Наші за кордоном-24. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулий тиждень у чемпіонаті Білорусі був дуже насиченим, адже відбулися матчі одразу двох турів: 22-го та 23-го.

22 тур

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «БЧ» (Гомель) – 1:6 (1:1)

Максим Літвінов у складі гостей грав у першій четвірці і у першому таймі отримав попередження.

«Вітен» (Орша) – «Борісов-900» (Борісов) – 7:1 (4:1)
Голи українців:
у господарів Ярослав Лебідь-1, Дмитро Клочко-2

До трьох забитих м’ячів наші легіонери «енергетиків» додали ще дві результативні передачі Андрія Чернієнка та по одному асисту Романа Кордоби і Ярослава Лебедя.

Відеоогляд матчу

«ВРЗ» (Гомель) – «Форте» (Могильов) – 1:0 (0:0)

Найбільш українська команда чемпіонату Білорусі (6 наших співвітчизників!) здобула важку перемогу над єдиною командою, яку очолює український тренер Сергій Задорожний. Голкіпер «ВРЗ» Юрій Дегтяренко відіграв сухий матч і увійшов до трійки кращих гравців матчу.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Сталіца» (Мінськ) – 3:5 (2:1)
Гол українців: у гостей Михайло Грицина-1

З трьох українців чемпіону Білорусі участь в грі брали лише брати Грицини, а Тарас Королишин поки що травмований. Михайло Грицина відзначився у першому таймі, зрівнявши рахунок.

«Аматар» (Брест) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 2:2 (1:2)
Гол українців:
у гостей Денис Мазний-1

Господарі відкрили рахунок у середині першого тайму, але вже за хвилину Денис Мазний зробив його рівним 1:1.

«Граніт» (Мікашевічі) – «Дорожнік» (Мінськ) – 5:6 (3:3)
у господарів Дмитро Ситник-1 – у гостей Денис Гуменюк-1

Через невеликий розмір залу матчі в Мікашевічах завжди вирізняються зливою голів, і поєдинок «Граніту» проти «Дорожніка» не стала винятком. Окрім Ситника та Гуменюка до забитих м’ячів долучилися Віталій Багряк та Володимир Бобильов, які зробили по одній результативній передачі.

23 тур

«Вітен» (Орша) – «Світлогорськ» – 14:2 (7:1)
Голи українців: у господарів Ярослав Лебідь-2, Олександр Вершинін-2

Олександр Вершинін, окрім дублю, відзначився ще й 5-ма результативними передачами.

«Форте» (Могильов) – «Аматар» (Брест) – 3:0 (2:0)

Команда Сергія Задорожного здобула перемогу над середняком чемпіонату Білорусі і закріпилася на п’ятому рядку турнірної таблиці.

«Сталіца» (Мінськ) – «ВРЗ» (Гомель) – 3:4 (2:2)
Голи українців: Михайло Грицина-2 – у гостей Євген Клочко-1, В’ячеслав Григор’єв-1, Артем Золотухін-1

З серйозними кадровими проблемами підійшли до цієї зустрічі чемпіони Білорусі, у яких було кілька хворих і травмованих гравців. «Городяни» тричі були попереду, і гомельчани тричі відігравалися. «ВРЗ» вперше вийшов вперед, забивши на 29-й хвилині після передачі свого голкіпера Юрія Дегтяренка. Цей м’яч і став переможним.

«УВС-Динамо» (Гродно) – «Щучин» – 3:1 (3:0)

Денис Мазний у господарів грав у першій четвірці.

«Граніт» (Мікашевічі) – «БЧ» (Гомель) – 3:4 (1:1)

З п’ятьох українців, які брали участь у зустрічі, лише Віталій Багряк відзначився результативною передачею, а Дмитро Ситник та Максим Літвінов отримали по жовтій картці.

«Лідсельмаш» (Ліда) – «Охрана-Динамо» (Мінськ) – 9:3 (5:0)

Гол українців: у гостей Денис Овсянніков-1

Нова команда Володимира Разуванова переможно з’їздила до Тюмені, де здолала лідера Суперліги.

Чехія

Минулого тижня у чемпіонаті Чехії відбувся 22-й тур, який був останнім у регулярному чемпіонаті. Варто відзначити, що перед ним в турнірну таблицю були внесені суттєві зміни. Празькій «Спарті» були зараховані 4 поразки в матчах, в яких був перевищений ліміт легіонерів, що позбавило команду семи очок. Відповідно суперники «Спарти» у цих матчах додали до свого актив очки за перемогу.

«Гарденлайн» (Литомержице) – «ЕРА-ПАК» (Хрудім) – 2:2 (0:0)

І Дмитро Литвиненко, і Олександр Сорокін провели за «ЕРА-ПАК» всю зустріч, в якій чемпіони Чехії зуміли уникнути поразки, поступаючись в середині другого тайму з результатом 0:2.

16 березня в Чехії розпочинається плей-оф, і в чвертьфінальній серії до трьох перемог суперником «ЕРА-ПАКу» буде «Хелас» з Брно.

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 17-го туру, в якому лідер Екстракласи «Рекорд» автоматично отримав три очки за технічну перемогу над «Лех Канцелярією», що знялася з чемпіонату.

«Пяст» (Глівіце) – «Клірекс» (Хожув) – 1:4 (0:2)
Гол українців: у господарів Вадим Іванов-1

«Клірекс» здобув важливу перемогу над своїм сусідом по турнірній таблиці «Пястом» і обійшов його. Вадим Іванов свій м’яч забив на початку другого тайму, і це був вже 8-й результативний удар вихованця київського футзалу.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «Погонь 04» (Щецин) – 7:5 (2:1)

У найбільш результативному матчі туру відіграли обидва українці «Гатти Актив» Максим Паутяк та Віталій Ханюков, проте забитими м’ячами не відзначились.

«МОКС» (Білосток) – «AZS US» (Катовіце) – 3:3 (0:1)

Гравець «МОКСу» Віталій Лісниченко, який входить до трійки кращих голеадорів своєї команди, другий матч поспіль пішов з майданчика без голу.

«МКФ Сольне Място» (Величка) – «Торунь» – 2:5 (0:3)

За господарів повний матч провів українець Володимир Данилюк.

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «AZS UG» (Гданськ) – 4:4 (3:1)

Роман Вахула та його партнери з «Ред Дрегонс» змарнували можливість піднятися до чільної шістки. У середині другого тайму господарі були попереду 4:1, але невдовзі протягом трьох з половиною хвилин пропустили тричі і втратили важливі очки. «Дракони» з Пнєв мають однакову кількість очок з «МОКСом», але поступаються за різницею забитих та пропущених м’ячів.