Наші за кордоном – 28. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі розпочалася півфінальна стадія плей-офф, і в кожній з пар були зіграні по два матчі, яких не вистачило для визначення фіналістів.

«ВРЗ» (Гомель) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 4:1 (2:0)
Голи українців: у господарів В’ячеслав Григор’єв-2

Свій перший м’яч В’ячеслав Григор’єв забив вже на 3-й хвилині, скориставшись передачею Дмитра Шамлі. На початку другого тайму не впорався з нервами капітан «Лідсельмашу» Максим Воронін, який був вилучений за непристойний жест на адресу вболівальників. Гості за рахунку 0:2 пішли з п’ятим польовим гравцем, і після передачі Дмитра Камеко один м’яч відіграли. Але за дві хвилини до сирени Григор’єв вразив порожні ворота гостей, чим зняв напругу в матчі.

Відеоогляд матчу

«Лідсельмаш» (Ліда) – «ВРЗ» (Гомель) – 5:5 (3:2, 5:5). Пенальті 2:0
Голи українців: у господарів Дмитро Іванов-2 – у гостей Дмитро Шамлі-2

Вже з 6-ї хвилини, коли Дмитро Іванов забив свій перший м’яч, гості опинилися в ситуації наздоганяючого, а в середині тайму той же Дмитро Іванов оформив дубль. За хвилину з голу Дмитра Шамлі «вагоноремонтники» розпочали свою гонитву за лідівцями – протягом гри рахунок був і 2:2, і 3:3, а за 13 секунд до завершення другого тайму Дмитро Шамлі перевів гру в овертайм. В ньому забитих м’ячів не було, тож довелося бити пенальті. Заключний влучний удар з 6-ти метрів був за Дмитром Клочком, а після нього вирішальною стала невдала спроба В’ячеслава Григор’єва, який не зміг переграти воротаря господарів.

«Сталіца» (Мінськ) – «МАПІД» (Мінськ) – 0:1 (0:0)

Українець Тарас Королишин увійшов до трійки найкращих гравців матчу, але не допоміг своїй команді уникнути поразки в столичному дербі від принципового суперника.

«МАПІД» (Мінськ) – «Сталіца» (Мінськ) – 3:3 (2:1. 3:3). Пенальті 2:3

Тарас Королишин в цей грі участі не брав.

Треті вирішальні матчі в обох півфіналах відбудуться 30 травня.

Росія

Надскладними виявилися два матчі в Югорську для Євгена Іваняка та його «Діни» проти чемпіона Росії 2016 року. Голкіпер збірної України провів обидві гри від дзвінка до дзвінка, і саме завдяки надійній грі Євгена в додатковий час гості не пропустили жодного м’яча що в третій, що в четвертій грі. Тож, «Діна» здобула в півфінальній серій загальну перемогу з рахунком 3:1, зробивши вакантним чемпіонський трон.

«Газпром-Югра» – «Діна» – 5:6 (0:3, 5:5) ОТ

«Газпром-Югра» – «Діна» – 2:4 (0:1, 2:2) ОТ

Фінальна серія між «Діною» та «Динамо» до трьох перемог розпочнеться 30 травня.

Польща

В чемпіонаті Польщі відбулися матчі заключного 27 туру, і лише в останньому з них визначився чемпіон країни.

Матчі за звання чемпіона

«Клірекс» (Хожув) – «Торунь» – 7:2 (3:2)
Гол українців:
у господарів Вадим Іванов-1

Запоріжанин Микола Морозов та його «Торунь», які достроково вибороли «бронзу», прибули до Хожува без відповідної мотивації, і сил у гостей вистачило лише на перший тайм. Вадим Іванов свій м’яч забив в середині другого тайму, зробивши рахунок 6:2, і це був 14-й м’яч киянина в сезоні, який він, нагадаємо, розпочинав у «Ред Девілс» з Хойніц.

«Погонь 04» (Щецин) – «Пяст» (Глівіце) – 5:1 (0:0)

Заключний матч сезону обидві команди проводили без своїх українських легіонерів – «Погонь 04» без Олександра Шамотія, а «Пяст» без Максима Паутяка. Варто додати, що «Пяст» провалив другий етап чемпіонату, здобувши лише одне очко в п’яти матчах.

«Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – «Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – 9:5 (7:4)
у господарів Роман Вахула-1

Вирішальний матч за звання чемпіона став справжнім святом для вболівальників, але вкрай важким для команд. Гості приголомшили «рекордистів» на старті матчу, коли до 9-ї хвилини забили 3 м’ячі. Але господарі змогли розвернути майже безнадійну ситуацію і до перерви забили «Гатті Актив» 7 м’ячів, останній з яких на рахунку Романа Вахули. А по перерві «Рекорд» без зайвих клопотів довів чемпіонську гру до перемоги.

Показник результативності українців «Рекорду»: Олександр Бондар – 19 м’ячів, Роман Вахула – 11.

Матчі за збереження місця в Екстракласі

«Ред Девілс» (Хойніце) – «AZS UG» (Гданськ) – 5:5 (2:4)

«Червоні дияволи» разом зі своїм капітаном Віталієм Колесником, можна сказати, грюкнули дверима в своєму останньому матчі в Екстракласі, чим потягнули команду Гданського університету в перехідні матчі, які їй доведеться грати за збереження місця в найсильнішому польському дивізіоні.

Тож, «Ред Девілс» та «МКФ Сольна Място» стали головними невдахами сезону, і в наступному році будуть грати в Першій лізі.