Жіноча збірна України стартує з перемоги в основному раунді Євро-2022

Підопічні Олега Шайтанова у непростому поєдинку здолали Чехію.

З перших хвилин «синьо-жовті» почали більше контролювати м’яч, але ключі від оборони суперника їм вдалося знайти ближче до перерви. Анна Шульга ударом з гострого кута застала зненацька Мартіну Панушкову і відкрила рахунок у зустрічі.

Наприкінці другого тайму індивідуальні якості Шульги знову принесли результат команді. Анна ударом з далекої відстані вдруге у зустрічі переграла кіпера чешок. Саме з рахунком 2:0 на свою користь команда Олега Шайтанова і пішла на перерву.

Старт другого тайму також лишився за українками. На 24-ій хвилині після прострілу Шульги свій перший гол у рамках основного раунду Євро-2022 забила найкращий бомбардир «Lviv Freedom Cup» Ксенія Гриценко.

Після цього просто шалену 25-ту хвилину провели підопічні Міхала Одегнала. Деніса Скалова двічі протаранила оборону нашої команди й оформила дубль.

Відповіддю збірної України став гол Анни Сидоренко, яка потужним ударом подарувала нашій команді перевагу у два голи. Однак, чешки не здавалися. Штурмова перед заключним десятихвилинним відрізком зробила рахунок у матчі 3:4.

За три з лишком хвилини збірна Чехії пішла вперед з п’ятим польовим, роль якого виконувала Тереза Гонкова. Майже одразу номінальні господарки помилилися, чим скористалася Сидоренко. Завдяки влучному удару ще одна Анна зі збірної України оформила дубль.

На 37-ій хвилині чешки отримали шанс знову скоротити різницю у рахунку до мінімуму. Фол Шульги став шостим для збірної України, але Сагайдачна відбила удар Скалової з десятиметрової позначки.

Втім, під завісу зустрічі команда Міхала Одегнала зуміла забити ще. Після асисту Скалової відзначилася Соукеса. Однак, не більше. 5:4 – непроста перемога збірної України.

Завтра о 14:00 чешки протистоятимуть збірній Фінляндії, а Україна о 19:00 поміряється силами з Бельгією.

Основний раунд Євро-2022. Група 3
Чехія – Україна – 4:5 (0:2)
Скалова (25, 25), Штурмова (30), Сокуеса (40) – Шульга (9, 18), Гриценко (24), Сидоренко (27, 37)
Попередження: Гонкова (29) – Форсюк (30)
Нереалізований дабл-пенальті: Скалова (37)

Збірна Чехії: Мартіна Панушкова – Деніса Скалова, Тереза Гонкова, Люсіє Плхакова, Адела Штурмова – Іва Одегналова, Габріела Шпічкова, Клара Сокуеса, Маркета Коплікова (к) – Мартіна Фолпрехтова, Міхаела Новотна, Катержіна Бубелова

Збірна України: Вікторія Сагайдачна (Вікторія Кислова, 24, Вікторія Сагайдачна, 30) – Анна Шульга, Ірина Дубицька, Юлія Форсюк (к), Ксенія Гриценко – Анна Сидоренко, Софія Рубан, Сніжана Воловенко, Альона Кирильчук – Ксенія Бурлаченко – Анастасія Кліпаченко