Наші за кордоном - 25. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі відбулися матчі 29-го та 30-го турів, які завершили регулярний чемпіонат та визначили пари чвертьфіналістів плей-офф

29 тур

«Форте» (Могильов) – «Динамо-БНТУ» (Мінськ) – 6:4 (4:2)

Команда Сергія Задорожного завдяки перемозі над «динамівцями» зберегла шанси фінішувати за підсумком сезону в чільній десятці.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «ВітЕн» (Орша) – 2:4 (1:1)
Гол українців:
у гостей Андрій Чернієнко-1

«Енергетик» Андрій Чернієнко вразив порожні ворота господарів на 38-й хвилині – це був четвертий м’яч «ВітЕну» в цій грі.

«ВРЗ» (Гомель) – «Сталіца» (Мінськ) – 3:2 (2:2)
Гол українців: у господарів Дмитро Шамлі-1

Попри суттєві кадрові труднощі «вагоноремонтники» здобули перемогу над лідером білоруської Вищої ліги. Євген Клочко хоча й був в заявці «ВРЗ» на гру, але на майданчик не виходив. Ще один українець, Вячеслав Григор’єв, не грав через дискваліфікацію. Дмитро Шамлі відкрив рахунок на 16-й хвилини, і до перерви ще встиг отримати жовту карту за неспортивну поведінку. Перемогу ж господарі вирвали на останній хвилині гри.

«Борісов-900» (Борісов) – «Дорожнік» (Мінськ) – 3:5 (0:3)
Гол українців: у гостей Сергій Якунін-2

Попри поразку від володаря Кубку Білорусі команда Сергія Гупаленка гарантувала собі місце в плей-офф. Сергій Якунін на 11-й хвилині відкрив рахунок, а перед перервою довів перевагу гостей до трьох м’ячів. Євген Рогачов зробив дві результативні передачі, Олександр Хурсов одну, але асистувати своїм партнерам українці почали занадто пізно – тоді, коли рахунок був 0:5.

Відеоогляд матчу

«Лідсельмаш» (Ліда) – «БЧ» (Гомель) – 6:1 (1:1)
Голи українців: у господарів Дмитро Іванов-2, Дмитро Камеко-1

Чемпіони Білорусі дома впевнено розібралися з командою Олександра Даниленка, яка вела відчайдушну боротьбу за місце в плей-офф. Дмитро Іванов та Дмитро Камеко записали до свого активу ще й по результативній передачі.

«Граніт» (Мікашевічі) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 9:6 (6:4)
Голи українців: у господарів Володимир Бобильов-3, Юрій Сондак-1, Антон Клушин-1

В невеличкому за розмірами спорткомплексі в Мікашевічах, як зазвичай, глядачі побачили зливу голів. Завдяки цій перемозі «Граніт» зберіг шанси на місце в плей-офф.

В заключному турі команда з Мікашевічей мала грала на виїзді зі своїм прямим конкурентом – «БЧ». Щоб потіснити «залізничників» з восьмого місця, «Граніту» треба було не лише перемогти, а ще й з різницею в два м’ячі. Був ще варіант, що «Граніту» вистачило б перемоги і в один м’яч, але для цього було потрібно, щоб «Борісов-900» в останньому турі зазнав поразки від «Динамо-БНТУ». Тоді у трьох команд було б по 44 очки, і третім зайвим ставав «БЧ».

30 тур

«БЧ» (Гомель) – «Граніт» (Мікашевічі) – 6:0 (1:0)
Максим Аветисян-1

Доленосний для себе матч «Граніту» довелося грати без свого головного бомбардира Володимира Бобильова, і без нього у гостей забивати було нікому. З середини другого тайму, за рахунку 0:3, «Граніт» пішов ва-банк, але ризик себе не виправдав, і підопічні Олександра Даниленка відвантажили у порожні ворота гостей три м’ячі – один з них у виконанні Максима Аветисяна

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «Борісов-900» (Борісов) – 3:3 (0:1)

Команда Сергія Гупаленка не змогла на переможній ноті завершити регулярний чемпіонат, і, поділивши очки з «динамівцями», посіла восьме місце. Євген Рогачов та Олександр Хурсов у цій грі зробили по результативній передачі.

«ВітЕн» (Орша) – «Форте» (Могильов) – 3:5 (3:2)
Олександр Вершинін-1

Олександр Вершинін відкрив рахунок на 4-й хвилині, і хоча «енергетики» мали після першого тайму мінімальну перевагу, зберегти її по перерві не спромоглися. Команда Сергія Задорожного, завершуючи сезон, зіпсувала настрій господарям, а в підсумку фінішувала на 11-му місці.

