Наші за кордоном - 24. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

У чемпіонаті Білорусі відбулися матчі 27-го та 28-го турів.

«ВРЗ» (Гомель) – «Форте» (Могильов) – 6:3 (2:1)
Голи українців: у господарів Шамлі-1, Григор’єв-2, Дегтяренко-1

Ворота команди Сергія Задорожного вразили всі три українця гомельської команди. Це зробив навіть голкіпер «вагоноремонтників» Юрій Дегтяренко, якій відправив м’яч у порожні ворота.

Відеоогляд матчу

«ЦКК» (Світлогорськ) – «ВітЕн» (Орша) – 2:7 (1:2)
Гол українців:
у господарів Андрій Чернієнко-1

«Енергетик» Андрій Чернієнко відзначився не тільки забитим м’ячем, але й зробив ще дві результативні передачі. Його одноклубник Олександр Вершинін записав в свій актив один асист.

«Дорожнік» (Мінськ) – «МАПІД» (Мінськ) – 1:2 (0:1)

У принциповому мінському дербі Сергій Якунін відіграв весь матч у другій четвірці, а його «Дорожнік» зазнав поразки, пропустивши другий м’яч на останній хвилині.

«БЧ» (Гомель) – «Борісов-900» (Борісов) – 2:2 (0:0)
Голи українців: у гостей – Євген Рогачов-2

В протистоянні двох команд, які очолюють українські тренери Олександр Даниленко та Сергій Гупаленко, Євген Рогачов у другому таймі двічі виводив гостей вперед, але перемога вислизнула з їх рук на передостанній хвилині.

«Граніт» (Мікашевічі) – «Сталіца» (Мінськ) – 3:11 (1:6)
Голи українців: у господарів Володимир Бобильов-2 – у гостей Тарас Королишин-3

Героєм матчу в Мікашевічах став колишній «ураганівець» Тарас Королишин, який, окрім хет-трика, зробив ще й три результативних передачі. Володимир Бобильов теж міг забити три м’ячі, але на останній хвилині не реалізував пенальті.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Аматар» (Брест) – 5:2 (4:0)
Голи українців: у господарів Дмитро Іванов-2, Дмитро Камеко

«Лідівські» українці долучилися до всіх п’яти м’ячів чемпіона Білорусі – Дмитро Іванов та Максим Воронін виступили асистентами в двох голах «Лідсельмашу», які забили білоруські футзалісти.

«Сталіца» (Мінськ) – «ЦКК» (Світлогорськ) – 12:1 (9:0)

Тарас Королишин в цій грі участі не приймав.

«ВітЕн» (Орша) – «ВРЗ» (Гомель) – 3:3 (0:3)
Голи українців: у господарів Андрій Чернієнко-1 – у гостей Дмитро Шамлі-1

Дмитро Шамлі в першому таймі довів перевагу гостей до трьох м’ячів, а Андрій Чернієнко став рятівником «енергетиків», зрівнявши рахунок на 39-й хвилині.

«МАПІД» (Мінськ) – «Борісов-900» (Борісов) – 2:3 (1:2)
Гол українців: у гостей Олег Мирошник-1

В найдраматичнішому матчі туру команда Сергія Гупаленка вирвала перемогу за секунду до фінальної сирени, і цей м’яч гості забили після передачі Олега Мирошника, який увійшов до трійки кращих гравців матчу.

«Аматар» (Брест) – «Граніт» (Мікашевічі) – 2:3 (2:0)
у гостей Володимир Бобильов-1

З голу Володимира Бобильова на 26-й хвилині розпочався камбек гостей, який дозволив їм вивезти з Бреста три очки.

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «Дорожнік» (Мінськ) – 2:5 (2:1)
у гостей Сергій Якунін-1

Лише в другому за тиждень столичному дербі «Дорожнік» зміг здобути перемогу, яка була вольовою. Сергій Якунін асистував, коли гості забивали четвертий м’яч, а вже за хвилину влучним ударом встановив остаточний рахунок.

