.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Граніт» (Мікашевічі) – 3:4 (2:1)
Голи українців: у гостей Володимир Бобильов-1, Юрій Сондак-1

Перемога, яку «Граніт» здобув в столиці Білорусі, дає підстави говорити про це, що ця команда готова втрутитись у боротьбу за місце в плей-офф. А чому б ні – до восьмого місця лише два очки, а попереду ще 6 турів. Плідно попрацювали заради цієї перемогли українські «гранітівці». В середині першого тайму гості поступалися 0:2, але Володимир Бобильов один м’яч до перерви встиг відіграти. До 37-ї хвили «Граніт» програвав 2:3, але Юрій Сондак знову поновив рівновагу. А вже на останній хвилині гості вирвали вкрай важливу перемогу.

«ВРЗ» (Гомель) – «ЦКК» (Світлогорськ) – 8:2 (5:0)
у господарів Вячеслав Григор’єв-2, Дмитро Шамлі-1

Для «вагоноремонтників» це була прохідна гра – на протилежній половині майданчика був відвертий аутсайдер, тож треба було просто вийти та спокійно зробити свою справу. Дмитро Шамлі з 17-ма м’ячами входить до сімки найкращих бомбардирів Вищої ліги.

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «БЧ» (Гомель) – 2:3 (1:2)
Гол українців: у гостей Максим Аветисян-1

Команда Олександра Даниленка ще далеко не забронювала собі участь плей-офф, тож втрачати очки в матчі з командою з нижньої половини таблиці було вкрай небажано. З поверненням до лав команди після травми Максима Аветисяна «залізничники» отримали реальне підсилення, і вихованець амвросіївського футзалу одразу почав забивати. Саме його влучний удар на 13-й хвилині після передачі Артема Золотухіна дозволив гостям піти на  перерву з перевагою в рахунку. Напруга в матчі була настільки сильною, що господарі завершували гру без свого головного тренера, який був відправлений на трибуни за втручання в дії арбітрів.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «МАПІД» (Мінськ) – 1:6 (0:4)

Єдиний свій м’яч гродненці забили після передачі українця Дениса Мазного, але сталося це за рахунку 0:5 в середині другого тайму, тож уникнути домашньої поразки вже було нереально.

«Форте» (Могильов) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 2:6 (1:2)
Голи українців: у гостей Максим Воронін-1, Дмитро Клочко-1, Дмитро Іванов-1

Чемпіони Білорусі зуміли зупинити команду Сергія Задорожного, яка останнього часу набрала потужну ходу, на її майданчику. Половина всіх м’ячів лідівців на рахунку українців, але варто додати, що Дмитро Клочко та Дмитро Іванов забивали вже в порожні ворота господарів невдовзі до завершення гри.