Наші за кордоном - 23. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі відбувся 26-й тур.

«Сталіца» (Мінськ) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 3:2 (1:2)

Лідер чемпіонату Білорусі вперше в своїй історії переміг команду з Ліди. А допомогли йому в цьому гості, які ближче до кінця гри за нічийного рахунку змінили голкіпера на п’ятого польового гравця. Це й дозволило мінчанам вразити порожні ворота на передостанній хвилині. В центральній грі туру приймали учать одразу 5 українців, але корисними діями відзначився лише Тарас Королишин – саме з його передачі «Сталіца» у другому таймі зрівняла рахунок. Можна ще додати, що Максим Воронін у гостей отримав попередження за небезпечну гру.

«БЧ» (Гомель) – «Дорожнік» (Мінськ) – 3:4 (2:2)
Голи українців:
у господарів Микита Можейко-1 – у гостей Сергій Якунін-1

«Залізничники» дуже вдало розпочали гру, коли на другій хвилині після передачі Максима Аветісяна Микита Можейко відкрив рахунок. Про напругу в матчі між двома командами, які входять до зони плей-офф, говорить той факт, що три українці отримали по жовтій картці. Окрім Можейка, у «БЧ» «гірчичник» перед собою побачив Артем Золотухін, а у «дорожників» – Сергій Якунін. Він же й приніс мінській команді перемогу, реалізувавши на 36-й хвилині пенальті. Попри поразку команда українського тренера Олександра Даниленка втрималася на восьмому місці.

«ВітЕн» (Орша) – «Граніт» (Мікашевічі) – 7:4 (0:2)
у господарів Андрій Чернієнко-1 – у гостей Володимир Бобильов-1, Антон Клушин-1

Два різних тайми були зіграні в Орші. «Енергетики» невдало провели перші 20 хвилин, пропустивши два м’ячі, перший з яких в активі Володимира Бобильова. На початку другого тайму Антон Клушин довів перевагу «Граніту» до трьох м’ячів, а за хвилину почався камбек «ВітЕну» – господарі забили сім м’ячів поспіль! Автором шостого став Андрій Чернієнко, а за хвилину до свого результативного удару ще й зробив «расист». Програвши, «Граніт» втратив шанс наблизитись до зони плей-офф, знаходячись від восьмого місця на відстані в 5 очок.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «ВРЗ» (Гомель) – 0:2 (0:0)
Голи українців: у гостей Дмитро Шамлі-2

Долю матчу в Мінську вирішив в другому таймі харків’янин Дмитро Шамлі, відзначившись дублем впродовж трьох хвилин. Цікаво, що другий м’яч Шамлі забив з пенальті, який був призначений за порушення проти… голкіпера «ВРЗ» Юрія Дегтяренка, який підключився до атакуючих дій своєї команди.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Борісов-900» (Гродно) – 5:2 (2:1)
Голи українців: у господарів Денис Мазний-2 – у гостей Євген Рогачов-1

Доволі дивний матч у Гродно провела команда Сергія Гупаленка. Пропустивши в середині першого тайму один м’яч, який прямим ударом зі штрафного забив Денис Мазний, ближче до перерви гості перейшли на гру з п’ятім польовим гравцем. Рахунок зрівняти це дозволило (гольову передачу зробив Євген Рогачов), але за хвилину «динамівці» скористалися помилкою «Борісова-900» на зміні голкіпера, і знову вишли вперед. Після перерви гості одразу пішли з п’ятим – і в середині другого тайму пропустили в порожні ворота двічі. Рогачов з передачі Хурсова скоротив розрив, але крапку в матчі поставив Мазний.

Відеоогляд матчу

«Форте» (Могильов) – «ЦКК» (Світлогорськ) – 7:3 (3:2)

Команда українського тренера Сергія Задорожного в другому таймі дотисла аутсайдера Вищої ліги, і за рахунок перемоги ще зберігає суто теоретичні шанси зачепитися за місце в плей-офф.

Росія

Вкрай насиченим був останній тиждень для Євгена Іваняка та Володимира Разуванова, команди яких в рамках двох турів провели по три гри. І їхній підсумок для обох команд можна вважали позитивним, попри те, що і «Діна», і «Прогрес» в них зазнали по одній поразці.

Здолавши на своєму майданчику «Сінару» 6:4, де один з м’ячів на рахунку Разуванова, «Прогрес» за тур до фінішу регулярного чемпіонату забезпечив собі право зіграти в плей-офф. Хто буде суперником в ньому для Разуванова та його партнерів по «Прогресу» – не виключено, що саме «Діна». За рахунок перемоги в 21-му турі над «Новою генерацією» володарі Кубку Росії обійшли «Газпром-Югру», яка вже завершила регулярний чемпіонат.

«Прогрес» – «Сінара» – 6:4 (1:0)

Остаточно пари чвертьфіналістів визначаться 28 квітня, коли буде зіграний 22 тур.

Польща

В футзальній Екстракласі відбулися матчі 22-го туру, якими завершилася перша частина чемпіонату. На другому етапі, який розпочнеться 6 травня, 12 команд будуть поділені на шістки та зіграють в одне коло, причому очки, набрані в першій частині, будуть поділені навпіл.

«Пяст» (Глівіце) – «Погонь 04» (Щецин) – 6:2 (2:1)

Гра для господарів розпочалася з прикрого голу – після дальнього удару м’яч від ноги Максима Паутяка влетів в ворота. Але ще до середини першого тайму «Пяст» вже був попереду. І після перерви господарі переважали свого суперника, але суттєвого розриву в рахунку досягли лише на останній хвилині, вразивши ворота «Погоні 04» двічі.

«Клірекс» (Хожув) – «Торунь» – 3:1 (1:0)

Команда Вадима Іванова здобула головну перемогу в сезоні, яка дозволила «Клірексу» посісти місце в першій шістці.

«МКФ Сольна Място» (Велічка) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 2:5 (1:4)

Номінально для себе виїзну гру за домовленістю команд «Рекорд» проводив у себе вдома в Бєльсько-Бялій, і не втратив можливості поповнити свій актив трьома заліковими пунктами.

«Євромастер» (Глогув) – «Ред Девілс» (Хойніце) – 3:2 (1:1)
у гостей Віталій Колесник-1

Аутсайдер Екстракласи втратив нагоду вивезти з Глогува бодай одне очко, пропустивши третій м’яч за 3 секунди до фінальної сирени.