Чемпіонат України серед ВНЗ: драматичний реванш «драгоманівців» за поразку у «Фіналі чотирьох»

Що таке пропустити гол на 9-й секунді матчу? Нехай і курйозно, та все ж... А на 11-й хвилині залишитися в меншості і програвати з рахунком 1:3?

Домашня гра проти чинного чемпіона України починалася для «драгоманівців» дуже важко. Спочатку автогол Ігора Горло, а на 5-й хвилині Бурдюг після пострілу Ігумнова відправив м’яча у сітку – 0:2. Здавалося б Павло Концеба трохи виправив становище. Після його удару на 8-й хвилині м’яч зрикошетив від захисника сумчан та влетів у сітку – 1:2. Але згодом трапилося нове потрясіння для «драгоманівців». Мороховець не пустив  Зеленського на «побачення» з Паламарчуком, за що арбітри винесли Артему найжорсткіший вирок – вилучення. Градус напруги на паркеті максимально виріс.  Більшість гравці «СумДУ» реалізували. Зеленкевич з 8 метрів поцілив від стійки у ворота – 1:3.

Ось тут і прийшов час «педагогів» проявити незламний характер. Тренер «драгоманівців» Руслан Мішаровський бере хвилинний тайм-аут. Господарі повертаються на паркет дуже рішучими. Згодом Роман Цапов відіграє один м’яч. Проти чемпіона знову грає рикошет – 2:3. А через кілька хвилин «драгоманівці» заробляють пенальті. Зеленкевич збиває Чеберяка, а Цапов реалізує шестиметровий – 3:3. Є перелом! На хвилі успіху господарі встигають до перерви забити ще. Концеба, вийшовши сам на сам, переграє Абдулаєва – 4:3. У сумчан гра відверто не йде.

Другий тайм. Господарі продовжують атакувати і швидко доводять перевагу до трьох м’ячів. Спочатку Концеба у стрімкій атаці відіграє на Цапова, а той з трьох метрів підсікає «шкіряного» через воротаря – 5:3. А згодом капітан «драгоманівців» Роман Бакум бере гру на себе та майже з центра поля потужно б’є по воротах. Абдулаєв не реагує – 6:3.

Такий перебіг подій уже ніяк не може влаштовувати гостей. Команда Сергія Пєсоцького одразу активізується. Спочатку Зеленкевич губить гарну нагоду. Потім Зеленському не вдається замкнути простріл на дальній стійці. На 30-й хвилині Ігумнов потрапляє в каркас воріт. Гол, як то кажуть, назріває. Але господарів часто рятує воротар.

Та на 32-й хвилині Ігумнов все ж пробиває Паламарчука з гострого кута – 6:4. А згодом Зеленський б’є у поперечину. Гра знову загострилася. Втім Бакуму знову вдається постріл з дальної відстані – 7:4. А через хвилину Цапов вчетверте відзначається у матчі, вразивши ворота з 7 метрів – 8:4. Проте останнє слово у грі залишилося за чинним чемпіоном України. Зеленкевич відіграв на Зеленського і Роман поцілив у порожні ворота – 8:5.

Отже, перший «тайм» протистояння виграли «драгоманівці». Команда Руслана Мішаровського отримала певну перевагу напередодні гри-відповіді. Але немає ніяких сумнівів, що удома команда «СумДУ» зробить усе, і навіть більше, щоб взяти реванш.

Плей-офф (перший матч)
«НПУ ім. Драгоманова» (Київ) – «СумДУ» (Суми) – 8:5 (4:3)
0:1 Горло (1, у власні ворота). 0:2 Бурдюг (5). 1:2 Концеба (8). 1:3 Зеленкевич (13). 2:3 Цапов (14). 3:3 Цапов (17, з пенальті). 4:3 Концеба (17). 5:3 Цапов (22). 6:3 Бакум (23). 6:4 Ігумнов (32). 7:4 Бакум (36). 8:4 Цапов (37). 8:5 Зеленський (38).
«НПУ ім. М.Драгоманова»: 12.Паламарчук – 18.Чеберяк, 14.Біляченко, 17.Мороховець, 7.Цапов, 15.Концеба, 6.Розсолодін, 13.Бакум (к), 10.Коробка, 8.Карбула, 4.Горло. Тренер: Руслан Мішаровський
«СумДУ»: 18.Абдулаєв – 2.Бабинін, 4.Бурдюг, 5.Мороз (к), 8.Грибачев, 11.Смоляк, 13.Зеленський, 14.Пустовойт, 15.Зеленкевич, 23.Сорока, 24.Колесник, 25.Ігумнов, 27.Прощенко. Тренер: Сергій Пєсоцький
Попередження: Концеба (19), Бакум (39) – Зеленський (12), Ігумнов (14).
Вилучення: Мороховець (11, позбавлення команди суперника очевидної можливості забити гол).
Арбітри: М.Слободянюк (Вінниця), О.Січкар (Київ).
Спостерігач арбітражу: Володимир Фролов (Київ).
15 березня. Київ. СК НПУ. 13:00. 100 глядачів.