«МАПІД» (Мінськ) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 3:2 (1:0)
Дмитро Іванов-1

Киянин Дмитро Іванов за хвилину до фінальної встановив остаточний рахунок в грі, яка для чемпіона Білорусі не мала ніякого турнірного значення.

«Сталіца» (Мінськ) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 9:0 (1:0)
Тарас Королишин-1

Ніякої боротьби в мінському дербі цього разу не вийшло, а перемога «Сталіци» дозволила їй фінішувати в «регулярці» першою. Цікаво, що до трійки кращих гравців матчу увійшли футболісти з досвідом гри в чемпіонаті України – окрім Королишина, це Бето та Сергій Крикун.

«Аматар» (Брест) – «ВРЗ» (Гомель) – 1:3 (0:1)

У гостей мав нагоду відзначитися Вячеслав Григор’єв, проте наприкінці гри не реалізував дабл-пенальті. Українському голкіперу «ВРЗ» Юрієві Дегтяренку тренерський штаб команди дав змогу відпочити перед початком ігор плей-офф.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Агрокомбінат Південний» (Гомельський р-н) – 2:1 (1:0)

Сергій Якунін у складі господарів в цій грі участі на приймав, а от голкіпер Максим Лисенко відіграв за «Дорожнік» другий тайм.

Росія

В чемпіонаті Росії минулого тижня стартувала чвертьфінальна стадія плей-офф. На жаль, для Володимира Разуванова обидва матчі проти переможця регулярного чемпіонату не склалися, і в обох іграх «прогресивці» не спромоглися забити більше, ніж один м’яч. В першій грі це зробив саме Разуванов.

«Сібіряк» – «Прогрес» – 6:1 (4:0)
«Сібіряк» – «Прогрес» – 5:1 (3:0)

Як і очікувалося, команді Євгена Іваняка в протистоянні проти «КПРФ» було дуже складно, і в першій грі дійшло навіть до додаткового часу. Голкіпер збірної України від дзвінка до дзвінка відіграв обидві гри, і своєю грою суттєво посприяв подвійній перемозі своєї «Діни».

«Діна» – «КПРФ» – 4:3 (1:0, 3:3) ОТ

«Діна» – «КПРФ» – 4:1 (2:0)

Польща

До того, як в чемпіонаті Польщі розпочався другий етап, «Клірекс» та «Рекорд» провели гру-відповідь у фіналі національного кубку.

«Клірекс» (Хожув) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 1:0 (0:0). Перша гра 2:3

Долю трофею вирішив єдиний м’яч, який господарі забили з пенальті, призначеного за гру рукою в штрафному майданчику. Вадим Іванов вдруге поспіль став володарем Кубку Польщі, торік вигравши трофей з командою «Ред Девілс».

А вже наприкінці тижня в Польщі поновився чемпіонату, де на другому етапі команди поділені на шістки, а всі раніше набрані очки поділені навпіл.

Матчі за звання чемпіона

«Торунь» – «Погонь 04» (Щецин) – 5:1 (3:0)

Микола Морозов у господарів виходив на майданчик в другому таймі, а от Олександр Шамотій, який захищає кольори «Погоні 04», все ще травмований.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «Клірекс» (Хожув) – 7:3 (2:1)
у гостей Вадим Іванов-1

Гостей фізично не вистачило, щоб провести друг на тижні гру на належному рівні. Вадим Іванов зробив рахунок 2:2 ледь розпочався другий тайм, але надалі на майданчику домінували діючі чемпіони Польщі.

«Пяст» (Глівіце) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 1:2 (0:2)

Лідери Екстракласи «на зубах» вивезли перемогу з Глівіце. За кожну команд грали по одному українцю – за «Пяст» Максим Паутяк, а Роман Вахула за «Рекорд». Олександр Бондар до Глівіце не поїхав через травму.

Матчі за збереження місця в Екстракласі

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «Ред Девилс» (Хойніце) – 2:0 (1:0)

Навіть з новим тренером «Ред Девілс», яких нещодавно очолив головний тренер збірної Польщі Анджей Бьянга, ніяк не можуть здобути перемогу. Тож за підсумками туру «дияволи», яких в якості капітана на майданчик виводив Віталій Колесник, відстають від рятівного 9-го місця на 12 очок.