Наші за кордоном - 22. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі відбувся 25-й тур.

«Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – «Сталіца» (Мінськ) – 1:3 (0:0)

Лідер чемпіонату Білорусі тільки в другому таймі зміг дотиснути суперника, який займає місце в нижній частині турнірної таблиці і давно вже не має ніяких завдань. Українець Тарас Королишин весь матч відіграв у другій четвірці, а вагомий внесок до перемоги столичної команди внесли гравці, які грали в чемпіонаті України – бразилець Бето та вихованець горлівського футзалу Сергій Крикун. Перший відкрив рахунок, а другий в середині другого тайму довів перевагу «Сталіци» до двох м’ячів.

«Граніт» (Мікашевічі) – «Форте» (Могильов) – 5:6 (3:1)
Голи українців:
у господарів Юрій Сондак-3, Антон Клушин-1

Українські легіонери «Граніту» Юрій Сондак та Антон Клушин видали чудову гру, на двох забивши левову частку голів своєї команди. Проте, це не допомогло «Граніту» здобути перемогу – ще на 34-й хвилині господарі вигравали 5:1, але примудрилися програти. «Форте», який очолює український тренер Сергій Задорожний, здійснив неймовірний камбек, встигнувши до фінальної сирени забити п’ять м’ячів.

«Борісов-900» (Борісов) – «Аматар» (Брест) – 5:2 (0:0)
Гол українців:
Євген Рогачов-1

Як зазначив після головний тренер господарів Сергій Гупаленко, на діях його підопічних позначилася тривала пауза, яка була в чемпіонаті. Тож, тільки після перерви гравці «Борісова-900» вийшли на майданчик повністю зосередженими та змогли втілити в голи свою перевагу. А перший крок до перемоги був зроблений зусиллями українців – Олег Мирошник на 22-й хвилині асистував Євгенові Рогачову, який і відкрив рахунок.

Відеоогляд матчу

Післяматчевий коментар Сергія Гупаленка

«ВРЗ» (Гомель) – «Динамо-БНТУ» (Мінськ) – 8:2 (5:1)
Голи українців: у господарів Дмитро Шамлі-2

В матчі команд, які посідають прямо протилежні місця в турнірній таблиці, місця сенсації не було. «Вагоноремонтники» без зайвих проблем розібралися з «динамівцями», вже до перерви забезпечивши собі солідну перевагу. Після результативної передачі Дмитра Шамлі гомельчани відкрили рахунок, а за кілька хвилин сам Дмитро його і подвоїв. Свій другий м’яч колишній гравець «Локомотива» провів вже по перерві. Голкіпер Юрій Дегтяренко відіграв в матчі перші 34 хвилини, після чого був замінений.

«Дорожник» (Мінськ) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 4:2 (2:1)
Гол українців: у гостей Денис Мазний-1

Гол колишнього гравця «ЛТК» Дениса Мазного не допоміг його команді уникнути поразки в грі з володарем Кубку Білорусі. Відзначився українець на початку матчу, зробивши рахунок 1:1, але до перерви «дорожники» змінили його на свою користь, скориставшись передачею Сергія Якуніна.

«МАПІД» (Мінськ) – «БЧ» (Гомель) – 8:0 (1:0)

Команда українського тренера Олександра Даниленка зазнала принизливої поразки в столиці Білорусі, повністю проваливши другу половину другого тайму, коли гомельські «залізничники» пропустили 6 м’ячів.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «ВітЕн» (Орша) – 1:1 (0:0)
Гол українців: у гостей Андрій Чернієнко-1

Всі найцікавіші події в цій грі відбулися в останні дві хвилини. На 39-й хвилині колишній «кардиналівець» Андрій Чернієнко відкрив рахунок, але чемпіони Білорусі встигли до сирени уникнути поразки, а рятівний м’яч був забитий після результативної передачі Дмитра Клочка.

Польща

В футзальній Екстракласі відбулися матчі 21-го туру, які знову змінили відстань між двома лідерами Екстракласи.

«Погонь 04» (Щецин) – «Гатта Актів» (Здуньська-Воля) – 11:3 (5:1)

Олександр Шамотій через травму не грав у матчі, в якому господарі розтрощили чемпіона Польщі, завдавши тому найболючої поразки в його історії.

«Торунь» – «AZS US» (Катовіце) – 2:2 (1:1)
у господарів Микола Морозов-1

Вихованець запорізького футзалу Микола Морозов допоміг здобути своїй команді одне очко, яке дозволило «Торуні» зберегти третє місце в турнірній таблиці. Для Морозова забитий м’яч став другим у сезоні.

«МКФ Сольна Място» (Велічка) – «Клірекс» (Хожув) – 7:2 (3:0)
у гостей Вадим Іванов-1

Гості провели вкрай невладний матч на виїзді, поступившись команді, яка веде боротьбу за збереження прописки в Екстракласі. Свій 10-й м’яч в сезоні киянин Вадим Іванов забив у другому таймі, зробивши рахунок 4:2. Але надалі м’ячі влітали лише у ворота «Клірекса», який після цієї поразки випав з першої шістки.

«Ред Девілс» (Хойніце) – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 3:3 (1:2)

На «червоне дербі» сумчанин Віталій Колесник та його партнери з команди «дияволів» вийшли під керівництвом вже третього за сезон головного тренера. Кілька днів тому команду з Хойніце очолив Анджей Б’янга, який є ще й головним тренером збірної Польщі. Перший млинець Б’янги не виявився глевким – за кілька секунд до фінальної сирени господарі уникнули поразки, реалізувавши пенальті. Ніяких дивідендів, окрім морального задоволення, ця нічия «Ред Девілс» не принесла, а от гостям і одного очка вистачило, щоб витиснути «Клірекс» з першої шістки.

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «Пяст» (Глівіце) – 2:2 (1:0)

«Рекорд» не скористався в повній мірі своєю можливістю суттєво відірватися від найближчого переслідувача. Олександр Бондар та Роман Вахула провели повний матч за свій «Рекорд», і в останнього була можливість принести господарям перемогу, але після удару Романа при виході «3 в 2» на шляху м’яча до сітки став голкіпер «Пясту» Відух. Помітним в матчі був і гравець молодіжної збірної України та «Пясту» Максим Паутяк, але і йому попри декілька можливостей відзначились забитим м’ячем не судилося.