Кубок УЄФА: іспанський «Мовістар Інтер» - чотириразовий володар трофею

У казахстанському Алмати завершився «Фінал чотирьох» Кубку УЄФА. Враховуючи те, що «Газпром-Югра», яка до цього етапу була діючим володарем трофею, поступилась у півфіналі «Спортінгу», фінальний поєдинок мав визначити ім’я нового володаря титулу найсильнішої футзальної команди Європи. Подробиці – нижче.

У «бронзовому» фіналі зустрілись команди, які цілком реально могли би зіграти і у головному поєдинку «Фіналу чотирьох». І цей поєдинок був гідним того, щоб претендувати на звання фінального. Принаймні, перебіг подій це довів. Так само він довів, що обидві команди є гідними суперниками. Щодо самої гри, то по ходу її були постійні «гойдалки». Тільки «Югра» намагалася вийти вперед (і робила це), як тут же «Кайрат» відповідав своїм голом. Надалі вже сама «Югра» відігравалась після того, як «Кайрат» виходив уперед. Кульмінація настала на останній хвилині основного часу, коли «Кайрат» вів 5:4. За двадцять секунд до фінальної сирени Марсеніо зрівняв рахунок – 5:5. А вже потім доля третього місця вирішилася у серії післяматчевих пенальті. Єдиний промах Лискова фактично вивів «Кайрат» на підсумкову третю сходинку, чому найбільше були раді вболівальники казахстанського клубу, які зібрались на трибунах «Алмати Арени».

«Газпром-Югра» (Росія) – «Кайрат» (Казахстан) – 5:5 (по пенальті – 2:3)
Голи: Шаяхметов (2), Кайо (14), Лисков (23), Діваней (37 – автогол) Марсеніо (40) – Дрот (9), Давидов (16 – автогол), Тайєбі (25), Кабреува (33), Діваней (39)
Попередження: Шаяхметов (9), Марсеніо (15), Чішкала (26), Давидов (35) – Кабреува (26), Дуглас Жуніор (27), Ігіта (32), Дуглас (35)
Пенальті забили:
«Газпром-Югра»:
Кайо, Марсеніо
«Кайрат»: Дрот, Тайєбі, Дуглас Жуніор
Пенальті не забили:
Лисков.

Піренейське дербі у фіналі теоретично мав би бути насиченим на цікаві події. Але по факту фінальний поєдинок став бенефісом однієї команди – іспанського «Інтера». Хоча нічого цього не передбачало. «Інтеристи» на початку матчі свідомо віддали ініціативу футзалістам «Спортінгу», а самі внаслідок цього мали можливість більше грати на контратаках. І одна з таких контратак завершилася голом Гадейі на 7-й хвилині. Варто відзначити класну передачу Умберто, який побачив підключення партнера. Чемпіони Португалії не знітились і  спробували піти вперед. Більше того – вони навіть створили кілька небезпечних моментів біля воріт Хесуса Ерреро. Однак, втілити у голи їх не вдалося. Натомість, на 16-й хвилині Лоло скористався класною передачею Рікардіньо та зробив рахунок 2:0. А після того, як на початку другого тайму «інтуристи» реалізували штрафний та вільний удари і довели рахунок до 4:0, інтрига у матчі поступово стала зникати. Після цього Нуну Діаш почав грати з п’ятим польовим. Але три голи у порожні ворота португальських «левів» остаточно зняли питання про переможця матчу. 7:0 – рекордна розгромна перемога «Мовістар Інтера», який став чотири разовим володарем Кубку УЄФА і зробив собі шикарний подарунок до 40-річного ювілею.

«Спортінг» (Португалія) – «Мовістар Інтер» (Іспанія) – 0:7
Гадейя (7), Лоло (16), Рафаель Рато (23), Рівільос (24, 32), Рікардіньо (34, 37)
Попередження: Мерлім (3), Лео (17)