Чемпіонат Європи, півфінальні битви: Іспанія та Росія у фіналі, Казахстан і Сербія зіграють за бронзу

На Чемпіонаті Європи з футзалу визначилися учасники золотої битви - це Іспанія та Росія! Напередодні на "Белград Арені" відбулись півфінальні поєдинки. В першому матчі 1/2-ої фіналу господарі турніру серби поступилися росіянам в екстра-таймі 2:3. А в іншому півфіналі Казахстан дав бій п'ятиразовим чемпіонам континенту іспанцям, але все ж таки поступився 3:5.

Чемпіонтат Європи 2016, 1/2 фіналу:

Четвер, 11.02.2016
Сербія 2:2 (0:1 екстра-тайм) Росія
Голи:
Косіч,26; Сіміч,36 - Е.Ліма,13; Абрамов,33; Ромуло,4-е.т.

Дев'ять перемог і одна поразка - статистика попередніх зустрічей сербів і росіян свідчила про колосальну перевагу останніх. Однак - лише на папері. Сам факт присутності балканської збірної у півфіналі ЄВРО, а також забита вщерть "Арена Белград" змушували поставитися до суперника не просто з повагою, а з граничною обережністю.

І більшу частину першого тайму господарі успішно стримували численні атаки віце-чемпіонів Європи. Лише на 13-й хвилині підопічні Сергія Скоровича зуміли розпечатати ворота Міодрага Аксентьєвіча. Даніїл Давидов видряпав м'яч на чужій половині майданчика, відпасував на Едера Ліму, і той, обігравши голкіпера, з гострого кута вразив ціль.

Серби миттєво прокинулися, створивши низку небезпечних моментів. Після перерви Густаво, отримавши травму, поступився місцем у воротах Сергія Вікулову, який незабаром пропустив дальній постріл Младена Коціча. Густаво повернувся-таки в "рамку". Після ефектного голу Сергія Абрамова росіяни, здавалося, доведуть справу до перемоги. Проте видалення Едера Ліми відстрочило їх успіх - господарі швидко зрівняли рахунок. Втім, на овертайм їх не вистачило.

Ключовий епізод
Едер Ліма, який з вісьмома м'ячами став кращим бомбардиром ЄВРО-2014, отримав другу жовту за п'ять з половиною хвилин до кінця основного часу. Після цього ініціатива перейшла до сербів, але все одно росіяни вирвали перемогу. У фіналі їм доведеться грати без Ліми.

Герой Ромуло
Дубль Ромуло забезпечив Росії перемогу у стартовій зустрічі з Казахстаном - 2:1. У чвертьфіналі з Азербайджаном (6:2) захисник підмосковного "Динамо" відзначився знову, а зараз забив в овертаймі найважливіший гол, який приніс його команді путівку у фінал.

Шостий фінал Росії
Збірна Росії зіграє у фіналі чемпіонату Європи вже в шостий раз. Чотири рази (1996, 1999, 2005 та 2012) суперником команди були іспанці, одного разу - італійці (2014). Однак трофей скорився росіянам лише раз - в 1999 році в Іспанії.

Serbia - Russia - 2-3 / UEFA #FutsalEURO / #Serbia2016 / Semi Finalshttp://futsal5x5.com/videos/uefa/serbia-russia-2-3-uefa-futsal-euro-serb... #FullHighlights #Futsal5x5

Опубликовано Futsal5x5.com 11 февраля 2016 г.

Іспанія 5:3 Казахстан
Голи:
Бебе,8; Мігелін,17; Алекс,27; Р.Кампос,18,39 - Довгань,4; Лео,36; Жаманкулов,38

Поступившись дорогою до фіналу, підопічні Какау залишили майданчик "Арена Белград" з гордо піднятою головою: їм вдалося дати бій одному з двох головних фаворитів турніру.

Можливо, Казахстан вистачило б ще на один подвиг, але дискваліфікація воротаря Ігіти і травма лідера атаки Чингіза Єсенаманова не дозволили порушникам спокою зняти ще один титулований скальп - занадто високу ціну довелося заплатити за перемогу над Італією.

Ключовий момент: прохід Маріо Рівільоса
Один з лідерів іспанської команди Маріо Рівільос наприкінці зустрічі здійснив блискучий слаломний прохід і завершив його точною передачею на Полу. Пішов миттєвий пас на Рауля Кампоса, і той зняв всі питання про переможця. Якщо б не цей маленький шедевр Рівільоса, казахи могли і зрівняти рахунок.

Досвід важливіше емоцій
Саме досвід виступів на подібних турнірах дозволив підопічним Хосе Лопеса зберегти холодний розум у кризові для них моменти гри. Спочатку вони блискуче розкрили оборону суперника, коли той вів у рахунку. А потім розвинули перевагу, знайшовши потрібний момент для разючих контратак. Та й в цілому саме відсутність досвіду призвела до того, що команда Какау здійснювала непотрібні помилки і втрати на рівному місці.

Рівняння на видовищність
Обидві команди постаралися на славу - матч вийшов захоплюючим. Більш майстровиті іспанці демонстрували різноманітність в атаках, філігранну техніку і вміння передбачати кроки суперника. Казахстанці відзначилися шаленою самовіддачею, жагою боротьби і вміння варіювати моделі гри за короткий відрізок часу.

#FutsalEuro2016 #FullHighlightsSpain 5-3 KazakhstanNosso resumo especial.Our own special highlights Il nostro sintesi speciale...#Futsal #Euro2016 #Serbia2016 #servia2016 #Eurofutsal #EurocopaFutsal

Опубликовано mio futsal 11 февраля 2016 г.