Наші за кордоном - 18. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляди національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти, за тиждень, що минув.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі відбувся 22-й тур.

«ЦКК» (Світлогорськ) – «Граніт» (Мікашевічі) – 1:6 (0:2)
Гол українців: у гостей Антон Клушин-1

Колишній гравець криворізького «Привату» Антон Клушин поступово освоюється в білоруському чемпіонаті – в Світлогорську він відзначився вже в другій грі поспіль, чим допоміг своїй команді взяти три очки у аутсайдера Вищої ліги.

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «УВС-Динамо» (Гродно) – 1:5 (1:2)
Гол українців:
у гостей Денис Мазний-1

В «динамівському» дербі сильнішими були гродненці, у яких Денис Мазний відкрив рахунок на 3-й хвилині гри.

«Форте» (Могильов) – «Борісов-900» (Борісов) – 3:2 (1:0)
у гостей Євген Рогачов-1

В протистоянні команд, очолюваних українськими тренерами Сергієм Задорожним та Сергієм Гупаленком, сильнішими були господарі, які перервали свою серію без перемог, що тривала чотири гри. Але на старті чемпіонату «Форте» втратив дуже багато, тож на вихід до плей-офф розраховувати дуже важко. Господарі вирвали перемогу на 38-й хвилині, коли Сергій Задорожний вирішив ризикнути та випустив на майданчик п’ятого польового гравця.

Відеоогляд матчу

Коментар Сергія Задорожного

Коментар Сергія Гупаленка

«Аматар» (Брест) – «БЧ» (Гомель) – 1:1 (1:0)

Команда українського тренера Олександра Даниленка несподівано втратила два очки з матчі з дебютантом Вищої ліги, де на майданчик виходив лише один наш співвітчизник Артем Золотухін. Гомельські «залізничники» ще тримаються в зоні плей-офф, але тепер всього на два очки випереджають «УВС-Динамо», який йде дев’ятим.

«ВітЕн» (Орша) – «Дорожнік» (Мінськ) – 2:1 (0:0)
у гостей Олександр Вершинін-1

Олександр Вершинін поклав початок переможної гри «енергетиків» проти володаря Кубку Білорусі, відкривши рахунок на 27-й хвилині. А вже за три хвилини Андрій Чернієнко зробив гольову передачу, яка дозволила господарям подвоїти рахунок. Попри поразку голкіпер «Дорожніка» Максим Лисенко увійшов до трійки найкращих гравців.

«ВРЗ» (Гомель) – «Лідсельмаш» (Ліда) – 3:1 (2:0)
Голи українців: у господарів Дмитро Шамлі-1 – у гостей Дмитро Клочко-1

Господарі здобули вкрай важливу для себе перемогу з точки зору психології. Нещодавно «вагоноремонтники» втратили першу сходинку в турнірній таблиці, яку посідали більш ніж половину чемпіонату. Та й в попередніх матчах виглядали непереконливо – все ж таки втрата через травму Євгена Клочка стала відчутною для гомельчан. Але на матч з чемпіоном Білорусі гравці «ВРЗ» зуміли зібратися, і взяти три очки у свого найближчого переслідувача. Дмитро Шамлі відкрив рахунок на 4-й хвилині, а Дмитро Клочко зміг пробити голкіпера «ВРЗ» Юрія Дегтяренка тоді, коли лідівці поступалися 0:3.

«Сталіца» (Мінськ) – «МАПІД» (Мінськ) – 2:4 (0:0)

Тарас Королишин та його «Сталіца» в мінському дербі зазнали другої поразки в сезоні, після чого в турнірній таблиці Вищої ліги встановилося двовладдя, і «столичні» випереджають «ВРЗ» завдяки кращій різниці забитих та пропущених м’ячів.

Росія

18-й тур чемпіонату Росії, матчі якого відбулися минулого тижня, був складним для команд Суперліги, які мали провести між собою по дві гри.

«Сібіряк» – «Діна» – 8:6 (3:2)

«Сібіряк» – «Діна» – 5:4 (3:1)

Виїзд «Діни» до Новосибірська виявився вкрай невдалим. Лідер Суперліги в грі з «Сібіряком» не зміг набрати бодай одне очко. Голкіпер збірної України Євген Іваняк провів повністю першу гру, а в другій був замінений, коли «Діна» поступалася 1:5. Загалом ці матчі як для Євгена Іваняка, так і для «Діни» були з тих, з яких треба зробити висновки та рухатися далі. Тим більше, що запас міцності у команди такий, що навіть дві поразки не похитнули її позиції лідера Суперліги.

«Ухта» – «Прогрес» – 1:4 (0:2)

«Ухта» – «Прогрес» – 0:0

Нажаль команда Володимира Разуванов не змогла витиснути максимум у своїх двох виїзних матчах проти аутсайдера Суперліги. Додавши до свого активу чотири очки «Прогрес» посідає сьоме місце, але Володимиру Разуванову та його партнерам по команді до кінця регулярного чемпіонату треба буде витримати серйозну конкуренцію з боку «Тюмені» та «Норільського нікеля».

Польща

В футзальній Екстракласі відбулися матчі 18-го тура, які внесли зміни до трійки лідерів.

«Ред Девілс» (Хойніце) – «Пяст» (Глівіце) – 7:2 (3:0)
у гостей Максим Паутяк-1

Одесит Максим Паутяк забив вже в другій грі поспіль, але якщо в грі з «червоними драконами» його м’ячі зробили результат, то м’яч у ворота у ворота «червоних дияволів» став лише одним із голів престижу. Несподіваний розгром у Хойніцах призвів до того, що «Пяст» втратив третє місце в турнірній таблиці.

«Євромастер» (Глогув) – «Торунь» – 1:3 (0:1)

А посунула «Пяст» з третьої позиції команда, за яку грає запорожанин Микола Морозов.  «Торунь» в гостях здолала «Євромастер», а остаточний рахунок за секунду до фінальної сирени встановив Марцин Миколаєвич, який 19 м’ячами очолив перегони бомбардирів Екстракласи.

«Погонь 04» (Щецин) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 1:4 (0:3)
у гостей Роман Вахула-1

Лідер Екстракласи після сенсаційної поразки в попередньому турі вкрай відповідально поставився до гри проти «Погоні 04», у якої, як і раніше, не виходив на майданчик одесит Олександр Шамотій. Дещо збився приціл у Олександра Бондаря, який знову не зміг вразити ворота суперника. Але головним для «рекордистів» було взяти три очки та зберегти п’ятиочковий відрив від «Гатти Актив». Роман Вахула свій восьмий м’яч в сезоні забив після перерви.

«AZS UG» (Гданськ) – «Клірекс» (Хожув) – 1:5 (0:2)

Незважаючи на переконливий рахунок, перемога «Клірексу» над студентами Гданьского університету далася складно. Ключовим в цій грі став м’яч, який за рахунку 1:2 на 35-й хвилині забив гравець збірної Польщі Микола Заставник, відзначившись після передачі Вадима Іванова. Виїзна перемога дозволила «Клірексу» впритул наблизитися до першої шістки – відставання від «Погоні 04» складає лише одне очко.