«БЧ» (Гомель) – «Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – 4:3 (1:1)
у господарів Артем Золотухін-1

Команда Олександра Даниленка вирвала перемогу за кілька секунд до кінця гри. Український наставник «залізничників» вирішив піти ва-банк, випустивши п’ятого польового гравця, і цей ризик повністю виправдав себе.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 2:6 (1:1)
у гостей Дмитро Клочко-1

Дмитро Клочко зрівняв рахунок в першому таймі, реалізувавши пенальті на останній хвилині. А вже після перерви додав в свій актив результативну передачу, після чого й почався переможний ривок чемпіона Білорусі. «Динамівець» Денис Мазний був вилучений на 30-й хвилині за фол останньої надії.

Росія

Матчами 22-го туру завершився регулярний чемпіонат Росії. Але обидва українці, які грають в ньому, в іграх за свої команди задіяні не були. Євгена Іваняка тренерський штаб «Діни» вирішив не брати в Тюмень, а Володимир Разуванов пропустив переможну гру свого «Прогресу» через дискваліфікацію.

22 тур

«Тюмень» – «Діна» – 4:3 (0:1)

«Динамо» – «Прогрес»  – 1:5 (0:2)

Чвертьфінальна стадія плей-офф стартує 6 травня. В цей день «Прогрес» зіграє на виїзді з «Сібіряком», а «Діна» - на своєму майданчику з «КПРФ».

Польща

В чемпіонаті Польщі минулого тижня була перерва, підчас якої «Рекорд» та «Клірекс» зіграли перший фінальний матч Кубку Польщі.

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «Клірекс» (Хожув) – 3:2 (1:1)

Господарі через вимоги регламенту в цій грі могли задіяти лише одного з двох українців. Ним був Роман Вахула, з передачі якого «Рекорд» вже на 4-й хвилині відкрив рахунок. Вадим Іванов з «Клірексу» був одним з найпомітніших на майданчику, хоча і не зміг вразити ворота господарів.

За такого рахунку обидві команди зберігають рівні шанси на здобуття кубкового трофею, володар якого визначиться в Хожуві в матчі-відповіді, який відбудеться 3 травня.

Сербія

Протягом минулого тижня команді Євгена Валенка довелося грати два виїзні матчі, при чому у стислому графіку – впродовж чотирьох днів.

«Копернікус» – «Економац» – 2:7 (0:4)

В Зреняніні чемпіон Сербії не мав жодних проблем проти місцевого «Копернікуса», який замикає турнірну таблицю Першої сербської ліги. Євген Валенко відіграв всю гру, але не забивав.

«Євро Мотус» – «Економац» – 2:3 (0:1)
Євген Валенко-1

Другий же матч «Економацу» був надважливим, або, як його назвали сербські ЗМІ, «дербі сезону» – гра проти головного конкурента за чемпіонство. Саме перемога в чемпіонаті була на кону в цій грі – у випадку поразки «Економац» втрачав би титул найсильнішої команди країни. Навіть нічия була для команди Євгена Валенка рівнозначна поразці, бо в заключному турі «Євро Мотус» буде грати з «Копернікусом».

Гості на 13-й хвилині відкрили рахунок, після чого їм двічі пощастило, коли м’яч влучав у каркас воріт. На 29-й хвилині Євген Валенко подвоїв перевагу «Економацу», і одразу після цього стався брудний епізод, який не можна виправдати ніяким чином.

В той час, коли Валенко святкував забитий м’яч, гравець «Євро Мотуса» Тепавчевич, який на той момент був на лаві запасних, вдарив нашого футболіста в обличчя. В грі настала приблизно п’ятихвилинна перерва – пристрасті спалахнули на трибунах, в які була змушена втручатися поліція.

Тепавчевич був вилучений, а коли гра поновилася «Євро Мотус» впродовж чотирьох хвилин зрівняв рахунок. Долю матчу за хвилину вирішила гра рукою одного з гравців господарів, це був шостий фол, і Яньїч реалізував 10-тиметровий.

Попри складні останні хвилини, «Економац» втримав мінімальну перевагу, і для того, щоб в дев’ятий раз стати чемпіоном Сербії, команді Євгена Валенка 5 травня на своєму майданчику в Крагуєваці треба перемогти «ФОН».