Наші за кордоном - 26. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі стартувала чвертьфінальна стадія плей-офф, і минулого тижня відбулися перші матчі.

«Сталіца» (Мінськ) – «Борісов-900» (Борісов) – 5:2 (1:0)
Голи українців: у гостей Олександр Хурсов-2

Команда Сергія Гупаленка зазнала поразки в першому матчі проти переможця регулярного чемпіонату. Два м’ячі Олександра Хурсова, забиті за рахунку 0:3, подарували гостям надії на позитивний результат. Проте їх дуже швидко своїм дублем поховав бразилець Бето.

Відеоогляд матчу

«МАПІД» (Мінськ) – «Дорожнік» (Мінськ) – 2:1 (1:1)

Голкіпер «Дорожніка» Максим Лисенко не зміг допомогти своїй команді здобути в дербі перемогу, а ось його одноклубник Сергій Якунін на гру навіть не був заявлений.

«ВРЗ» (Гомель) – «БЧ» (Гомель) – 2:1 (1:0)
Голи українців: у господарів Дмитро Шамлі-2

Українці Дмитро Шамлі та Вячеслав Григор’єв стали ковалями успіху своєї команди в гомельському дербі. Григор’єв двічі асистував Шамлі, і тільки після цього підопічні Олександра Даниленка змогли відіграти один м’яч.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «ВітЕн» (Орша) – 4:2 (2:2)
Гол українців: у господарів Дмитро Камеко-1

З неприємного моменту почалася гра для чемпіона Білорусі на своєму майданчику – на 6-й хвилині м’яч від ноги Дмитра Іванова опинився у воротах «Лідсельмашу». Проте за хвилину господарі після передачі Дмитра Камека зрівняли рахунок, а вже в другому таймі Камеко сам розписався у гостьових воротах. А вже співавтором четвертого м’яча, який влетів у порожні ворота «енергетиків», став Максим Воронін.

Другі матчі у всіх чвертьфінальних парах пройдуть в один день – 17 травня.

Росія

В чемпіонаті Росії минулого тижня завершилася чвертьфінальна стадія плей-офф. На жаль, для Володимира Разуванова та його «Прогресу» сезон завершився. На своєму майданчику «прогресивці» вразили всіх, коли зуміли дві здолати переможця регулярного чемпіонату. Володимир Разуванов в першій грі двічі відзначився в основний час, особливо важливим був його другий м’яч, який перевів гру в овертайм. Наступного дня Разуванов знову вразив ворота «Сібіряка», і його м’яч встановив остаточний рахунок феєричної для «Прогресу» гри.

І все ж таки дива в цій парі не сталося – п’ятий матч «Сібіряк» провів над потужно, а гол Володимира Разуванова припав на той момент, коли його команда поступалася 0:4.

Це був останній м’яч та остання гра гравця збірної України в «Прогресі», який особисто для нього був досить вдалим – за показником результативності Разуванов поділяє 10-11 місця. Наступний сезон Володимир має провести в «Діні».

«Сібіряк» – «Прогрес» – 6:2 (4:0)

Євген Іваняк та його «Діна» продовжують гонитву за чемпіонським трофеєм. Третій матч проти «КПРФ» видатним для голкіпера збірної України не назвеш, адже пропустив він забагато. Але його партнери по команді забили у протилежні ворота ще більше, тож «Діна» і вийшла до півфіналу. Наступна гра в неї 18 травня на своєму майданчику проти «Газпром-Югри», і це вже початок півфінальної серії.

«КПРФ» – «Діна» – 6:9 (4:5)

Польща

В чемпіонаті Польщі в рамках другого етапу відбулися матчі 24 та 25 турів

24 тур

Матчі за звання чемпіона

«Клірекс» (Хожув) – «Погонь 04» (Щецин) – 2:2 (1:0)

Вадим Іванов та його партнери по команді господарів уникнули поразки за 19 секунд до фінальної сирени.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «Пяст» (Глівіце) – 3:0 (2:0)

Гості, за яких грає Максим Паутяк, в матчі проти чемпіона Польщі так і не спромоглися забити хоча б м’яч престижу.

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «Торунь» – 3:3 (1:1)

Лідер Екстракласи, пропустивши третій м’яч за 26 секунд до кінця гри, втратив вдома два важливих очки, через що суттєво загострилися ситуація в боротьбі за титул чемпіона країни. «Рекорд» до кінця сезону буде змушений грати без Олександра Бондаря, який переніс операцію на меніску. Роман Вахула у господарів відіграв всю гру в другій четвірці. Гравець «Торуні» Микола Морозов до Бєльсько-Бялої не виїжджав.

Матчі за збереження місця в Екстракласі

«Ред Девілс» (Хойніце) – «МКФ Сольна Място» (Величка) – 2:5 (0:0)

Цією поразкою «червоні дияволи», капітаном яких є сумчанин Віталій Колесник, втратили навіть теоретичні шанси зберегти прописку в Екстракласі на наступний сезон.

25 тур

«Погонь 04» (Щецин) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 3:3 (2:1)
у гостей Роман Вахула-1

М’яч Романа Вахули врятував «Рекорд» від поразки, але його команда не уникнула втрати двох очок – і це другий тур поспіль. Це поставило під загрозу лідерство «рекордистів», яке тривало майже весь сезон.

«Торунь» – «Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – 3:3 (2:2)

Чемпіон Польщі змарнував свій шанс потіснити «Рекорд» з першої сходинки. Як і конкуренту, «Гатті Актив» самій довелося рятуватися, поступаючись 2:3. Українець Микола Морозов був у заявці «Торуні», проте на майданчик не виходив.

«Пяст» (Глівіце) – «Клірекс» (Хожув) – 2:4 (0:1)
Голи українців: у господарів Максим Паутяк-1, у гостей Вадим Іванов-1

Важливі для свої команд м’ячі забивали в цій грі Максим Паутяк та Вадим Іванов. Одесит відзначився у другому таймі за рахунку 0:2, а на екваторі тайму господарі зрівняли рахунок. А от киянин своїм голом довів перевагу гостей до двох м’ячів, рахунок 2:4 залишився незмінним, і «Клірекс» піднявся на п’яте місце в турнірній таблиці.

«Євромастер» (Глогув) – «Ред Девілс» (Хойніце) – 2:0 (0:0)

«Червоні дияволи» та Віталій Колесник прагнули чинити опір «Євромастеру», який набрав переможну ходу, але все ж таки змушені були поступитися, в 21-й раз в сезоні.