Наші за кордоном-25. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі відбулися матчі 24 туру.

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «Вітен» (Орша) – 0:5 (0:3)
Гол українців: у гостей Ярослав Лебідь-1

Українські легіонери «енергетиків» долучилися до чотирьох з п’яти м’ячів гостей. Окрім забитого м’яча, в активі Лебедя результативна передача, як і у Романа Кордоби з Андрієм Чернієнком.

Відеоогляд матчу

«Аматар» (Брест) – «Сталіца» (Мінськ) – 2:6 (1:3)
Голи українців:
у гостей Микола Грицина-3, Михайло Грицина-1

Брати Грицини «зробили» результат гри в Бресті. До чотирьох загалом м’ячів Микола з Михайлом додали ще й по результативній передачі. Тарас Королишин участі у зустрічі не брав через травму, але його повернення очікується у матчі наступного туру.

«ВРЗ» (Гомель) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 2:1 (1:1)
Гол українців:
у господарів Євген Клочко-1

Гомельські «вагоноремонтники» виграли надважливий матч у «Лідсельмаша» і потіснили його з першого рядка в турнірній таблиці. «ВРЗ» пропустив першим, але Євген Клочко з передачі Артема Золотухіна цей м’яч до перерви відіграв. А вже у другому таймі господарі вирвали перемогу завдяки автоголу суперника. Євген Клочко та Євген Рогачов увійшли до трійки найкращих гравців матчу.

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Дорожник» (Мінськ) – 1:3 (0:2)
Гол українців: у гостей Денис Гуменюк-1

До свого м’яча, який був забитий у першому таймі після передачі Євгена Юнакова, Денис Гуменюк додав ще і результативну передачу.

«Щучин» (Щучин) – «Форте» (Могильов) – 3:7 (1:3)
у гостей Дмитро Іванов-1

Результативно відіграв на виїзді «Форте», який очолює український тренер Сергій Задорожний. Команда з Могильова міцно посідає п’яту сходинку турнірної таблиці, яку у будь-якому випадку збереже ще, як мінімум, і після наступного туру.

«Свєтлогорськ» (Свєтлогорськ) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 1:5 (1:2)

Денис Мазний відіграв весь матч за гостей, і цією перемогою команда з Гродно забезпечила собі солідний відрив від переслідувачів і конкурентів за місце у зоні плей-оф. «УВС-Динамо», посідаючи восьме місце, випереджає ще один «динамівський» колектив, «Охрана-Динамо», на 9 очок.

«Граніт» (Мікашевичі) – «Борисов-900» (Борисов) – 5:8 (3:2)
у господарів Дмитро Ситник-1, Володимир Бобильов-2

У багатому, як завжди, на голи матчі в Мікашевичах результативними ударами відмітилися Дмитро Ситник та Володимир Бобильов, але «Граніт» зазнав поразки і практично розпрощався з надією потрапити до плей-оф. А Ситник та Бобильов в цьому поєдинку ще й по разу не реалізували дабл-пенальті.

Росія

«Прогрес» (Глазов) – «Тюмень» (Тюмень) – 4:4 (2:1)
«Прогрес» (Глазов) – «Тюмень» (Тюмень) – 1:3 (1:1)

Голи українців: у господарів Денис Овсянніков

У чемпіонаті Росії минулого тижня відбулася частина матчів 16-го туру. Натомість, «Прогрес» Дениса Овсяннікова проводив зустрічі з командою «Тюмень» цього тижня і набрав у домашніх протистояннях з цим колективом одне очко. Українцю вдалося вразити ворота суперника у повторному протистоянні. Однак, це взяття воріт не допомогло його команді здобути бодай нічию. «КПРФ» Володимира Разуванова свої матчі цього туру проти «Сінари» проведе сьогодні та завтра.

Чехія

У чемпіонаті Чехії стартувала чвертьфінальна серія плей-оф, в якій суперником хрудімського «ЕРА-ПАКу» стала команда «Хелас» з Брно, яка посіла у регулярному чемпіонаті восьме місце.

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Хелас» (Брно) – 7:0 (4:0)
Гол українців: у господарів Олександр Сорокін-1

Сім м’ячів у власні ворота отримав від «ЕРА-ПАКа» «Хелас» у першому чвертьфінальному матчі. Дмитро Литвиненко відіграв у цій зустрічі на нуль, а Олександр Сорокін впродовж 26-ї хвилини спочатку відзначився сам, а потім ще й асистував своєму партнеру по команді.

«ЕРА-ПАК» повів в серії до трьох перемог – 1:0. Чвертьфінали граються до трьох перемог,  максимум з п’яти матчів, і за сприятливого розвитку подій чемпіон Чехії кваліфікується до півфіналу 23 березня.

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 18-го туру.

«AZS UG» (Гданськ) – «Рекорд» (Бєльско-Бяла) – 3:7 (3:3)

«Рекорд» продовжує свою переможну ходу у чемпіонаті, і з берегів Балтійського моря привіз до Бєльська чергові три очки. Хоча у перерві Олександр Бондар та його партнери по команді примусили понервувати свого тренера Анджея Шлапу. На 8-й хвилині «рекордисти» вели 3:0, але впродовж хвилини примудрилися пропустити тричі. І все ж в другому таймі чемпіони Польщі все розставили по своїх місцях.

«Клірекс» (Хожув) – «МКФ Сольне Място» (Величка) – 8:1 (3:1)
у господарів Вадим Іванов-3

«Клірекс» на своєму майданчику дуже впевнено розібрався з аутсайдером Екстракласи, а Вадим Іванов хет-триком збільшив свій гольовий доробок у цьому сезоні до 11-ти м’ячів.

«МОКС» (Білосток) – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 1:6 (0:2)
у гостей Роман Вахула-1

Віталій Лісниченко та Роман Вахула зійшлися на майданчику один проти одного у матчі, який був неймовірно важливим. «МОКС» та «Ред Дрегонс» ведуть запеклу боротьбу за фактично єдине вакантне місце серед шістки команд, яка буде на другому етапі боротися за медалі. До очного протистояння в обох команд була рівна кількість очок, тож переможець цієї гонці ставав фаворитом. До того ж, у «драконів» була додаткова мотивація: в першому колі вони поступилися у домашньому матчі з результатом 4:9.

У підсумку, реванш стався, і гості навіть були близькими до «сухої» перемоги, але незадовго до фінальної сирени пропустили один м’яч з дабл-пенальті. У турнірній таблиці «МОКС» та «Ред Дрегонс» обмінялись місцями, але ще є 4 тури, і інтрига продовжує жити.

«AZS US» (Катовіце) – «Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – 2:5 (0:0)

Максим Паутяк брав участь у зустрічі, в якій віце-чемпіони Польщі не без труднощів здолали команду Сілезького університету з Катовіц. Тож, 13-очкова відстань «Гатти» від «Рекорду» збереглася.