Наші за кордоном-33. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня у чемпіонаті Білорусі завершилася чвертьфінальна стадія плей-офф.

«Граніт» (Мікашевичі) – «ВРЗ» (Гомель) – 1:5 (0:0)
Голи українців:
у гостей Євген Рогачов-1, Євген Клочко-3, В’ячеслав Григор’єв-1

За дивним збігом обставин, як і у першому матчі, всі м’ячі у ворота «Граніта» у складі гомельчан були на рахунку українського тріо у складі Євгена Рогачова, Євгена Клочка та В’ячеслава Григор’єва. З однією лише різницею – Рогачов та Григор’єв знову забили по одному м’ячу, а от молодший з братів Клочків видав хет-трик.

«Дорожник» (Мінськ) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 3:4 (1:0, 3:3) ОТ
Голи українців: у господарів Денис Гуменюк-1 – у гостей Олександр Хурсов-1

І в другому матчі цієї пари чвертьфіналістів справа дійшла до овертайму після нічиєї з результатом 3:3 в основний час, протягом якого на майданчику палали пристрасті. Український голкіпер «шляховиків» Максим Лисенко був вилучений вже на 6-й хвилині за фол останньої надії. На початку другого тайму Артем Рось побачив перед собою червону картку за неспортивну поведінку, а Євген Юнаков за те саме порушення правил – жовту.

Після голу Олександра Хурсова на 35-й хвилині гості були попереду – 3:1. Однак, за дві хвилини Денис Гуменюк скоротив рахунок, а невдовзі «Дорожник» перевів зустріч в овертайм. У ньому столичній команді не пощастило: єдиний м’яч, який приніс «Лідсельмашу» путівку до півфіналу господарі забили у власні ворота.

«БЧ» (Гомель) – «Сталіца» (Мінськ) – 2:3 (2:1)

Брати Грицини і Тарас Королишин грали разом у другій четвірці, але ця зустріч була тим рідкісним випадком, коли гравці збірної України не відзначилися ані забитим м’ячем, ані результативною передачею. Попри це чемпіони Білорусі здобули перемогу та йдуть далі, а ось для українців Микити Можейка, Максима Літвінова та їхніх партнерів по «БЧ» сезон завершився.

Відеоогляд матчу

«Форте» (Могильов) – «Вітен» (Орша) – 2:4 (1:0)
Гол українців: у гостей Андрій Чернієнко-1

Команда Сергія Задорожного не змогла скористатися перевагою власного майданчика та здобути путівку до півфіналу у домашньому матчі. Андрій Чернієнко зрівняв рахунок на початку другого тайму. А пізніше він та його партнер по «Вітену» Роман Кордоба зробили по результативній передачі, після чого перевага гостей зросла до 3:1. «Енергетики» довели поєдинок до перемогу, тож, півфіналіст від цієї пари мав визначитись в третьому матчі.

«Вітен» (Орша) – «Форте» (Могильов) – 7:2 (2:1)
Голи українців: у господарів Роман Кордоба-3

Роман Кордоба став головним «ковалем» перемоги «енергетиків» у вирішальному матчі чвертьфінальної серії. На його рахунку дубль у першому таймі, а після перерви Роман до нього додав ще один влучний удар та результативну передачу.

Тож, у півфінальних серіях плей-офф, які триватимуть до двох перемог «ВРЗ» зіграє проти «Вітена», а «Лідсельмаш» протистоятиме «Сталіці».

Росія

У чемпіонаті Росії минулого тижня розпочалися чвертьфінальні серії плей-офф. На цій стадії чемпіонату з українців у грі залишився лише Володимир Разуванов. Для Дениса Овсяннікова та його «Прогреса» сезон завершився і через фінансові заборгованості команда була позбавлена можливості грати в плей-офф.

Москвичі провалили домашні матчі, в обох зазнавши поразки з однаковим рахунком. Причому обидві зустрічі проходили за дещо схожим сценарієм: всі м’ячі забивалися виключно у других таймах. Володимир Разуванов у першому поєдинку відкрив рахунок на початку другого тайму, але до фінальної сирени забивали лише уральці. Відігратися після двох поразок на своєму майданчику «КПРФ» буде неймовірно важко.

«КПРФ» – «Сінара» – 1:4 (0:0)
Гол українців: Володимир Разуванов-1

Польща

У чемпіонаті Польщі відбулися матчі 25-го туру за підсумками яких визначився чемпіон країни.

Перша шістка

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «Торунь» – 1:4 (0:2)

Домашня поразка «Гатти Актив» зробила достроково чемпіоном Польщі «Рекорд» з Бєльсько-Бялої. Окрім того, «Гатта», за яку у цьому матчі грали Віталій Ханюков та Максим Паутяк підпустила до себе «Торунь», яка має можливість в останніх двох турах посперечатися за срібні медалі.

«Ред Дрегонс» (Пнєви) – «Пяст» (Глівіце) – 3:4 (2:3)

Роман Вахула та його одноклубники «червоні драконі» зазнали поразки від свого сусіда за турнірною таблицею, але попри це ще не втратили шанси позмагатися з тим-таки «П’ястом» за п’яте місце.

«Рекорд» (Бєльско-Бяла) – «Клірекс» (Хожув) – 2:4 (1:1)
у господарів Олександр Бондар-2

У класичному для польського футзалу протистоянні на майданчик з українців вийшов лише Олександр Бондар. Він же і відкрив рахунок у матчі на 5-й хвилині, але за 12 секунд «Клірекс» відновив паритет. До перерви активніше  виглядали гості, але двічі не реалізували дабл-пенальті. У другому таймі вже «Клірексу» вдався швидкий гол, а коли на 36-й хвилині рахунок став 3:1 на користь гостей, Олександр Бондар вийшов п’ятим польовим гравцем. М’яч вперто не йшов у ворота «Клірекса», проте легко знайшов шлях у порожні ворота «Рекорда». Останній м’яч у зустрічі лишився за господарями, коли Бондар реалізував дабл-пенальті, але свою перемогу гості вже не віддали.

2:4 – «Рекорд» зазнав першої поразки у сезоні, трохи зіпсувавши собі чемпіонський настрій. А от для «Клірекса» ця звитяга була вкрай важливою – команді з Хожува в останніх двох турах до снаги поборотися навіть за срібло.

Друга шістка

«Погонь 04» (Щецин) – «AZS UG» (Гданськ) – 4:2 (2:2)

Підопічні Романа Смирнова у другому таймі дотиснули команду Гданського університету, і хоча за підсумком туру піднялися на сьоме місце, теоретично ще може опинитися на небажаному десятому місці. Команда, яка його посяде, буде змушена грати перехідні матчі, а «Погонь 04» в останніх двох турах за календарем грає на виїзді: у Катовіцах та Білостоці.

«МОКС» (Білосток) – «AZS US» (Катовіце) – 4:4 (2:2)

Господарі, за яких грав Віталій Лісниченко, втратили два дуже важливих очки, і продовжують залишатися у групі команд, які знаходяться під загрозою посісти десяте місце.