Наші за кордоном-21. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі був зіграний 19-й тур.

«БЧ» (Гомель) – «Світлогорськ» – 10:2 (7:1)
Голи українців:
у господарів Максим Літвінов-2

Колишньому гравцеві київського «ХІТа» Максиму Літвінову не потрібно було багато часу, щоб вписатися до своєї нової команди, і окрім дублю до свого активу він записав ще й результативну передачу.

Відеоогляд матчу

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «Сталіца» (Мінськ) – 2:7 (0:1)
у гостей Михайло Грицина-1, Микола Грицина-1

Лише у першому таймі чемпіони Білорусі мали проблеми зі своїми земляками. Михайло Грицина відкрив рахунок на другій хвилині, а після удару його брата Миколи цифри на табло змінилися на 1:4. Обидва українці увійшли до трійки кращих гравців матчу. Тарас Королишин участі у зустрічі не брав.

«Дорожнік» (Мінськ) – «Борисов-900» (Борисов) – 6:2 (3:1)
Гол українців: у господарів Денис Гуменюк-1

Євген Юнаков та Денис Гуменюк грали у складі господарів у другій четвірці, а голкіпер Максим Лисенко залишився на лаві запасних, що не завалило йому отримати попередження за неспортивну поведінку. Свій м’яч Гуменюк забив з 10-тиметрового. Зазначимо, що після відставки Олександра Хурсова з посади головного тренера «Борисова-900» у цій команді немає жодного українця.

«Форте» (Могильов) – «Граніт» (Мікашевичі) – 3:1 (0:0)
Гол українців: у господарів Дмитро Іванов-1

Сергій Задорожний залишився єдиним українським тренером в чемпіонаті Білорусі, і цей матч йому після вилучення на 24-й хвилині за удар по м’ячу довелося додивлятися з трибуни. Дмитро Іванов у середині другого тайму вивів господарів вперед – 2:1, і його м’яч у підсумку став переможним.

«Аматар» (Брест) – «ВРЗ» (Гомель) – 1:4 (1:3)
Гол українців:
у гостей Юрій Дегтяренко-1

З чотирьох українців «ВРЗ», які брали участь у поєдинку, єдиний м’яч виявився на рахунку голкіпера гостей Юрія Дегтяренка, який відзначився на 4-й хвилині. А за підсумком гри він разом з Артемом Золотухіним потрапив до трійки кращих гравців матчу.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Вітен» (Орша) – 3:2 (1:0)
Голи українців: у гостей Ярослав Лебідь-2

Дубль Ярослава Лебедя, який в січні перебрався з чемпіонату Росії до Білорусі, не допоміг «енергетикам» здобути бодай очко у центральному матчі туру. Обидва свої м’ячі гості забили в той час, коли грали з п’ятим польовим гравцем. У першому асистентом для Лебедя був Роман Кордоба, в другому – Дмитро Клочко.

Росія

В чемпіонаті Росії минулого тижня відбулися матчі 13-го туру. За час перерви у чемпіонаті кількість українців в чемпіонаті Росії скоротилася до двох. Денис Овсянніков продовжує грати в «Прогресі», а Володимир Разуванов змінив «Діну» на КПРФ,

«Діна» – КПРФ – 1:11 (1:6)

Дебют за свою нову команду для Разуванова прийшовся проти його колишньої. І дуже вдалим його не назвеш – жодним влучним ударом гравець збірної України не відзначився, проте виявився єдиним в складі гостей, хто отримав жовту картку.

«Прогрес» – «Ухта» – 3:3 (3:1)
Гол українців: у господарів Денис Овсянніков-1

Навряд чи забитий м’яч приніс задоволення Денису Овсяннікову. Нічия на своєму майданчику з аутсайдером Суперліги, та ще й при тому, що після голу українця на 31-й хвилині «Прогрес» повів в рахунку 3:1 – це втрата важливих очок. Для Дениса забитий м’яч став шостим цього сезону.

Чехія

Минулого тижня в чемпіонаті Чехії відбувся 19-й тур.

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Інтеробал» (Пльзень) – 13:2 (6:1)

Хрудімський «ЕРА-ПАК» продовжує штампувати переможні результати в регулярному чемпіонаті. Навіть третя команда турнірної таблиці «Інтеробал» з Пльзені не зміг чинити чемпіону Чехії гідний опір.

За паузу в чемпіонаті «ЕРА-ПАК» посилив свій склад ще одним бразильцем, тож через ліміт легіонерів Олександр Сорокін до заявки не потрапив. Дмитро Литвиненко провів на майданчику перший тайм, і встиг зробити одну результативну передачу. Коли ж за 6 секунд до фінальної сирени у ворота «ЕРА-ПАКу» був призначений дабл-пенальті, головний тренер Філіпе Конде знову випустив Дмитра на майданчик, і той відбив удар з 10-тиметрової позначки.

Польща

У чемпіонаті Польщі у зв’язку з участю національної збірної у чемпіонаті Європи відбулося коригування календаря, і після 13-го туру команди Екстракласи грали поєдинки туру за номером 15.

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 0:4 (0:1)
Голи українців
: у гостей Олександр Бондар-2

Перед цим матчем багато хто з польських експертів футзалу вважав, що «червоним драконам» під силу зупинити переможну ходу «рекордистів» майданчиками країни. І господарі, за яких грає Роман Вахула, дуже прагнули здобути перемогу, але «Рекорд» нині дуже потужний для інших команд ліги.

Господарі розпочали зустріч дуже невдало – автогол вже на 53-й секунді. А після перерви про свої бомбардирські якості нагадав Сашко, як звуть в Польщі Олександра Бондара. Дуже важливий м’яч для своєї команди він забив на початку другого тайму, а за півтори хвилини до сирени Бондар вразив порожні ворота господарів. Всього на рахунку Сашка тепер 18 влучних ударів, а «Рекорд» продовжує йти по турнірній дистанції без втрат.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «МКФ Сольне Място» (Велічка) – 5:0 (3:0)

Максим Паутяк з «Гатти» участі у матчі не брав, а за команду з Велічки в другій частині чемпіонату буде грати колишній гравець «Кардиналу-Рівне» Володимир Данилюк.

«Пяст» (Глівіце) – «Торунь» – 2:5 (1:2)

Українець Микола Морозов був присутнім у заявці гостей на гру.

«МОКС» (Білосток) – «Клірекс» (Хожув) – 5:5 (4:1)
Голи українців: у господарів Віталій Лісниченко-2

По одному нашому співвітчизнику вийшли у цьому поєдинку по різні половини майданчику, і обидва – Віталій Лісниченко у господарів та Вадим Іванов у гостей – були помітними. Лісниченко взагалі провів один зі своїх найкращих матчів за «МОКС»: лише у першому таймі Віталій оформив дубль і зробив одну результативну передачу. Другий свій м’яч Лісниченко забив за 10 секунд до перерви, реалізувавши пенальті, призначений за фол Іванова у своєму штрафному майданчику. За нього Вадим отримав попередження, а у другому таймі вже і Лісниченко побачив перед собою жовту картку.

Вже з середини другого тайму за рахунку 1:5 гості почали грати з п’ятим польовим гравцем, яким виходив Іванов. М’ячі один за другим почали влітати у ворота «МОКСу», і на 37-й хвилині рахунок став 5:5! При чому, всі 5 м’ячів у гостей забив один гравець – Себастьян Лещак. Іванов виходив п’ятим і на останній хвилині, але здійснити диво – здобути перемогу у цьому матчі – «Клірексу» не вдалося.