ПІСЛЯМОВА-3–2021/22. Трактуємо. Рекомендуємо. Вдосконалюємо

Комітет арбітражу Асоціації футзалу України пропонує вашій увазі коментар щодо окремого ігрового епізоду матчу другого туру чемпіонату України серед команд Parimatch Екстра-ліги 2021/2022 у форматі «трактуємо, рекомендуємо, вдосконалюємо».

 Кліп № 1:

«Енергія» (Львів) –  «Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне), 2 хв.

На другій хвилині першого тайму гравець команди «Енергія» (у білій формі) під час виконання захисних дій випадково ногами змістив власні ворота, при цьому м’яч відбився від нього і перетнув лінію воріт, але не у площині, яка відображає ворота в їх нормальному положенні. У такій ситуації взяття воріт не фіксується, оскільки м’яч покинув межі майданчика (вийшов з гри) від захисника, тому гра поновлюється кутовим ударом. У випадку, якщо б м’яч залишився у грі і її зупинили б арбітри – матч було б поновлено спірним м’ячем. 

КА АФУ звертає Вашу увагу на інші можливі ситуації зі зміщенням воріт, зазначені у чинній редакції Правил гри у футзал, Правило 1, пункт 10 Зміщення воріт

Арбітри повинні використовувати наступні рекомендації щодо розташування воріт по лінії воріт та зарахування голу:

Якщо обидві стійки торкаються лінії воріт, арбітри повинні зарахувати гол, якщо м’яч повністю перетнув лінію воріт… Вважається, що ворота зміщені, коли принаймні одна зі стійок воріт не торкається лінії. 

У випадку коли гравець команди, що захищається (включаючи воротаря) навмисне чи випадково зміщує або перевертає власні ворота перед тим як м’яч перетне лінію воріт, гол повинен бути зарахованим, якщо б м’яч потрапив у ворота між стійками при нормальному положенні. 

Якщо гравець команди, що захищається, навмисно зміщує або перевертає ворота, і це спричиняє контакт стійок та поперечини воріт з м'ячем, призначається 6-метровий удар на користь команди суперника і гравець-порушник повинен бути попередженим або, якщо порушення позбавляє команду суперника голу чи очевидної гольової можливості – виноситься вердикт у вигляді червоної картки

Якщо гравець команди, що атакує випадково або навмисно перемістив або перекинув ворота суперника, гол не може  бути зарахованим, і:

1) якщо це було випадково, матч поновлюється спірним м’ячем;
2) якщо це було навмисно і ворота спричинили контакт з м'ячем, призначається штрафний удар на користь команди суперника та гравець повинен бути попередженим;
3) якщо це було навмисно, і ворота не спричинили контакту з м’ячем, призначається вільний удар на користь команди суперника та гравець повинен бути попередженим.

Додаткові позначки можуть бути зроблені під стійками воріт для допомоги арбітрам забезпечувати повернення зміщених воріт у правильне (коректне) положення.

З повагою,
Комітет арбітражу АФУ

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Команда І О
1 Енергія (Львів) 3 7
2 Ураган (Ів.-Франківськ) 3 5
3 ХІТ (Київ) 3 5
4 Продексім (Херсон) 3 4
5 Кардинал-Рівнестандарт (Рівне) 3 4
6 АФФК Суми (Суми) 2 3
7 Viva Cup (Харків) 2 3
8 Сокіл (Хмельницький) 3 1
9 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 2 0
Команда I O
1 Збірна Харківської області-Тесла (Харків) 6 18
2 IMS-НУХТ (Київ) 6 12
3 Леонас-Університет Драгоманова (Київ) 6 6
4 Багіра-ДЮСШ (Лиман) 6 0

Технічний спонсор АФУ

Дитячо-юнацький футзал

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!